S-a stabilit programul complet al seriei 2 a Ligii 3

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 18 Aug. 2014, 16:31 Actualizat: 18 Aug. 2014, 16:32 Stiri
S-a stabilit  programul complet al seriei 2 a Ligii 3

În această dimineață, la sediul FRF, a avut loc tragerea la sorți a programului competițional al noului sezon, 2014-2015, al Ligii 2 și 3. În ședința prezidată de secretarul general al FRF, Gheorghe Chivorchian, s-a procedat la extragerea bilelor din urnă și împerecherea echipelor conform tabelei Berger de 14 echipe.

Vă reamintim că ediția 2014-2015 a Ligii 3 va consta într-un sezon regulat de 26 de etape. În acest campionat vor lua startul 68 de echipe (seriile II, III și V au 14 formații în componență, iar seriile I și IV au câte 13), urmând a evolua într-un sistem în care fiecare club joacă, cu toți ceilalți adeversari, o dată pe teren propriu, o dată în deplasare (13 etape tur – 13 etape retur).

Țintarul jocurilor din campionatul Ligii 3 este programat pe baza Tabelei Berger pentru 14 echipe.

Promovează în Liga a 2-a echipele clasate pe locurile 1 din fiecare serie (în total 5 echipe).

Retrogradează în Liga a 4-a echipele clasate pe locurile 13 și 14 din seriile cu 14 echipe, locul 13 din seria cu 13 echipe (seria a 4-a), plus o echipă de pe locul 12. În această situație, va fi alcătuit un clasament special în care se vor lua în calcul numai jocurile susținute de echipele de pe locurile 12 cu echipele clasate pe locurile 1 -11.

Meciurile se vor juca sâmbăta, însă cluburile care doresc să își mute meciurile pentru vineri pot face o cerere în acest sens la FRF.

Iată și programul complet al seriei 2 a Ligii 3:

Etapa I –       30.08.2014
        
Metalosport Galați    –    Callatis 2012 Mangalia
Delta Dobrogea    –    Gloria Popești Leordeni
Oțelul II Galați    –    Juventus București
CS Tunari    –    Metaloglobus
Viitorul Domnești    –    Dunărea Călărași
Înainte Modelu    –    Viitorul Axintele
Voința Snagov    –    Dinamo II

        
Etapa a II-a –      06.09.2014
        
Gloria Popești Leordeni    –    Metalosport Galați
Juventus București    –    Delta Dobrogea
Metaloglobus    –    Oțelul II Galați
Dunărea Călărași    –    CS Tunari
Viitorul Axintele    –    Viitorul Domnești
Dinamo II    –    Înainte Modelu
Callatis 2012 Mangalia    –    Voința Snagov

Etapa a III-a –       13.09.2014

Gloria Popești Leordeni    –    Callatis 2012 Mangalia
Metalosport Galați    –    Juventus București
Delta Dobrogea    –    Metaloglobus
Oțelul II Galați    –    Dunărea Călărași
CS Tunari    –    Viitorul Axintele
Viitorul Domnești    –    Dinamo II
Înainte Modelu    –    Voința Snagov

        
Etapa a IV-a –       20.09.2014

Juventus București    –    Gloria Popești Leordeni
Metaloglobus    –    Metalosport Galați
Dunărea Călărași    –    Delta Dobrogea
Viitorul Axintele    –    Oțelul II Galați
Dinamo II    –    CS Tunari
Voința Snagov    –    Viitorul Domnești
Callatis 2012 Mangalia    –    Înainte Modelu

Etapa a V-a –       27.09.2014

Juventus București    –    Callatis 2012 Mangalia
Gloria Popești Leordeni    –    Metaloglobus
Metalosport Galați    –    Dunărea Călărași
Delta Dobrogea    –    Viitorul Axintele
Oțelul II Galați    –    Dinamo II
CS Tunari    –    Voința Snagov
Viitorul Domnești    –    Înainte Modelu

Etapa a VI-a –       04.10.2014

Metaloglobus    –    Juventus București
Dunărea Călărași    –    Gloria Popești Leordeni
Viitorul Axintele    –    Metalosport Galați
Dinamo II    –    Delta Dobrogea
Voința Snagov    –    Oțelul II Galați
Înainte Modelu    –    CS Tunari
Callatis 2012 Mangalia    –    Viitorul Domnești

