CS Vulcan a primit trofeul de campioană

Publicat: 29 May. 2012, 15:03 Actualizat: 29 May. 2012, 15:07 Ligi județene
CS Vulcan  a primit trofeul de campioană

Lider incontestabil al campionatului județean de fotbal cu trei etape înainte de final CS Vulcan a primit trofeul de campioană în avans.

Premierea campionlor a avut loc sâmbăta trecută înaintea jocului cu Dacia Orăștie din etapa a XXXII-a și a fost oficiată de președintele Asociației Județene de Fotbal Hunedoara, Mircea Sîrbu.

După festivitatea de premiere trupa lui Marius Szoradi a făcut o demonstrație de forță. A învins cu scorul de 12 la 0! pe Dacia Orăștie. Golurile campionilor au fost marcate de Ionuț Roșianu – de 4 ori!, Pecsar și Băcaran – ambii câte o „dublă” Cismașiu, A. Roșianu, Palade și Ciocarlan.

Totodată portarul Vulcaniului, Dorel Mârșava a primit o diplomă de excelență pentru întreaga activitate.

CS Vulcan va reprezenta județul Hunedoara la barajul de promovare în Liga a III-a care va avea loc pe 20 iunie pe un teren neutru.

Un alt scor uriaș a fost înregistrat în campionatul juniorilor din Liga a IV-a Hunedoara unde SCM Cetate Deva a învins cu scorul de 28-0 !! pe ocupanta ultimului loc în clasament, Aurul Certej.

Liga a IV-a Hunedoara-SENIORI

Rezultatele etapei a XXXII-a, sâmbătă 26 mai

Universitatea Petroșani – Retezatul Hațeg 0-2
Minerul Teliuc – Aurul Certej 1-2
Metalul Crișcior – Zarandul Crișcior 8-1
Gloria Geoagiu – Minerul Uricani 2-2
Șoimul Băița – Jiul II Petroșani 2-0
Retezatul Râu de Mori – Aurul Brad 1-2
CS Vulcan – Dacia Orăștie 12-0
Inter Petrila – Minerul Aninoasa 2-0
Victoria Călan
a stat.

CLASAMENTUL

1. CS Vulcan 30 25 2 3 88-18 77p
2. Aurul Brad 30 21 1 8 72-37 64p
3. Jiul II Petroșani 30 18 5 7 71-30 59p
4. Minerul Uricani 30 16 5 9 57-45 53p
5. Minerul Aninoasa 31 15 7 9 60-39 52p
6. Metalul Crișcior 30 15 4 11 62-37 49p
7. Retezatul Râu de Mori 30 14 6 10 49-34 48p
8. Universitatea Petroșani 30 14 4 12 58-43 46p
9. Gloria Geoagiu 30 14 4 12 60-48 46p
10. Aurul Certej 30 12 4 14 45-71 40p
11. Dacia Orăștie 30 11 4 15 58-69 37p
12. Șoimul Băița 30 12 3 15 48-56 39p
13. Retezatul Hațeg 30 11 2 17 35-45 35p
14. Inter Petrila 31 10 4 17 48-71 34p
15. Zarandul Crișcior 30 8 4 18 32-70 28p
16. Victoria Călan 30 5 3 22 34-94 18p
17. Minerul Teliuc 30 3 2 25 14-84 5p

Programul etapei viitoare, penultima, sâmbătă 2 iunie

Inter Petrila – Universitatea Petroșani (2-5)
Victoria Călan – CS Vulcan (0-7)
Dacia Orăștie – Retezatul Râu de Mori (0-8)
Aurul Brad – Șoimul Băița (1-0)
Jiul II Petroșani – Gloria Geoagiu (0-1)
Minerul Uricani – Metalul Crișcior (2-2)
Zarandul Crișcior – Minerul Teliuc (1-0)
Aurul Certej – Retezatul Hațeg (3-1)
Minerul Aninoasa va sta.

NOTA: Între paranteze sunt trecute rezultatele înregistrate în meciurile din tur.

Articol scris de Sami TAMAȘ

Publicat: 29 May. 2012, 15:03 Actualizat: 29 May. 2012, 15:07 Ligi județene
Pe aceeași temă