Pană: „Am câștigat într-un moment extrem de important”

Marius ANGHEL 30 Mar. 2014, 20:03 Campionat

Metalul Reșița a învins-o pe Gloria Bistrița cu scorul de 2-1 (2-0). Antrenorul gazdelor a spus la finalul meciului că se aștepta să aibă un meci greu pentru că ambele echipe luptă pentru play-off. Totuși, după cum jucătorii săi au început prima repriză, Pană a crezut că va avea o partidă ușoară, însă în a doua repriză a stat cu emoții.

„Mă așteptam să avem un joc foarte greu, fiecare echipă își cam juca șansa, aproape ultima poate. Am crezut că lucrurile pot fi mai simple, dar s-au complicat. Am marcat repede și pe finalul primei reprize. Am ieșit entuziaști de la cabine, iar în a doua repriză jocul a fost foarte greu pentru noi. Adversarul a prins curaj și ne-a pus probleme. Am câștigat într-un moment extrem de important, pe un teren greu. E o victorie importantă, altădată am jucat foarte frumos și n-am reușit să câștigăm. În repriza a doua am jucat mai slab, a fost o repriză încâlcită, dar am reușit să ținem de rezultat și sunt foarte mulțumit. Avem șanse mari să prindem play-off-ul.” a spus, citat de arenabanateana.ro, Marian Pană, antrenorul Metalului.

La meciul de ieri din Valea Domanului a asistat și președintele Federației Române de Fotbal, Răzvan Burleanu.