![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Capitolul Leo Grozavu și Giani Florian rămâne unul cu multe învățăminte pentru conducerea formației FC Botoșani. Dupa ce au plecat cu tot echipamentul, cei doi nu l-au mai adus înapoi.
Au returnat echipamentul de prezentare însă au luat altceva. Ieri când noii antrenori au intrat în vilă conducerea clubului a descoperit că Giani Florian a plecat la Bacău cu tot cu lenjeria de pat și cu perna.
www.sport.botoșani.ro