![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
Â
La fel ca în primul mandat, Marian Bucurescu a semnat pe durata unui sezon contractul cu FC Drobeta. În august 2007, acesta parafase prima înțelegere cu echipa severineană dar la finele campionatului respectiv, încheiat pe cinci, nu i-a mai fost prelungit contractul scadent, decizie la care au contribuit și jucătorii.
Â
Cum aceștia n-au depășit locul cinci nici ediția precedentă, conducerea administrativă a decis să-l readucă la echipă pe Bucurescu. „Obiectivul va fi construirea unei echipe competitive, care să practice un joc plăcut. Lotul a suferit unele modificări și nu ne putem hazarda cu declarații prin care să ne batem cu pumnii în piept că ne luptăm pentru promovare. Cert e că ne dorim un loc cât mai bun”, a precizat Bucurescu.
Â
Articol scris de Mircea OGLINDOIU
Â