Sporting Roșiori a promovat după trei baraje ratate

Mihai Andries 23 Jun. 2014, 18:27 Ligi județene
Sporting Roșiori a promovat** după trei baraje ratate

Teleormanul are din nou echipă în Liga 3 după o pauză de un an. Sporting Roșiori a câștigat barajul disputat la Snagov, împotriva campioanei Bucureștiului, Comprest, scor 1-0. Reîntors la echipă chiar săptămâna trecută, Lăcoviște a fost omul decisiv, reușind să înscrie golul cu care Sporting a câștigat barajul și care a dus echipa în Liga 3.

VEZI LOTUL FOLOSIT ÎN ACEST SEZON DE SPORTING ROȘIORI

Acesta a fost marcat în minutul 14, în urma unui penalty scos de Costel Bârsan, faza fiind contestată de bucureșteni. Finalul de meci i-a găsit fericiți pe roșioreni, care au sărbătorit promovarea în alături de cei 600 de suporteri veniți să-i încurajeze din tot Teleormanul.

SPORTING ROȘIORI – COMPREST 1-0 (1-0) Bârsan 14 – pen.

Sporting: Butoi – Vișan, Moșteanu, Sitaru, Dicu – Urâtu, Lăcoviște, Mitran, Bocănete – Moraru, Bârsan. A mai intrat: Vălimăreanu
Comprest: Al. Petre – Fl. Constantin, Jitaru, Militaru, Matheus – Pluteanu, Logofătu, Mărgescu, Gojnea – Souza, Verdeață. Au mai intrat Otincilescu, A. Neagu, Pasăre, Cârligea