Adrian Falub: „Este o înfrângere grea pentru noi”

Mihai Andries 16 Mar. 2013, 15:05 Campionat
Adrian Falub:

UTA a pierdut meciul de azi cu CS Mioveni, după ce a fost sancționată cu două lovituri de pedeapsă, faza celei dintâi producând stupoare pe ambele bănci de rezerve. Centralul Dragoș Teodor a considerat inițial că Dragalina a simulat și i-a dat galben, eliminându-l pe atacantul MIoveniului pentru cumul de galbene. Semnalizarea tușierului l-a făcut să își schimbe decizia inițială, anulând al doilea galben și sancționându-l pe arădeanul Ene cu galben pentru fault în careu și dictând apoi penalty!

„A fost un meci pe care l-am pierdut în prima repriză când am luat două goluri pe greșeli foarte grave. La 2-1 puteam reveni, apoi a fost din nou 11 metri, iarăși pe o greșeală foarte mare. Nu am reușit să repetăm jocul din prima etapă, când am avut determinare și curaj. Este prima oară când am luat trei goluri în acest campionat și prima oară când am făcut asemenea greșeli, care au dus la această înfrângere. Nu vreau să comentez arbitrajul, dar a fost hilar, nu știa nimeni ce decizie ia. A avantajat gazdele, a avantajat oaspeții, a dat roșu, apoi s-a întors. Nici noi, nici banca gazdelor nu știa ce decizie a luat în teren. Nu știa nimeni ce se întâmplă la acea fază.” a declarat Adrian Falub după meci

Falub: „Am descoperit în meciul cu Timișoara ce înseamnă suporterii UTA-ei”

„Ne-au lipsit doi jucători buni, Neagu și Silvășan, pe care nu i-am putut înlocui. S-a văzut că în prima repriză nu am contat în atac, nu am reușit să ținem de minge. Avem un nucleu bun, dar atunci când lipsesc 1-2 jucători e greu. Este o înfrângere grea pentru noi. Mioveniul este o echipă bună, a jucat bine, cu entuziasm, bine organizat. Dar ne-au pus probleme pe greșelile făcute de noi. Rămân totuși o echipă de top a campionatului, cu jucători buni, tineri. Suporterii noștri știam că vor fi la înălțime, dar din păcate, azi doar ei au fost la înălțime, nu și noi. Am descoperit în meciul cu Timișoara ce înseamnă suporterii UTA-ei. Le mulțumesc pentru asta” a mai comentat Falub