Recordul secundelor

20 Mar. 2012, 00:29 Stiri

Poziția din clasament a „satelitului” studenților, precum și victoria categorică din tur, 4-0, o indicau pe CS Turris ca favorită certă în această întâlnire desfășurată în premieră pe arena „Romprim” din Capitală. Privind însă foaia de joc în care apăreau numele lui Secăreanu, Rațiu, Irimia, Târnăcop, Nicola sau Truță, raportul de forțe se înclina zdrobitor în favoarea studenților bucureșteni.

Cu toate acestea, la primul atac al gazdelor, Liviu Niță deschidea scorul în secunda 35, după o pătrundere a lui Silviu Radu. Gazdele au mai beneficiat de câteva ocazii, dar studenții au egalat în minutul 42, prin Târnăcop, după o greșeală a defensivei Turrisului. Adrian Cristea a trimis balonul în bara transversală, iar scorul la pauză avea să fie egal. Deși, în repriza secundă, Ungureanu a ratat incredibil, în aceeași fază în situație de singur cu portarul, partida avea să se încheie la egalitate.

CS TURRIS – SPORTUL STUDENȚESC II 1-1
Au marcat: Niță (1) / Târnăcop (42)
CS Turris: Neagu – Mușat, Ciortea, Nicodim, Mihalache – L. Niță (Crăciun 46), A. Cristea, Ilin, Zanfir – Al. Stanciu (C.Mihai 23, Ungureanu 58), S. Radu
Antrenor: Virgil Nițoi
Sportul: A. Popescu – Baniță, Secăreanu (C. Mihai 56), Rațiu (cpt.), Chețan – Irimia, Tîrnăcop, N. Vasile, Fărâmă (Kassai 46) – Truță (Olaru 85), Chiriță (Ciubotariu 75) Antrenor: Ferenc Bajko