A revenit No.3

03 Sep. 2009, 08:36 Liga 2
A revenit** No.3

În testul disputat ieri de Sportul Studențesc în compania formației Corncordia 2 Chijna s-a consemnat revenirea pe teren a fundașului alb-negrilor Marian Dedu. Titular incontestabil al Găștii Nebune, acesta a stat departe de gazon timp de aproape un an din cauza unei accidentări grave la genunchi. Ultima prezență a lui Dedu într-un meci oficial a fost cea din turul sezonului trecut din Sportul Studențesc – Ceahlăul Piatra Neamț, scor 0-0, partidă la pauza căreia a fost înlocuit.

Dedu a intrat ieri în repriza secundă și a jucat timp de 30 de minute. Tibor Selymes nu va putea conta imediat pe serviciile sale, fundașul având nevoie de timp pentru reacomodare după lunga perioadă de inactivitate competițională. Atfel, prima partidă la care ar putea fi trecut pe foia de joc este cea de la Constanța, cu Farul, din etapa a 6-a.