Atletic Bradu a început campionatul cu stângul, doar egal la Buzoiesti

20 Aug. 2012, 15:22 Ligi județene
Atletic Bradu a început campionatul cu stângul,** doar egal la Buzoiesti

Campionatul în Liga a IV-a arge­șea­nã a debutat și cu o mare surprizã: Atletic Bradu, care anul trecut a jucat în Liga a III-a, a ob­ținut doar o remizã pe terenul nou-promovatei Victoria Buzo­iești.

Bradu este în continuare an­tre­natã de Florin Pampea, însã la a­cest meci au lipsit câteva din pie­sele de bazã, câțiva dintre acești jucãtori plecând de la echipã. Este vorba de Frãsineanu, Butoiu și Lungu, fotbaliști care au pãrãsit gruparea vineri, în timp ce Șerban a fost suspendat, iar Cãldãraru și Anghelina nu au venit. În aceste condiții, Pampea a jucat cu Ol­tea­nu – Dițã, Suchiu, Velianu, Popa – Andrei, Voinea, Feraru, A. Tã­na­se – Pãvãluțã, Soare, pe parcurs mai intrând Monea.

Deplasarea a mai fost fãcutã și de Ene și Cojocaru, care însã au rãmas pe margine. Victoria Buzoiești a deschis scorul și a condus la pauzã cu 1-0, în timp ce Bradu a egalat prin Dițã în repriza secundã, fundașul dreapta având o acțiune personalã pe partea lui, finalizatã cu un șut în plasã.