Rapid Piatra Olt, start pentru Liga a III-a

Publicat: 12 Jul. 2010, 17:07 Actualizat: 12 Jul. 2010, 17:14 Stiri
Rapid Piatra Olt,  start pentru Liga a III-a

Echipa nou înființată FC Rapid
Piatra Olt demarează pregătirile în vederea abordării noului sezon
al Ligii a III-a. Astăzi, la baza sportivă din localitate,
componenții grupării alb-vișinii vor susține primul antrenament sub
comanda „principalului” Dan Oprescu.

Noua divizionară C FC Rapid Piatra
Olt începe de astăzi pregătirile pentru noul sezon competițional.
Convocarea lotului va avea loc la ora 10.00, urmând ca primul
antrenament oficial să fie desfășurat de la ora 18.00. Tot în
această zi, jucătorii vor efectua și vizita medicală.

„La primul antrenament
vor participa 23 de jucători, aproape toți au semnat cu Piatra Olt,
însă mai sunt și alții cu care suntem în discuții. Lotul va fi de
aproximativ 25 de jucători, iar pe data de 25 iulie vom face
deplasarea în cantonament”
, a declarat antrenorul
celor de la FC Rapid Piatra Olt, Dan Oprescu.

Achiziție
spectaculoasă – goalkeeper-ul Pârvu

Cel care a apărat buturile formației Alro Slatina în sezonul
încheiat cu o promovare istorică, goalkeeper-ul Daniel Pârvu, a
semnat cu FC Rapid Piatra Olt. Tânărul portar își dorește să
reediteze performanța obținută cu gruparea slătineană alături de
noua sa echipă.

„În primul rând îmi
doresc să fiu sănătos și să obțin aceeași performanță pe care am
avut-o cu Alro, și de ce nu, să promovez în fiecare an într-un
eșalon superior. Pe această cale țin să-i mulțumesc antrenorului cu
portarii de la Alro, Lucian Tomescu”
, a spus
Pârvu.

Componența
echipei

Portari: Pârvu
(Alro Slatina), Diaconescu;
Jucători de câmp: Mantea (Alro Slatina), Ciocan,
Preduț (U. Craiova II), Stuparu (Progresul Corabia), Petre
Alexandru, Giurcă (U. Craiova II), Bogdanovici (U. Craiova II),
Daniel Sandu (Dinamo II), Cosmin Pătru, Ovidiu Niculescu, Calotescu
(Alro Slatina), Crângureanu, Necșulescu (Național Sebiș), Stelie,
Alin Mihai (Alro Slatina), Florin Șerban, Preda (Gaz Metan CFR
Craiova), Cozea (Arad), Alves Da Silva (CS Albota), Bancu,
Radu.
Președinte: Gigi Ilie
Director tehnic: Ion Pârvulescu
Antrenor principal: Dan Oprescu
Antrenor secund: Victor Crângureanu
Antrenor cu portarii: Marius Vlădoi
Organizator de competiții: Cristian Crețeanu

Sursa: monitoruldeolt.ro

Publicat: 12 Jul. 2010, 17:07 Actualizat: 12 Jul. 2010, 17:14 Stiri
Pe aceeași temă