![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
Gruparea Pandurii Târgu Jiu l-a transferat, luni, pe fundașul Bogdan Șandru care a evoluat până în prezent în Liga a II-a la formația Fortuna Poiana Câmpina, informează site-ul oficial al clubului gorjean.
Șandru a semnat un contract valabil trei ani și jumătate cu gruparea din Târgu Jiu. „Pandurii Târgu Jiu a ajuns la un acord cu formația Fortuna Poiana Câmpina în privința transferului definitiv al fundașului Bogdan Șandru. Jucătorul s-a antrenat alături de Pandurii încă din timpul cantonamentului de la Izvorani și a evoluat și în amicalele din Antalya. Acum a semnat un contract pe trei ani și jumătate cu Pandurii Târgu Jiu și va evolua pe postul de fundaș central”, se menționează pe site-ul citat.
Născut la 4 iulie 1989, Șandru a mai evoluat în cariera sa la formația CSMS Iași.
Articol scris de Marius Țone (Mediafax)
Foto: Sport Câmpina