20 de campioane s-au luptat din greu pentru promovare, Zagonul a câștigat-o la masa verde!

Autori: Marius ANGHEL, Mihai Andries Publicat: 20 Jun. 2012, 16:44 Actualizat: 20 Jun. 2012, 20:32 Liga 4
20 de campioane s-au luptat din greu pentru promovare,  Zagonul a câștigat-o la masa verde!

Cum cele 42 de campioane județe s-au stabilit mai rămăsese doar ca AJF-urile organizatoare a meciurilor de baraj să își anunțe terenurile unde vor avea loc cele 21 de meciuri ce vor stabili tot atâtea promovate în Liga a III-a. Liga2.ro rămâne alături de iubitorii fotbalului mic și după ce a publicat știri din aproape toate județele și a anunțat campioanele vă prezintă acum și stadioanele unde vor avea loc meciuri de baraj. Partidele se vor disputa pe data de 20 iunie, pe teren neutru, și vor avea aceeași oră de start, 17:30. La momentul disputării jocurilor, site-ul nostru vă va ține la curent cu rezultatele live.

Iată mai jos programul integral al meciurilor de baraj pentru promovarea în Liga a III-a, stadionul stabilit de fiecare AJF organizator, cât și observatorul partidei:

CS A.S.R.A. APĂ‚ CRAIOVA (DJ) CS Posada Perișani (VL) 3-2 (2-2) / FINAL DUPĂ‚ PRELUNGIRI
Stadion: „Jiul” (Rovinari – Gorj)
Observator: Sorin Cojocaru (București)

Apă: Surdu – Ionele, Gheorghiță, Sodoleanu, Lupu, Cojocaru, Tâmplaru, Nedelea, Niță, Stăncuța, Trăistaru
Rezerve: Firulescu – Băia, D. Stancu, Răduț, Marin, Tătaru, Dobre
Antrenor: Victor Naicu

Posada: Cruceru – Stanciu, Alin Pufu, Bărbuț, Creangă – Racolta, Marius Pufu, Mătăsaru, Negrescu – Pușcatu, C. Popa
rezerve: Oltean – Mocioacă, Pasoi, Fistogeanu, Răescu, Voicu, Comănescu
Antrenor Constantin Gaiță

â–ºMeciul s-a terminat cu victoria craiovenilor. Ambulanța a plecat la Târgu Jiu cu portarul celor din Vâlcea

â–ºMeciul este întrerupt de 20 de minute. Ambulanța este pe teren pentru a-i acorda portarului lui Posada îngrijiri

â–ºMin 120 Portarului de la Perișani i s-a făcut rău. Meciul a fost oprit

â–ºMin 93 Tâmplaru duce scorul la 3-2 pentru Apa

â–ºMin 77 Răduț este eliminat

â–ºMin 70 2-2 Băia restabilește egalitatea din penalty

â–ºMin 62 M. Pufu a fost eliminat

â–ºMin 55 1-2 Stăncuță înscrie din penalty

â–ºMin 23 0-2 Mătăsaru majorează scorul cu un șut cu latul

â–ºMin 8 0-1 Posada deschide scorul prin Bărbuț, cu o semifoarfecă


CS Victoria Traian (BR) AFC RAPID FETEȘTI (IL) 0-3 (0-0, 0-0) / FINAL DUPĂ‚ PENALTY-URI
Stadion: „Petrolul” (Berca – Buzău)
Observator: Vasile Filimon (București)

Traian: Constandache – Iorga, Mihailă, Gagu, Stan – Vioreanu, Barbu, Anghel, Martinescu, Levăr, Huțu
Rezerve: Constantin, Spătaru, Mitrea, Lupașcu, Apostu, Dumitrescu
Antrenor: Emil Cataros

Fetești: Gândac – Marcu, Cimpoieru, Ivan, Pena, Nedelea, Neculai, Marin, Ciubuc, Ghiță, Țonea
Rezerve: Călugăru – Ureche, Robert, Alexandru Chițea, Jugănariu, Mitu, Clinciu
Antrenor: Marius Muntean

