Jiul, început dezamăgitor

28 Aug. 2011, 12:32 Stiri
Jiul,** început dezamăgitor

Jiul Petroșani a început cu stângul campionatul, obținând după disputarea a două etape, un singur punct. Cu o remiză la Valea lui Mihai și cu o înfrângere pe teren propriu viitorul nu sună deloc bine pentru trupa lui Daniel Huza.

Jiul a pierdut cu scorul de 1-0 în fața celor de la Flacăra Făget nimeni alta decât formația care i-a scos pe petroșenenii și din barajul de promovare. Dornici de a-și lua revanșa jiuliștii au sfârșit prin a fi îngenunchiați chiar la Petroșani. Cu o primă repriză în care portarul oaspeților a scos cam tot ce se putea, Jiul a cedat definitiv în partea a doua când nici măcar experiența unui Drida, Hotoboc sau Hardău nu a mai contat

Jiul a cedat definitiv în partea a doua când nici măcar experiența unui Drida, Hotoboc sau Hardău nu a mai contat. Unicul gol al meciului avea să fie înscris în minutul 69 de Boghian, în fața căruia Hotoboc nu a avut nicio replică.

Jiul a început meciul în următoarea formulă: Hotoboc- Daj, Matei, Albert, Filip, Drida, Hardău, Firan, Drăgoescu, Deac, Șerban în timp ce oaspeții au răspuns cu : Rădulescu – Petriș, Demian, Gălan, Pană, Popovici, Șulean, Bricu, Ilie, Rațiu, Boghian