![Poli Timișoara a intrat într-o nouă ”eră”, după îndepărtarea lui Costel Pantilimon. Nici Paul Codrea nu a mai rămas. Druckeria revine la ”butoane”, iar clubul are o nouă conducere executivă și tehnică](https://media.prosport.ro/b56mwsfhN2ORIyl8PZx_RzLcajM=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FSorin-Brindescu-Cristian-Galan-poli-timisoara-4-1024x576.jpg)
În urmă cu o lună le-a trecut glonțul pe lângă ureche, dar acum își fac planuri de viitor. Jucătorii Unirii Valea lui Mihai au văzut cum echipa a fost la un pas de desființare, dar au strâns rândurile la timp ca să continue în campionat. Autoritățile și firmele din zonă s-au unit ca să salveze echipa, pe principiul că „unde-s doi puterea crește”.
Vezi în VIDEO ce spune președintele echipei Unirea Valea lui Mihai, Attila Fele, despre situația actuală a clubului din Liga 3
Articol scris de Nicolae Mihalcea
Video: TVS Oradea