â–ºConstandache, Mitrea și Anghel au ratat pentru Traian / Ivan, Pena și Al. Chițea au marcat pentru Fetești, Nedelea a ratat

â–ºMin 79 Traian joacă în inferioritate. Gagu a văzut al doilea galben

CS Agigea (CT) VENUS INDEPENDENȚA (CL) 3-4 (0-0, 0-0) / FINAL DUPĂ‚ PENALTY-URI
Stadion: „Municipal” (Slobozia – Ialomița)
Observator: Ștefan Stana (București)

Agigea: David – Drăgoi, Cristache, Fugaru, Dragomir, Boritz, Carapcea, Grămoșteanu, Măciucă, Boraș, Alexandru
Rezerve: Drăgulin – Gechereanu, Almaghe, Pârvulescu, Blăniță, Drăghici, N. Marius
Antrenor:

â–º


CS Gloria Cornești (DB) ACS PROGRESUL CERNICA (IF) 1-5 (1-1) / FINAL DUPĂ‚ PRELUNGIRI
Stadion: „Viorel Mateianu” (Boldești-Scăieni – Prahova)
Observator: Paul Cazan (București)

Gloria: Moise – Picior, Gae, M. Oprea, C. Ștefan – Grăvcescu, Calofir, A. Olteanu, Caramalău – M. Matei, D. Voinea
Rezerve: Bică, Malău, I. Rada, Movilă, Dumitrașcu, Lindenberg, Bărcănescu
Antrenor: Ion Radu

Progresul: Vișan – I. Marin, Bivolaru, Răducan, Salaman – Tudose, M. Ștefan, Croitoru, Colțatu – Enciu, Apostol
Rezerve: Badea, V. Grigore, A. Mihai, R. Zamfir, Nicoară, Chelaru, V. Marin
Antrenor: Gabriel Răduță

â–ºMin 120 1-5 Croitoru face și el dubla

â–ºMin 177 1-4 Enciu face dubla

â–ºMin 113 1-3 Grigore scoate un penalty, pe care îl transformă Croitoru

â–ºMin 98 1-2 Cernica preia conducere prin golul lui Enciu

â–ºMin 94 Corneștiul joacă cu un om în minus

â–ºMin 85 1-1 Răducan scapă pe stânga și înscrie cu un șut plasat

â–ºMin 51 1-0 Gol Matei! Scăpat singur cu Vișan, l-a driblat, după care a înscris în poarta goală

SCM PITEȘTI (AG) CS Viitorul Grădinile (OT) 2-0 (0-0) / FINAL DUPĂ‚ PRELUNGIRI
Stadion: „Treapt” (Horezu – Vâlcea)
Observator: Romică Chihaia (București)

SCM: Vlad, Stănescu, State, Bărbulescu, Cârstea, Gherghescu, Lipa, Mihăilescu, Oprea, Rădescu, Slăninoiu.
Rezerve: Militaru, Deliu, Jigaru, Morcoană, Neacșu, Ceaușu
Antrenor: Ion Ceaușu

Viitorul: Vintilă, Neagu, Baidac, Văduva, Băltărețu, Rusăneanu, Stoian, Sterie, Dicu, Oprea, Cojocaru.
Rezerve: Nicola, Popa, Mitrică, Zamfira, Stanciu, Copilescu
Antrenor: Liviu Culcescu

â–ºMin 102 2-0 Cârstea majorează scorul după o centrare de ep partea dreaptă a lui Neacșu

â–ºMin 94 1-0 Stănescu deschide scorul. Corner de pe partea dreaptă. Execută Oprea, mingea ajunge la Stănescu, care a reluat cu capul și a deschis scorul

â–ºMin 38 Un nou gol anulat pentru SCM Pitești pentru o poziție de ofsaid a lui Gherghe

â–ºMin 10 Corner de pe partea stângă pentru SCM Pitești, execută Rădescu pe colțul lung, Stănescu recentrează pentru Cârstea, care trimite în plasă, însă golul este anulat, după ce arbitrul asistent a semnalizat o poziție de ofsaid

