Negrean: „De ceea ce ne-a fost frică n-am scăpat”

Marius ANGHEL 08 Sep. 2013, 15:13 Campionat
Negrean:**

Gloria a obținut aseară primul punct în campionatul ligii a doua, punct obținut pe terenul unei echipe care a anunțat deja că obiectivul ei este promovarea în prima ligă. Bistrițenii au remizat 1-1 cu CS Universitatea Craiova.

După fluierul de final al jocului, Sandu Negrean, antrenorul principal al Gloriei a declarat pentru Sportul bistrițean: „Un rezultat echitabil după modul de desfășurare a partidei. Din păcate de ceea ce ne-a fost frică n-am scăpat, toată săptămâna le-am spus jucătorilor să nu le fie frică de acest joc și să abordeze partida cu încredere, dar pe teren am început jocul cu frică de adversar și fără încrederea necesară câștigării unui joc de fotbal. Dacă jucam pe tot parcursul acestei partide cum am jucat în ultimele 10 minute din prima repriză și în primele 15 minute din repriza a doua câștigam acest joc fără probleme, dar în multe momente ale jocului ne-am băgat în jocul adversarului, unul care elimina construcția și se baza pe mingi lungi aruncate pe atacanți. Am obținut un punct care sper să ne dea un moral bun pentru următoarele confruntări”.