Aceleași cinci echipe! Coincidențe în Liga a 4-a Mehedinți după desfășurarea etapei a 2-a

Aceleași cinci echipe!** Coincidențe în Liga a 4-a Mehedinți după desfășurarea etapei a 2-a

Dacă în runda inaugurală echipele-gazdă au obținut victorii pe linie, în runda a 2-a au câștigat doar oaspeții. Așadar, după primele două etape, cinci echipe au punctaj maxim, iar următoarele cinci clasate încă n-au reușit să bifeze vreun rezultat pozitiv.

Scorul etapei a doua l-a izbutit Viitorul Șimian, care s-a impus cu 6-1 în deplasarea de la Vânju Mare, prin golurile lui Lucian Zamfir (‘3, ’54, ’83), Răzvan Istodor (‘9), Andrei Enea (’20, ’70) și respectiv Cristian Dumbravă (’77).

Cu 6-3 a câștigat campioana CS Strehaia la Pristol. Cosmin Lederer (‘7), Costel Pontu (’13, ’61), Andrei Mătușoiu (’59), Lucian Vârșog (’53) și Eduard Tița (’87) au marcat pentru oaspeți, iar Elvis Roman (’66), Viorel Ciochină (’81) și Florin Făget (’90) au punctat pentru gazde.

Victorii pe teren advers au mai obținut Recolta Dănceu, scor 4-1 cu AS Corcova, prin golurile lui Gabriel Enea (’16, ’73), Constantin Negrescu (’18) și Cristian Boboescu (’63), respectiv Mihai Ivana (’28), în timp ce Dierna Orșova s-a impus cu 4-2 la Eșelnița. Oaspeții au condus cu 2-0 la pauză, prin reușitele lui Tiberiu Pătășanu (‘6) și Claudiu Fulga (‘9), Adrian Tomescu (’47) și Cătălin Vîlceanu (’58) au egalat, Tiberiu Pătășanu a readus Orșova în avantaj, în minutul 75, iar Bogdan Epure (’77) a stabilit rezultatul final.

Cel mai echilibrat joc a fost însă cel de la Salcia, unde AS Inter din localitate a condus cu 2-1 la pauză, dar a pierdut cu 3-2. Mihai Siminică (‘1) și Sorin Tomescu (’34) au înscris pentru gazde, iar Ionuț Cecă (’13), Liviu Ungureanu (’48) și Mihai Andrei (’78) au întors rezultatul.