Egal pentru Damila Măciuca

28 Apr. 2012, 16:50 Stiri

FC Cisnădie și FC Caracal au terminat la egalitate scor 1-1, într-o zi frumoasă de aprilie, și i-au dat mână liberă formației vâlcene Damila Măciuca pentru promovarea în liga a II-a.

Cu o nouă bancă tehnică după demisia lui Fogoroși, trupa antrenată de Dan Călinescu și de Luci Cotora a deschis scorul încă din minutul 15 prin Szabo. Meciul a fost unul destul de echilibrat și acest lucru s-a văzut în minutul 77 când Koko a profitat de greșeala defensivei ardelene și l-a învins pe Burdun.

VEZI O GALERIE FOTO DE LA MECI

Cisnădienii puteau totuși să câștige meciul în ultimele minute ale jocului când Muntean a fost oprit neregulamentar de portarul oaspeților în careul de 16m, însă arbitrul a fost de altă părere fapt ce a stârnit furia spectatorilor prezenți pe stadionul „Textila” din Cisnădie.

FC Cisnădie: Burdun – Savin, Câmpean, Ciobanu, Neagu – Șaucă, Mitra, Grigoroșcuță, Medesan- Basile Leon, Szabo.

FC Caracal: Pârvu – Moșteanu, Tudor, Streinu, Bugiu – Mihai, Năuiu, Rada, Bălmău – Koko, Bădăuță.

Această remiză i-a fost folositoare doar liderului Damila Măciuca care a învins cu 3-0 în deplasare la Minerul Mătăsari.