FRF a anunțat stadioanele pe care se vor disputa barajele pentru accederea în Liga a III-a

Autor: Mihai Andries Publicat: 17 Jun. 2014, 15:40 Actualizat: 17 Jun. 2014, 16:15 Ligi județene
FRF a anunțat stadioanele  pe care se vor disputa barajele pentru accederea în Liga a III-a

UPDATE 17.06.2014: FRF a anunțat oficial stadioanele pe care se vor juca meciurile de baraj

JOCUL AJF ORGANIZATOR
Bradul Putna (SV) – Gloria Bistrița II (BN) Piatra Neamț, teren Ceahlăul II iarbă
Luceafărul M. Eminescu (BT) – Rapid Dumești (IS) Pojorâta, stadionul Comunal
Voința Ion Creangă (NT) – SC Bacău II (BC) Iași, stadion Emil Alexandrescu
FC Gârceni (VS) – Metalosport Galați (GL) Odobești, stadion Unirea
Locomotiva Viitorul 2010 (BZ) – Viitorul Însurăței (BR) Slobozia, stadion Municipal
Sepsi OSK (CV) – Selena Jariștea (VN) Bacău, stadionul Letea
Delta 2013 Dobrogea (TL)CFR Constanța (CT) Brăila, stadionul Municipal
Voința Snagov (IF) Unirea Fierbinți (IL) Călărași, stadionul Ion Comșa
Înainte Modelu (CL) – Petrolul Roata Cartojani (GR) Ploiești, stadion Astra
Sporting Roșiori (TR) – Comprest GIM (B) Ghermănești, stadion Voința
FC Aninoasa (DB) Astra II Ciorani (PH) Sfântu Gheorghe, stadion Municipal
Csikszereda M. Ciuc (HR) – ASF Zărnești (BV) Târgu Mureș, stadionul Transil
Someșul Oar (SM) – CSM Sighetu Marmatiei (MM) Zalău, stadionul Municipal
CSC Sânmartin (BH) – Sp. Șimleul Silvaniei (SJ) Câmpia Turzii, stadion Mechel
Plaiul Iacobeni (CJ) – CS Iernut (MS) Galda de Jos, stadionul Comunal
UTA Bătrâna Doamnă (AR) – Retezatul Hațeg (HD) Lugoj, stadionul Tineretului
Măgura Cisnădie (SB) – Metalul Oțelu Roșu (CS) Motru, stadionul Minerul
CSȘ Dinicu Golescu (AG) Inter Markus Coteana (OT) Râmnicu Vâlcea, stadionul Municipal
Flacăra Horezu (VL) – CSO Filiași (DJ) Drobeta Tr. Severin, stadionul Municipal
Ghiroda (TM)Industria Galda de Jos (AB) Deva, stadion Cetate
Minerul Mehedinți (MH) – Gilortul Tg. Cărbunești (GJ) Slatina, stadion 1 Mai

 

Articol scris de Mihai ANDRIEȘ
Foto: Sebastian TĂ‚TARU
 


 

În urmă cu puțin timp, pe siteul Federației Române de Fotbal a fost publicată lista completă a meciurilor de baraj dintre campioanele Ligii a IV-a pentru accederea în eșalonul terț.

Comitetul de Urgență al FRF a aprobat, pe 3 iunie 2014, programul și regulamentul privind organizarea jocurilor de baraj pentru promovarea în Liga a 3-a, ediția de campionat 2014-2015.

Partidele se vor desfășura în sistem eliminatoriu, într-o singură manșă, pe terenuri neutre, în data de 21 iunie 2014, de la ora 18:00.

JOCUL/JUDEȚUL AJF ORGANIZATOR
Suceava – Bistrița Neamț
Botoșani – Iași Suceava
Neamț – Bacău Iași
Vaslui – Galați Vrancea
Buzău – Brăila Ialomița
Covasna – Vrancea Bacău
Tulcea – Constanța Brăila
Ilfov – Ialomița Călărași
Călărași – Giurgiu Prahova
Teleorman – București Ilfov
Dâmbovița – Prahova Covasna
Harghita – Brașov Mureș
Satu Mare – Maramureș Sălaj
Bihor – Sălaj Cluj
Cluj – Mureș Alba
Arad – Hunedoara Timiș
Sibiu – Caraș-Severin Gorj
Argeș – Olt Vâlcea
Vâlcea – Dolj Mehedinți
Timiș – Alba Hunedoara
Mehedinți – Gorj Olt

 

Autor: Mihai Andries Publicat: 17 Jun. 2014, 15:40 Actualizat: 17 Jun. 2014, 16:15 Ligi județene
Pe aceeași temă