Etapa a VII-a –       11.10.2014

Callatis 2012 Mangalia    –    Metaloglobus
Juventus București    –    Dunărea Călărași
Gloria Popești Leordeni    –    Viitorul Axintele
Metalosport Galați    –    Dinamo II
Delta Dobrogea    –    Voința Snagov
Oțelul II Galați    –    Înainte Modelu
CS Tunari    –    Viitorul Domnești

Etapa a VIII-a –       18.10.2014
        
Dunărea Călărași    –    Metaloglobus
Viitorul Axintele    –    Juventus București
Dinamo II    –    Gloria Popești Leordeni
Voința Snagov    –    Metalosport Galați
Înainte Modelu    –    Delta Dobrogea
Viitorul Domnești    –    Oțelul II Galați
CS Tunari    –    Callatis 2012 Mangalia

        
Etapa a IX-a –       25.10.2014
        
Callatis 2012 Mangalia    –    Dunărea Călărași
Metaloglobus    –    Viitorul Axintele
Juventus București    –    Dinamo II
Gloria Popești Leordeni    –    Voința Snagov
Metalosport Galați    –    Înainte Modelu
Delta Dobrogea    –    Viitorul Domnești
Oțelul II Galați    –    CS Tunari

Etapa a X-a –       01.11.2014

Viitorul Axintele    –    Dunărea Călărași
Dinamo II    –    Metaloglobus
Voința Snagov    –    Juventus București
Înainte Modelu    –    Gloria Popești Leordeni
Viitorul Domnești    –    Metalosport Galați
CS Tunari    –    Delta Dobrogea
Oțelul II Galați    –    Callatis 2012 Mangalia

        
Etapa a XI-a –       08.11.2014

Callatis 2012 Mangalia    –    Viitorul Axintele
Dunărea Călărași    –    Dinamo II
Metaloglobus    –    Voința Snagov
Juventus București    –    Înainte Modelu
Gloria Popești Leordeni    –    Viitorul Domnești
Metalosport Galați    –    CS Tunari
Delta Dobrogea    –    Oțelul II Galați

Etapa a XII-a –       15.11.2014

Dinamo II    –    Viitorul Axintele
Voința Snagov    –    Dunărea Călărași
Înainte Modelu    –    Metaloglobus
Viitorul Domnești    –    Juventus București
CS Tunari    –    Gloria Popești Leordeni
Oțelul II Galați    –    Metalosport Galați
Delta Dobrogea    –    Callatis 2012 Mangalia

Etapa a XIII-a –       22.11.2014

Callatis 2012 Mangalia    –    Dinamo II
Viitorul Axintele    –    Voința Snagov
Dunărea Călărași    –    Înainte Modelu
Metaloglobus    –    Viitorul Domnești
Juventus București    –    CS Tunari
Gloria Popești Leordeni    –    Oțelul II Galați
Metalosport Galați    –    Delta Dobrogea

Etapa a XIV-a –       07.03.2015
        
Callatis 2012 Mangalia    –    Metalosport Galați
Gloria Popești Leordeni    –    Delta Dobrogea
Juventus București    –    Oțelul II Galați
Metaloglobus    –    CS Tunari
Dunărea Călărași    –    Viitorul Domnești
Viitorul Axintele    –    Înainte Modelu
Dinamo II    –    Voința Snagov

        
Etapa a XV-a –       14.03.2015
        
Metalosport Galați    –    Gloria Popești Leordeni
Delta Dobrogea    –    Juventus București
Oțelul II Galați    –    Metaloglobus
CS Tunari    –    Dunărea Călărași
Viitorul Domnești    –    Viitorul Axintele
Înainte Modelu    –    Dinamo II
Voința Snagov    –    Callatis 2012 Mangalia

Etapa a XVI-a –       21.03.2015

Callatis 2012 Mangalia    –    Gloria Popești Leordeni
Juventus București    –    Metalosport Galați
Metaloglobus    –    Delta Dobrogea
Dunărea Călărași    –    Oțelul II Galați
Viitorul Axintele    –    CS Tunari
Dinamo II    –    Viitorul Domnești
Voința Snagov    –    Înainte Modelu