CS Energia Vulturu (VN) ACS UNIREA CASIMCEA (TL) 0-1 (0-0) / FINAL DUPĂ‚ PRELUNGIRI
Stadion: „Ștefan Vrăbioru” (Ianca – Brăila)
Observator: Paul Zaharia (București)

Vulturu: Olărașu – Smărăndoiu, Nistor, Grama, Ad. Apostol, Lazăr, Șotârcă, Ungureanu, Corhană, L. Apostol, Avramescu

Casimcea: Cranța – Bădică, Poșircă, Croitoru, Șișcu, Neacșu, Jalbă, Crecan, Chehaia, Agafiței, Halep

â–ºMin 118 0-1 Poșircă înscrie cu un șut dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri

â–ºVulturu joacă în 10 oameni din minutul 88 după eliminarea portarului pentru henț în afara careului. În poartă a intrat un jucător de câmp


CS Microbuzul Botoșani (BT) AS ȘTIINȚA MIROSLAVA (IS) 1-3 / FINAL
Stadion: „Gura Humorului” (Suceava)
Observator: Vasile Popa (Bistrița)

Microbuzul: Acsinte – Dutca, Bejan, Guriță, Cazacu, Apatie, Burduja, Gugeanu, Netbai, Dumitraș, Andrieș

â–ºMin 90 1-3 Microbuzul reușește să marcheze golul de onoare prin Dănilă după o centrare de pe partea stângă a lui Netbai

â–ºMin 57 0-3 Contraatac al iesenilor, Cruceanu scapă singur spre poartă, îl drublează pe Acsinte și înscrie cu poarta goală

â–ºMin 28 0-2 Centrare de pe partea stângă, fundașii botoșăneni ezită, balonul ajunge la Costel care înscrie din 3 metri

â–ºMin 3 0-1 Alin Cruceanu scapă singur cu Acsinte și marchează cu un șut la colțul lung

ACS BUCOVINA FRĂ‚TĂ‚UȚII NOI (SV) CS ProSomeș Feldru (BN) 3-1 / FINAL
Stadion: „Comunal” (Porumbeni – Harghita)
Observator: Ion Dănciulescu (Târgoviște)

Frătăuții: Pruteanu – B. Huțanu (cpt.), Ad. Ungureanu, Ilisai, Doroftei – Gh. Tătar, I. Stoian, Frăsilă, Zaremba – M. Apostol, L. Ioneș
Rezerve: Bujdei, Buraciuc, Enea, Pleșca, Hremanciuc
Antrenor: Lucian Burlacu

Feldru: Sîngeorzan – Celsie, L. Bălan, Iușan, S. Mândrean – Clapa, Tomoioagă (cpt.), Albuț, Coșneac – A. Fodor, Horga
Rezerve: A. Sângeorzan, Morozan, Bogolin, Lari, Seserman, C. Micu
Antrenor – jucător: Sergiu Mândrean

â–ºMin 89 3-1 Sergiu Mândrean îl lansează bine în adâncime pe Ciprian Lari și acesta nu îl iartă, din 8 metri, pe Pruteanu

â–ºMin 51 3-0 Greșeala Tomoioagă de care profită Frăsilă, cu un șut puternic din 7 metri

â–ºMin 40 2-0 Stoian intră în careu îl driblează pe Clapa și trimite o diagonală imparabilă din 10 metri

â–ºMin 11 1-0 Hutanu deschide scorul cu o lovitură de cap din 10 metri, după o centrare venită din corner

CS Lacul Ursu Mobila Sovata (MS) CS SEVIȘUL ȘELIMBĂ‚R (SB) 1-5 / FINAL
Stadion: „Park Arena” (Făgăraș – Brașov)
Observator: Adrian Mihalcea (București)

â–ºRusu, Mircea, Călinescu, Vereș și Ojigă au înscris pentru Șelimbăr

CSM FĂ‚GĂ‚RAȘ (BV) CSM Varosi SK Miercurea Ciuc (HR) 5-1 / FINAL
Stadion: „Municipal” (Sfântu Gheorghe – Covasna)
Observator: Nicolae Pantea (București)

