Scorul sezonului în Liga a III-a: 15-1!

27 Feb. 2009, 16:27 Liga 3
Scorul sezonului în Liga a III-a:** 15-1!

În urmă cu un sfert de oră s-a terminat prima etapă a returului din Liga a III-a. Meciul de la Câmpulung Moldovenesc, dintre CSM Focșani și echipa Școlii de Fotbal din Rădăuți, care a preluat locul Rarăului în pauza de iarnă, a stabilit un nou record al sezonului.

Având în teren doar juniori, marea majoritate sub 18 ani, rădăuțenii nu au avut nicio șansă în fața focșănenilor. Astfel, ei au primit gol după gol, ajungându-se la un neverosimil 9-0 la pauză. Scorul final a fost 15-1 pentru echipa din Vrancea, într-un meci în care Botezatu a marcat 4 goluri, Andrieș și Bucătaru câte 3 goluri, Moise și Covaci câte 2 și Robert Radu 1 gol. Unicul gol al Rădăuțiului a fost marcat de Teleagă în minutul 60.