Pleșan a revenit pe gazon! Mijlocașul a jucat pentru Steaua II

01 May. 2009, 21:22 Stiri
Pleșan a revenit pe gazon!** Mijlocașul a jucat pentru Steaua II

După cum ProSport anunță în ediția de ieri, Mihaiță Pleșan a revenit astăzi pe gazon, într-un meci oficial, după o absență de 6 luni.

Mijlocașul a fost introdus de Leo Strizu la pauza meciului pe care Steaua II l-a jucat astăzi, pe teren propriu, în compania Politehnicii Galați. Gruparea roș-albastră s-a impus cu 2-1, iar Pleșan a avut o evoluție bună, punându-și amprenta asupra evoluției jocului.

Pentru steliștii mici au marcat  Mihai si Muzac.

Fostul mijlocaș al Craiovei s-a închinat la intrarea pe gazon și a ratat chiar o mare ocazie de gol, în minutul 50, când șutul său a întâlnit bara.

Pleșan nu a mai jucat într-o partidă oficială de pe 1 noiembrie 2008, în derby-ul Dinamo-Steaua, încheiat 1-1.

După acel meci ghinioanele s-au ținut scai pentru el, o accidentare în zona inghinală ținându-l pentru mult timp departe de gazon.

Marius Lăcătuș a luat decizia trimiterii lui Pleșan la echipa a doua pentru a avea meciuri în picioare și este așteptat ca acesta să revină la prima echipă în viitorul apropiat.