De la Delta Tulcea, Grigorov a ajuns în județ la Sarichioi!

Autor: Mihai Andries Publicat: 21 Mar. 2013, 10:58 Actualizat: 21 Mar. 2013, 10:59 Ligi județene
De la Delta Tulcea, Grigorov  a ajuns în județ la Sarichioi!

Campioana en titre, Unirea Casimcea, merge la Slava Cercheză, în timp ce pretendenta la promovare, Izbânda M. Kogălniceanu se deplasează la Turcoaia. Dacă sâmbăta trecută la Lăstuni s-a jucat meciul între ocupantele locurilor doi și trei în clasament, sfârșitul acesta de săptămână propune nu doar un derby, ci chiar două. La Slava Cercheză, campioana în titlu, Unirea Casimcea, va avea un meci foarte dificil, așa cum i-a fost an de an, contra celor de la Luceafărul, în timp ce Izbânda M. Kogălniceanu va avea un meci infernal în deplasarea de la Turcoaia contra celor de la Troesmis, care le-au „furat” primul titlu din acest an: Cupa Dobrogei.
Meciul de la Jurilovca de duminica trecută a fost unul cu contestație din partea celor de la Luceafărul Slava Cercheză, învinși pe teren cu scorul de 6-1, însă comisia din cadrul AJF Tulcea va omologa rezultatul după ce va analiza toate probele incriminatorii aduse de cei din Slava Cercheză.
La Sarichioi, după ani buni cu banderola de căpitan al Deltei Tulcea pe braț, Daniel Grigorov a debutat pentru Pescărușul. Echipa gazdă a câștigat detașat cu 6-1 meciul cu Viitorul Frecăței și se pregătește pentru a-și trece în clasament alte trei puncte în deplasarea de la Niculițel de duminică.

Până la meciurile de duminică, însă, clasamentul în Liga a IV-a este următorul:

1. Unirea Casimcea                    18        16        2          0          98-10               50p      +20
2. Izbânda M. Kogălniceanu      18        15        1          2          70-20               46p      +19
3. Arrubium Măcin                     18        12        1          5          47-31               37p      +13
4. Pescărușul Sarichioi              18        11        3          4          66-23               36p      +9
5. Troesmis Turcoaia                 18        11        3          4          65-34               36p      +12
6. Luceafărul Slava Cercheză    17        11        0          6          62-35               33p      +6
7. Săgeata Stejaru                     18        10        2          6          55-31               32p      +5
8. Razim Jurilovca                      17        8          3          6          42-36               27p      0
9. Hamangia Baia                        18        8          2          8          47-44               26p      -1
10. Granitul Babadag                  18        7          3          8          48-43               24p      -3
11. Triumf Cerna                         18        7          2          9          50-39               23p      -4
12. Viitorul Frecăței                    18        6          1          11        42-45               19p      -8
13. Tractorul Horia                      18        3          2          13        38-89               11p      -16
14. Național Somova                   18        3          0          15        29-93               9p        -21
15. Sarica Niculițel                      18        2          1          15        23-97               7p        -20
16. Gloria Agighiol                       18        0          0          18        14-126             0p        -24.
 

 

Articol scris de Irinel CĂ‚LIN
Foto de MIhai ANDRIEȘ

Autor: Mihai Andries Publicat: 21 Mar. 2013, 10:58 Actualizat: 21 Mar. 2013, 10:59 Ligi județene
Pe aceeași temă