â–ºStreza 15, 44, 48, Marșavela 58, Kajcsaracz 88 au înscris pentru Făgăraș

AS Biruința Negrești (NT) FCM HUȘI (VS) 0-1 / FINAL
Stadion: „Letea” (Bacău)
Observator: Dan Ionescu (București)

CSM MOINEȘTI (BC) Sporting V. Liești (GL) 5-0 / FINAL
Stadion: „Municipal” (Huși – Vaslui)
Observator: Gheorghe Cristoloveanu (București)

â–ºMin 86 5-0 Chelaru înscrie cu o scăriță din 10 metri

â–ºMin 79 4-0 Băcăuanii mai înscriu o dată, acum din penalty

â–ºMin 75 3-0 Gabi Darie înscrie cu o lovitură de cap

â–ºMin 68 2-0 Băcăuanii înscriu cu un șut de la 22 metri

â–ºMin 58 1-0 Veteranul Sorin Trofin deschide scorul

CS FC Chitila (B) FC UNIREA CÂMPINA (PH) 1-2 / FINAL
Stadion: „Dumitru Matarau” (Ștefănești – Ilfov)
Observator: Adrian Rămureanu (București)

Chitila: Alecu – Dincă, Militaru, Comșa, Cristofor, I. Manea, Pisău, P. Iordache, L. Nicu, Nicolau, Marinescu
Rezerve: Mirică – Grigoroșcuță, Sabou, Ibe, Barbu, Boancă, Arsenie
Antrenor: Petruș Pârvu

Câmpina: D. Șandru – Zecheru, Neagu, B. Șandru, Filip, A. Stoica, Bărăgan, Lambă, Cernea, BIca, Ciobanu
Rezerve: Ionescu – Coman, Nichifor, Dobrescu, Fl. Stoica, Ghiță, Singureanu
Antrenor: Costel Plăvache

â–ºMin 89 1-2 Cernea a marcat pentru Câmpina și îi duce pe prahoveni în Liga 3

â–ºMin 66 1-1 Contraatac Chitila și P. Iordache șutează de la 10 metri, balonul fiind ușor deviat de B. Șandru în poarta fratelui său

â–ºMin 59 0-1 Ciobanu deschide scorul pentru Unirea. Șut de la 10 metri prin picioarele portarului

AFC AVÂNTUL FLOREȘTI (GR) AS Pamimai Videle (TR) 3-1 / FINAL
Stadion: „Alpan” (Șotânga – Dâmbovita)
Observator: Marian Bucurescu (București)

Florești: Popa – Păun, Militaru, Dorobanțu, Constantin, Constantinescu, Ochetan, Voinescu, Dumitrescu, Fluerică, C. Alexandru
Rezerve: Copil – Ciobanu, Matache, Niță, Coman, Ardeleanu, Ștefănescu
Antrenor: George Oneață

Pamimai: Iorga – Pârjolea, Burlacu, Nină, Neacșu, Bucuroaia, Ionescu, Olteanu, Cozma, Tălpeanu, Ciobanu
Rezerve: Croitoru – Barbu, Zaharia, Nicodim, Mincă, Rababoc, Tărăgrădeanu, Sanda
Antrenor: Florin Chiru și Iulian Burcea

â–ºMin 68 3-1 Fluerică reface diferența la două goluri

â–ºMin 66 2-1 Olteanu reduce din handicap

â–ºMin 65 Fluerică duce scorul la 2-0 după ce a scăpat singur cu Iorga

â–ºMin 45+1 1-0 C. Alexandru scapă la limita ofsaidului și înscrie

CS Petrofac Țicleni (GJ) CS MUNCITORUL REȘIȚA (CS) 1-2 / FINAL
Stadion: „Termo” (Drobeta Turnu Severin – Mehedinți)
Observator: Marcel Paraschiv (București)

Petrofac: Munteanu – Gheorghiță, Brașoveanu, Amzucu, Murărețu – Săulescu, Rădoi, A. POpescu, Stamatescu – Pruțoiu, Berescu
Rezerve: A. Popescu – Drăgoi, Fărcășanu, Burlacu, Preda, Măicăneanu, Chiriac
Antrenor Samir Bufanu

