Jiul a câștigat în prelungiri

11 Sep. 2011, 00:59 Stiri
Jiul a câștigat** în prelungiri

Cu un nou antrenor pe banca tehnică, Jiul Petroșani a câștigat, scor 0-1, în deplasare, la Becicherecu Mic, într-o partidă în care gazdele au jucat mai bine de o repriză și jumătate în 10 oameni.

Noul antrenor al Jiului, Marin Tudorache a debutat, pe bancă, cu o victorie, în deplasare, la Becicherecu Mic, într-un meci în care jiuliștii nu aveau voie să piardă, dar nici să vină cu tolba goală. Gazdele au ratat mari ocazii de gol chiar și în ciuda faptului că au evoluat în 10 jucători de câmp mai bine de o repriză și jumătate. Jiul nu s-a pierdut cu firea, s-a mobilizat, și a „mușcat” în minutul doi al prelungirilor, cu un gol marcat de Șerban, cel care este în prezent golgheterul echipei cu trei goluri marcate. În cazul

În cazul în care Jiul ar fi pierdut acest meci atunci jucătorii ar fi fost pasibili de amenzi usturătoare.