„Ne gândim și la promovare, e posibil orice”

08 Oct. 2011, 17:52 Campionat

După remiza din Zăvoi, 2-2 cu CSM Rm. Vâlcea, antrenorul FC Argeș, Viorel Dumitrescu a recunoscut că se gândește la promovare, deși are o echipă foarte tânără.

„Sunt puțin frustrat pentru că am luat gol în minutul 87, pe o nesincronizare a liniei de fund, dar sunt mulțumit de acest egal, după mine, a fost echitabil. La 1-1, echipa gazdă putea înscrie, dar am făcut noi 2-1. Așa s-a întâmplat și în repriza a doua, puteam face 3-1 când Ivănică a scăpat singur cu potarul și se termina jocul, așa am fost egalați în minutul 87. Principalul atuu al lui Rover Cârstea este seriozitatea, dar trebuie ținut cont și de faptul că toată echipa aleargă pentru el. A suferit doar contactură, nu e o accidentare serioasă. Trebuie să avem răbdare cu acești copii, să aducem FC Argeș unde îi este locul, în Liga I. Sunt două candidate la promovare, aproape singure. Ne gândim și la promovare, de ce să nu o spunem, dar mai este mult până să vorbim de acest aspect. Vrem să ținem cât mai sus, aproape de primele două locuri, pentru că nu se știe niciodată, este posibil orice”, a spus antrenorul piteștenilor, Vorel Dumitrescu.