Muncitorul: Gavriș – Bobină, Demian, Moga, Țimbota – Radu Dumitru, Vasiliu, Filimon, Zamfir – Rațiu, Zgăbei
Rezerve: Jorj – Mateiași, Crăguia, Nicu, Avramovici, Rarita, Panduru
Antrenor Viorel Lolea

â–ºMin. 90+7 Rădoi a ratat un penalty pentru Țicleni

â–ºMin 90 1-2 Micu înscrie din penalty

â–ºMin 50 1-1 Bobină intră prin alunecare și se dă penalty. Romeo Rădoi transformă fără emoții

â–ºMin 40 Eliminare Radu Dumitru, 2 galbene

â–ºMin 8 0-1 Centrează Filimon de pe stânga, Radu Dumitru reia cu capul în bară, mingea îi revine și înscrie cu un șut pe jos

CS MUNICIPAL LUGOJ (TM) CS Pandurii Cerneți (MH) 3-0 / FINAL
Stadion: „Mircea Chivu” (Reșița – Caraș Severin)
Observator: Dan Firițeanu (Reșița)

CSM Lugoj: Micșa – Rebenciuc, Hromei, Solomon – Ploscariu, Patrona, C. Bota, Cl. Ardelean – Bărburescu, Tulcan, L. Stoica
Rezerve: Dragostin – Onae, Vînătu, Marcu, Dobrea, Argatu, C. Stan
Antrenor: Cosmin Stan

Pandurii: Drăgan – Petcu, Pele, Lăpădat, Cl. Georgescu – Vâlceanu, Ungureanu, Tudor, Mătăsăreanu – Sărăcin, Lazăr
Rezerve: Calițoiu – Dr. Firu, Ciolacu, S. Georgescu, Cucu, Al. Sărăcin, Buță
Antrenor Rodinel Firu

â–ºMin 83 3-0 Antrenorul-jucător Cosmin Stan înscrie cu capul

â–ºMin 70 2-0 Dobrea face dubla cu un gol din penalty

â–ºMin 68 1-0 Șut Ardelean în bară și Dobrea înscrie

â–ºMin 44 Eliminare la Pandurii, Ungureanu a luat al doilea cartonaș galben

CS ȘOIMII PÂNCOTA (AR) CS Vulcan (HD) 5-1 / FINAL
Stadion: „CSS Parc” (Blaj – Alba)
Observator: Attila Kanyaro (Târgu Mureș)

Pâncota: Irimia (cpt.) – Românu, Nistor, Lung, Rus, Mitu, Bulzan, Gligor, Gâlcă, Burian, Bilan
Rezerve: Pricope – Ruja, Mateiu, Pavel, Bozbic, Grenolea, Morar
Antrenor: Mihai Roșca

Vulcan: Farcaș – A. Roșian, Stângă, Raboj, G. Pavel, Păcăran, Cișmașiu, Ciocârlan, I. Roșian (cpt.), Maier, Pecsar
Rezerve: Negrea – Lavric, Palade, Șuta, Butură, Bulimej, David
Antrenor: Marius Szoradi

â–ºMin 79 5-1 Bulzan face dubla

â–ºMin 70 4-1 Fostul atacant al lui FC Olt, Burian, înscrie pentru Pâncota

â–ºMin 64 3-1 Gâlcă îl angajează pe Bulzan în careu, acesta culcă doi adversari și înscrie lejer

â–ºMin 54 2-1 Păcăran reduce din diferență cu un șut de la 14 metri lateral stânga

â–ºMin 52 2-0 Burian a scăpat singur, a fost agățat din spate de Stângă, care a văzut cartonașul roșu, iar Bebe Mitu a avut ocazia sa transforme un nou penalty

â–ºMin 25 1-0 Alin Gligor a fost faultat clar în careu, iar D. Mitu transformă cu siguranță penalty-ul

AS EUROPA ALBA IULIA (AB) CS Vulturii Vultureni (CJ) 2-0 / FINAL
Stadion: „Iuliu Bodola” (Oradea – Bihor)
Observator: Gheorghe Bologan (Oradea)

