Dunărea Giurgiu a renăscut cu o victorie, 3-2 cu Nova Force

Marius ANGHEL 09 Sep. 2013, 14:40 Ligi județene
Dunărea Giurgiu a renăscut cu o victorie,** 3-2 cu Nova Force

Noua formație CSM Dunărea Giurgiu a debutat sâmbătă în Liga IV-a Giurgiu. Meciul s-a disputat pe stadionul Dunărea „Port” în fața unei asistențe numeroase.

După ce la pauză scorul a fost de 0-0, în repriza a doua dunărenii au început mai bine, reușind să după scorul la un sec 3-0.

În minutul 70, Nova Force Giurgiu a primit un 11 metri care a fost transformat pentru 3-1, ca după numai 60 de secunde aceștia să înscrie din nou pentru 3-2 și meciul să devină din ce în ce mai palpitant.

Mult mai experimentații jucători ai Dunării au reușit să conserve rezultatul și să debuteze cu o victorie la limită.

Dunărea Giurgiu a fost susținută și de o galerie formată din peste 20 de membrii care au încurajat pe toată durata meciului echipa, iar la final jucătorii, împreună cu fanii, au scandat împotriva celeilalte echipe din oraș Astra Giurgiu.