        
Etapa a XVII-a –       28.03.2015

Gloria Popești Leordeni    –    Juventus București
Metalosport Galați    –    Metaloglobus
Delta Dobrogea    –    Dunărea Călărași
Oțelul II Galați    –    Viitorul Axintele
CS Tunari    –    Dinamo II
Viitorul Domnești    –    Voința Snagov
Înainte Modelu    –    Callatis 2012 Mangalia

Etapa a XVIII-a –       04.04.2015

Callatis 2012 Mangalia    –    Juventus București
Metaloglobus    –    Gloria Popești Leordeni
Dunărea Călărași    –    Metalosport Galați
Viitorul Axintele    –    Delta Dobrogea
Dinamo II    –    Oțelul II Galați
Voința Snagov    –    CS Tunari
Înainte Modelu    –    Viitorul Domnești

Etapa a XIX-a –       11.04.2015

Juventus București    –    Metaloglobus
Gloria Popești Leordeni    –    Dunărea Călărași
Metalosport Galați    –    Viitorul Axintele
Delta Dobrogea    –    Dinamo II
Oțelul II Galați    –    Voința Snagov
CS Tunari    –    Înainte Modelu
Viitorul Domnești    –    Callatis 2012 Mangalia

Etapa a XX-a –       18.04.2015

Metaloglobus    –    Callatis 2012 Mangalia
Dunărea Călărași    –    Juventus București
Viitorul Axintele    –    Gloria Popești Leordeni
Dinamo II    –    Metalosport Galați
Voința Snagov    –    Delta Dobrogea
Înainte Modelu    –    Oțelul II Galați
Viitorul Domnești    –    CS Tunari

Etapa a XXI-a –       25.04.2015
        
Metaloglobus    –    Dunărea Călărași
Juventus București    –    Viitorul Axintele
Gloria Popești Leordeni    –    Dinamo II
Metalosport Galați    –    Voința Snagov
Delta Dobrogea    –    Înainte Modelu
Oțelul II Galați    –    Viitorul Domnești
Callatis 2012 Mangalia    –    CS Tunari

        
Etapa a XXII-a –      02.05.2015
        
Dunărea Călărași    –    Callatis 2012 Mangalia
Viitorul Axintele    –    Metaloglobus
Dinamo II    –    Juventus București
Voința Snagov    –    Gloria Popești Leordeni
Înainte Modelu    –    Metalosport Galați
Viitorul Domnești    –    Delta Dobrogea
CS Tunari    –    Oțelul II Galați

Etapa a XXIII-a –       09.05.2015

Dunărea Călărași    –    Viitorul Axintele
Metaloglobus    –    Dinamo II
Juventus București    –    Voința Snagov
Gloria Popești Leordeni    –    Înainte Modelu
Metalosport Galați    –    Viitorul Domnești
Delta Dobrogea    –    CS Tunari
Callatis 2012 Mangalia    –    Oțelul II Galați

        
Etapa a XXIV-a –       16.05.2015

Viitorul Axintele    –    Callatis 2012 Mangalia
Dinamo II    –    Dunărea Călărași
Voința Snagov    –    Metaloglobus
Înainte Modelu    –    Juventus București
Viitorul Domnești    –    Gloria Popești Leordeni
CS Tunari    –    Metalosport Galați
Oțelul II Galați    –    Delta Dobrogea

Etapa a XXV-a –       23.05.2015

Viitorul Axintele    –    Dinamo II
Dunărea Călărași    –    Voința Snagov
Metaloglobus    –    Înainte Modelu
Juventus București    –    Viitorul Domnești
Gloria Popești Leordeni    –    CS Tunari
Metalosport Galați    –    Oțelul II Galați
Callatis 2012 Mangalia    –    Delta Dobrogea

Etapa a XXVI-a –       30.05.2015

Dinamo II    –    Callatis 2012 Mangalia
Voința Snagov    –    Viitorul Axintele
Înainte Modelu    –    Dunărea Călărași
Viitorul Domnești    –    Metaloglobus
CS Tunari    –    Juventus București
Oțelul II Galați    –    Gloria Popești Leordeni
Delta Dobrogea    –    Metalosport Galați

Articol scris de Marius ANGHEL și Mihai ANDRIEȘ

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 18 Aug. 2014, 16:31 Actualizat: 18 Aug. 2014, 16:32 Stiri
Pe aceeași temă