![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
Fotbalistul adus de la Oțelul Galați a jucat doar o etapă la Minerul Lupeni, acesta părăsind gruparea din Vale, după meciul cu Arieșul Turda. Se pare că jucătorul a fost nemulțumit de unele clauze contractuale și a ales să plece.
Â
Oficialii lupeneni nu se plâng, însă, de acest incident. „Avem câte 40 de jucători la antrenament, deci avem de unde alege”,au spus aceștia. După disputarea a două etape din seria a doua, Minerul Lupeni a acumulat o victorie și o înfrângere.
Articol scris de:Â Loredana Juglea
Â