Când au fost reprogramate meciurile Pandurii – Balotești și Snagov – Brăila, amânate din cauza condițiilor meteo

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 03 Apr. 2018, 13:41 Actualizat: 05 Apr. 2018, 12:59 Campionat

UPDATE: Așa cum anunța Liga2.ro de ieri, meciurile Sportul Snagov – Dacia Unirea Brăila și Pandurii Târgu Jiu – CS Balotești au fost reprogramate de FRF pentru data de joi, 12 aprilie.

Partida de la Motru, unde organizatoare este Pandurii, va începe de la ora 11:00, în timp ce cea de la Ștefăneștii de Jos, unde gazdă este Sportul Snagov, are startul de la ora 17:00.


 

Amânate din cauza condițiilor meteo nefavorabile fotbalului, meciurile Sportul Snagov – Dacia Unirea Brăila și Pandurii Târgu Jiu – CS Balotești, ce contează pentru etapa a 26-a a Ligii 2, vor fi reprogramate, cel mai probabil, să se desfășoare joi, 12 aprilie, din informațiile Liga2.ro. Cele patru cluburi și-au spus dorința, iar Federația Română de Fotbal ia astăzi decizia și anunță oficial când vor fi reprogramate partidele.

Meciul de la Motru (Gorj), dintre Pandurii Târgu Jiu (locul 18, 24 pct.) și CS Balotești (locul 15, 27 pct.), e favorit să fie reprogramat joi, de la ora 11:00.

În schimb, partida de la Ștefăneștii de Jos (Ilfov), dintre Sportul Snagov (locul 9, 34 pct.) și Dacia Unirea Brăila (locul 19, 22 pct.), are șanse mari să se joace joi, de la ora 17:00. Acesta va fi televizat de TelekomSport 1.

S-a preferat să se joace joi, nu marți sau miercuri, cum se dispută, de obicei, meciurile restante, fiindcă jucătorii au liber după Paște și au nevoie de câteva antrenamente pentru a-și reintra în ritm. Inițial, meciurile de la Motru, respectiv Ștefăneștii de Jos trebuiau să se dispute pe 24 martie, la orele 11:00, respectiv 12:30.

Iată rezultatele obținute în respectiva etapă a Ligii 2, a 26-a:

sâmbătă, 24 martie, ora 11:00
Luceafărul Oradea – Metaloglobus București 2-0 (0-0)
Andrei Tînc (70), Vlad Rusu (84)
Foresta Suceava – Academica Clinceni   0-1 (0-0)
Marian Târșa (90)
Știința Miroslava – CS Mioveni   1-0 (0-0)
Alexandru Marin (73)
Olimpia Satu Mare – Dunărea Călărași    0-3
Olimpia a fost exclusă din competiție și pierde toate meciurile returului la „masa verde”.
ASA Târgu Mureș – FC Argeș   0-3
ASA s-a retras din campionat și pierde toate meciurile returului la „masa verde”.

sâmbătă, 24 martie, ora 14:30
Ripensia Timișoara – Chindia Târgoviște    2-3 (2-2)
Adrian Ungureanu (12), Mediop Ndiaye (14) / Daniel Florea (13), Crinel Stoica (39), Mădălin Martac (77)

duminică, 25 martie, ora 12:00
UTA Arad – CS Afumați 2-1 (1-1)
Darius Buia (45, 54) / Vasile Ștefan (13)

duminică, 25 martie, ora 14:00
ASU Politehnica Timișoara – FC Hermannstadt 0-1 (0-1)
Ștefan Blănaru (11)

joi, 12 aprilie, ora 11:00
Pandurii Târgu Jiu – CS Balotești

joi, 12 aprilie, ora 17:00
Sportul Snagov – Dacia Unirea Brăila – TelekomSport 1

Articol scris de Marius ANGHEL

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 03 Apr. 2018, 13:41 Actualizat: 05 Apr. 2018, 12:59 Campionat
Pe aceeași temă