Jelna și Feldru – pas fals, Rebra – maxim de puncte

15 Sep. 2011, 10:22 Ligi județene
Jelna și Feldru - pas fals,** Rebra - maxim de puncte

Etapa intermediară de miercuri din Liga a IV-a a venit cu un rezultat „bombă”: liderul clasamentului – Progresul Jelna, a pierdut, cu 0-1, pe terenul ultimei clasate – Eciro Forest Telciu. Reușita din minutul 81 i-a aparținut lui Nistor, în minutul 87 Gigi Berețchi ratând egalarea dintr-o poziție ideală.

O altă surpriză a fost înregistrată la Sângeorz-Băi, în derby-ul rundei, acolo unde Hebe a dispus de Feldru cu 2-1, meci în care feldrihanii au deschis scorul însă gazdele au revenit și au întrerupt invincibilitatea formației antrenate de Sergiu Mândrean.

De aceste două rezultate surprizătoare a profitat Grironic Rebra, singura formație ce a adunat maximum de puncte după primele 5 etape, ultima victimă – Progresul Năsăud, fiind măcelărită cu 6-0. O altă echipă cu pretenții declarate, Heniu Prundu Bârgăului a reușit să învingă la Budac. Scorul etapei s-a înregistrat la Lechința, iar singura remiză a fost consemnată în partida Cetate-Maieru.

Dar iată rezultatele complete, marcatorii, clasamentul actualizat și programul etapei viitoare:

REBRA – NĂ‚SĂ‚UD 6-0 (2-0)
Nap (27), Robert Secheli (43, 71), Ghiță Burduhos (63, 68, 77)

TELCIU – JELNA 1-0 (0-0)
Nistor (81)

DUMITRA – URIU 1-0 (0-0)
Cotuț (68)
– în minutul 70, Adrian Pavel de la gazde a ratat o lovitură de la 11 metri

BUDAC – PRUNDU BÂRGĂ‚ULUI 1-2 (0-0)
Simion Rus (58) / Marius Horga (80), Ruscău (82)

LECHINȚA – ȘIRIOARA 9-2 (2-0)
Alex Hipi (4, 15, 58), Ioan Boaru (48, 63), Mircea Simonca (55, 82), Cornel Pop (75), Bodolan (80) / Cristian Ghiț (56, 86)

MONARIU – BOZIEȘ 5-1 (2-0)
Cătălin Spân (9, 59), Radu Burcuș (26), Dan Bârlean (33), Mureșian (90+1) / Mihali (88)
– în minutul 35, Enke de la oaspeții a fost eliminat pentru injurii aduse unui adversar

SÂNGEORZ-BĂ‚I – FELDRU 2-1 (1-1)
Alex Larionesi (37), Vasile Flore (61) / Morozan (28)

CETATE – MAIERU 2-2 (1-1)
Traian Recean (33), Laurențiu Marica (56) / Alex Boldiș (25), Florin Covaci (50)