Neplătiți din ianuarie, jucătorii lui SCM Argeșul au fost egalați pe final

Marius ANGHEL 18 May. 2013, 16:06 Stiri

Vineri a avut loc etapa cu numărul 24 a ligii a III-a. În Trivale, pe terenul 2, SCM Argeșul Pitești a primit vizita celor de la FCM Târgoviște. După ce au refuzat să se pregătească o zi din această săptămână, jucătorii argeșeni au intrat pe teren cu banderole albe în semn de protest, ultimul salariu primit de alb-violeți fiind în luna ianuarie.

După o repriză fără goluri, elevii lui Cristi Negru au deschis scorul în minutul 60 prin Nilă. Finalul de partidă i-a găsit pe oaspeți în atac, formația din Târgoviște reușind să egaleze cu în minutul 81 prin Mândru. Gazdele au terminat meciul în inferioritate numerică, George Neagu fiind trimis mai repede la cabine după un fault dur.

Vineri, 24 mai, SCM Argeșul va juca ultimul meci din acest sezon în deplasare cu FCM Avântul Reghin. Partida va începe de la ora 18:00.

Sursa: Sport Argeș