SCM Pitești a făcut scor în prima etapă a returului

03 Mar. 2012, 15:43 Ligi județene

În primul meci oficial din liga a IV-a din acest an, SCM Pitești a trecut fără probleme de AS Stâlpeni Rădești. Gazdele au făcut legea pe teren încă din primele minute, deschiderea scorului venind în minutul 9 după ce Oprea a șutat puternic cu exteriorul din interiorul careului.

Atacul gazdelor a continuat iar șase minute mai târziu după o bară a lui Oprea, Cârsea a majorat scorul. În minutul 35 alb-violeții duc scorul la 3-0, autorul golului fiind Neacșu, atacantul împingând mingea în poarta goală. Cu un minut înainte de pauză Rădescu și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor.

După pauză jucătorii antrenați de Nelu Ceaușu și Ilie Bărbulescu au mai înscris de două ori prin Bărbulescu și Neacșu.

În următoarea etapă SCM Pitești va juca în deplasare cu Edilul Pitești

SCM Pitești: Vlad – State, Stănescu, Bărbulescu, Slăninoiu (cpt) – Rădescu, Mihăilescu, Deliu, Oprea – Cârstea, Neacșu

Articol și foto de Andrei Zevedei (Sport Argeș)