„Sper să fie un duș rece binevenit. Vom aborda altfel meciul cu Gloria Bistrița”

17 Mar. 2012, 21:59 Campionat

După înfrângerea suferită în fața celor de la Alro Slatina, antrenorul echipei FC Olt, Dan Oprescu, spune că elevii săi vor avea o altă atitudine în partida pe care alb-vișiniii o vor disputa săptămâna viitoare, pe teren propriu, cu Gloria Bistrița.

„Când scorul este 3-0, e de prisos să discutăm, n-are rost. O să facem o analiză pentru a vedea ce s-a întâmplat. Sper să fie un duș rece binevenit. Cu siguranță, după această înfrângere vom aborda altfel meciul cu Gloria Bistrița. Au lipsit câțiva jucători, dar cei care intră, de asta sunt în lot, trebuie să-i înlocuiască.

S-a văzut că în prima repriză cei de la Alro au avut puține emoții, era presiune pe ei. Aveau nevoie de victorie, după care și-au dat drumul la joc și a fost mai bine, din păcate pentru noi. Cred că în repriza a doua ne-am retras inexplicabil, iar când joci cu o echipă experimentată apar probleme”, a declarat Oprescu.

FC Olt a pierdut cu scorul de 0-3 meciul în care a întâlnit Alro Slatina și a rămas pe locul al 13-lea în clasament.

Sursa: Olt TV