Europa: Rotaru – Haiduc, Andrea, Oară, Circov – Apetri, Hârciagă, Bratima, Andone – M. Cristea (cpt.), Băcaș
Rezerve: Cotoară – Ponoran, Moldovan, Samoilă, Al. Popa, Cecălăcean, B. Cristea
Antrenor: Alin Hancăș

Vulturii: Barta – Balint, Tuță, D. Moldovan, Chiș – Tânc (cpt.), Roman, Rad, Sântejudean – Stan, Doroftei
Rezerve: Drăgan – Dodea, Vinter, Chifor, Ardelean, Goia, Hădărean
Antrenor: Lucian Sagmar

â–ºMin 72 2-0 M. Cristea transformă un penalty

â–ºMin 61 1-0 Europa deschide scorul prin veteranul Radu Andone

FC ZAGON (CV) CS Unirea Stâlpu (BZ) 3-0 / LA MASA VERDE
Stadion: „Orășenesc” (Panciu – Vrancea)
Observator: Victor Cruceană (București)

Zagon: Nagy – Iacob, Ceaușel, Csiki, Sala, Suciu, Mate, Cășineanu, Pânzaru, Strătilă, Tomi

Stâlpu: Răileanu – Burlacu, Ghiță, Iancu, Stancu, Olaru, Veron, Grigore, Jipa, Ștefănescu, Cioabă

â–ºMeciul nu a început deoarece echipa din Stâlpu nu are vize medicale de la Centrul de Medicină Sportivă. Zagon câștigă la masa verde.

CS DAMORE TRICOLORUL ALPAREA (BH) Someș Cărășeu (SM) 1-0 / FINAL
Stadion: „Municipal” (Zalău – Sălaj)
Observator: Cristian Vasc (Baia Mare)

Alparea: Pușcău – Fitero, Pop, Bond, Briciu, Madar, Perei, Iancu, Ban, Lascu, Molnar
Rezerve: Danciu – Forca, Iova, Ardelean, Moise, Olariu

Cărășeu: Cadar – R. Rapoș, Sălăgeanu, I. Rapoș, Kolcsey, Domocoș, Negrean, Maxim, Pop, Merce, Bozso
Rezerve: D. Gergely – Miclea, Nistor, Imre, V. Gergely, Ardelean, Bidea

â–ºMin 14 1-0 Gol cu capul reușit la S. Ban

CS PLIMOB SIGHETU MARMAȚIEI (MM) CS Flacăra Halmașd (SJ) 2-1 / FINAL
Stadion: „Olimpia” (Satu Mare)
Observator: Iosif Vigu (Satu Mare)

Plimob: Mocian, Dăncuș, C. Pop, Baiaș, Țiplea, Al. Novoselensky, Pe. Stan, Dunca, R. Novoselensky, L. Bogdan, Layis
Rezerve: Risco, Popan, Covasciuc, Cr. Dumitru, Dantes, Ciohan, Hotea
Antrenor: Ionel Hotea

Flacara: Lucaciu – I. Pop, Farkaș, Szilard, M. Mureșan, Dregan (cpt.), Borz, Gheți, Ulmeanu, Pașcalău, Sabău
Rezerve: Andreica – Rad, Bloj, N. Roșu, Tarce, Cl. Rus, A. Pușcaș
Antrenor: Vasile Pașca

â–ºMin 90 2-1 Emil Lucaciu respinge în față un șut la poartă, mingea ajunge la Cristian Layis, care are de îndeplinit o simplă formalitate

â–ºMin 57 1-1 Mureșan pasează la Gheți, care, cu un șut la colțul lung, restabilește egalitatea

â–ºMin 4 1-0 Gazdele deschid scorul prin Raul Novoselensky, care, scăpat singur cu Lucaciu, trimite cu latul în poartă

Autori: Marius ANGHEL, Mihai Andries Publicat: 20 Jun. 2012, 16:44 Actualizat: 20 Jun. 2012, 20:32 Liga 4
Pe aceeași temă