Moldovan: „Am obținut o victorie foarte meritată”

Horia Alexoae, Marius ANGHEL 01 Mar. 2014, 16:40 Campionat
Moldovan:**

Viorel Moldovan a considerat victoria Rapidului de la Bacău, scor 2-1, justă și a avut cuvinte de apreciere la adresa echipei adverse.

„Am obținut o victorie foarte meritată. Am avut o primă repriză excelentă, chiar dacă adversarii au început jocul mai bine. După ce am intrat la pauză cu un avantaj de un gol, știam că vom avea o repriză secundă mult mai disputată și mai agresivă. Bacăul trebuia să atace, să ne pună probleme, au reușit să facă acest lucru și ne-au pus în dificultate. A fost un meci interesant și disputat și vreau să-mi felicit jucătorii mei pentru felul în care au interpretat jocul și pentru atitudine. Am obținut aici exact ce ne-am propus, cele trei puncte. Am avut în față un adversar foarte solid, mie îmi place această echipă, am lăudat-o și după meciul din tur. Vreau să-l felicit pe Virgil Drăghia pentru penalty-ul apărat, în fotbal, ca și în viață, trebuie să ai și puțin noroc.”, a spus antrenorul Rapidului la finalul meciului.