Recolta Stoicănești, campioana de toamnă în Olt

Autor: Florin ALBOIU Publicat: 08 Dec. 2010, 16:59 Actualizat: 08 Dec. 2010, 17:05 Ligi județene
Recolta Stoicănești,  campioana de toamnă în Olt

Desfășurată în acest weekend, ultima etapă a Ligii a IV-a a
stabilit numele campioanei de toamnă a județului Olt. Înaintea
rundei finale aflată pe locul întâi, formația Recolta Stoicănești
și-a păstrat fotoliul de lider după victoria cu scorul de 2-0
obținută pe terenul celor de la Unirea Pârșcoveni.

Pe poziția secundă a urcat Viitorul Grădinile, care s-a impus la
limită, 4-3, în deplasarea de la Urzica, în timp ce treapta a treia
a podiumului este ocupată de Petrolul Potcoava, echipă ce nu a
reușit decît o remiză albă la Scornicești. În lupta pentru
câștigarea titlului județean sunt implicate și formațiile FC Balș
și Gloria Vișina, ambele învingătoare în această etapă.

Clasamentul Ligii a IV-a ar putea suferi modificări dacă
Asociația Județeană de Fotbal va anula rezultatele echipei Valea
Oltului Ipotești, care nu a disputat ultimele trei jocuri de
campionat. În această situație, Recolta Stoicănești rămâne pe
primul loc, devansând la golaveraj formația Petrolul Potcoava.

Rezultatele etapei
a XVII-a

Recolta Urzica – Viitorul Grădinile 3-4
Olimpia Rotunda – Viitorul Rusănești 3-1
FC Olt Scornicești – Petrolul Potcoava 0-0
Unirea Turia – Sporting Balș 3-1
FC Balș – CSM II Slatina 1-0
Unirea Pârșcoveni – Recolta Stoicănești 0-2
Gloria Vișina – Vedea Văleni 4-3
Progresul II Corabia – Valea Oltului Ipotești nu
s-a disputat
Gloria Deveselu a stat.

Clasament
1. Recolta Stoicănești 16 11 5 0 37-9 38
2. Viitorul Grădinile 16 11 4 1 50-22 37
3. Petrolul Potcoava 16 11 3 2 32-9 36
4. FC Balș 16 11 2 3 45-21 35
5. Gloria Vișina 16 11 2 3 38-15 35
6. CSM II Slatina 16 9 1 6 43-25 28
7. Unirea Turia 16 7 5 4 34-25 26
8. Olimpia Rotunda 16 7 5 4 33-24 26
9. Valea Oltului Ipotești 15 7 2 6 26-24 23
10. Vedea Văleni 16 6 1 9 29-41 19
11. FC Olt Scornicești 16 5 3 8 28-29 18 u
12. Gloria Deveselu 16 4 2 10 23-45 14
13. Progresul II Corabia 15 4 1 10 21-37 13
14. Unirea Pârșcoveni 16 3 2 11 12-34 11
15. Sporting Balș 16 3 2 11 19-47 11
16. Viitorul Rusănești 16 2 1 13 25-50 7
17. Recolta Urzica 16 2 1 13 20-58 7

Sursa: gazetanoua.ro

Autor: Florin ALBOIU Publicat: 08 Dec. 2010, 16:59 Actualizat: 08 Dec. 2010, 17:05 Ligi județene
Pe aceeași temă