S-a tras linie și în Liga a III-a. Vezi echipele care merg la play-off și play-out. Dinamo II, marea perdantă

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 12 Apr. 2014, 20:20 Actualizat: 13 Apr. 2014, 16:41 Liga 3
S-a tras linie și în Liga a III-a.  Vezi echipele care merg la play-off și play-out. Dinamo II, marea perdantă

Odată cu disputarea partidelor restante ale etapei a XXII-a a Ligii a III-a s-au aflat și ultimele formații care vor merge la play-off, dar și la play-out, acolo unde se vor lupta pentru menținerea în același eșalon. Poate cea mai mare surpriză este necalificarea lui Dinamo II la play-off, echipa secundă a „câinilor” pierzând astăzi la Juventus și clasându-se în final pe locul 7, primul de sub linie.

Situația detaliată pe serii:

SERIA I
– play-off: FCM Dorohoi, Kosarom Pașcani, Petrotub Roman, Știința Miroslava, Cetatea Târgu Neamț și Bucovina Pojorâta
– play-out: CSM Moinești, Ceahlăul II Piatra Neamț, Sporting Suceava, Bucovina Rădăuți și Aerostar Bacău
*FCM Bacău nu s-a mai înscris în campionat

SERIA A II-A
– play-off: FC Voluntari, CS Ștefănești, CS Afumați, Dunărea Călărași, Gloria Popești Leordeni și Viitorul Axintele
– play-out: Oțelul II, Callatis 2012 Mangalia, Sporting Liești, Conpet Cireșu, Rapid Fetești și Progresul Cernica
*Progresul Cernica s-a retras din campionat după etapa a 21-a și a pierdut toate meciurile din retur cu 0-3. La play-out, în fiecare rundă, adversarul acestei echipe va sta.

SERIA A III-A
– play-off: Juventus București, CS Balotești, Vișina Nouă, Inter Clinceni, FC Balș și Metaloglobus București
– play-out: Dinamo II București, CS Tunari, Viitorul Domnești, CS Podari, Chiajna II Chiajna și Viitorul Municipal Craiova

SERIA A IV-A
– play-off: FC Caransebeș, Nuova Mama Mia Becicherecu Mic, FC Hunedoara, Millenium Giarmata, Pandurii II Târgu Jiu și Vulturii Lugoj,
– play-out: Știința Turceni, Muncitorul Reșița, AFCM Reșița, Jiul Rovinari și FC Avrig.
*FC Avrig s-a retras din campionat după etapa a 15-a și a pierdut toate meciurile din retur cu 0-3. La play-out, în fiecare rundă, adversarul acestei echipe va sta.
**Minerul Mătăsari nu s-a mai înscris în campionat
***Jiul Rovinari are o penalizare de 18 puncte din cauza unor datorii față de foștii jucători

SERIA A V-A
– play-off: Metalurgistul Cugir, Național Sebiș, Șoimii Pâncota, CS Oșorhei, FCM Baia Mare și CS Ineu
– play-out: FC Zalău, Sănătatea Cluj, Unirea Jucu, Arieșul 1907 Turda și Unirea Dej
*FC Maramureș U Baia Mare a fost exclusă pentru două neprezentări

SERIA A VI-A
– play-off: Chindia Târgoviște, Fortuna Poiana Câmpina, SCM Argeș Pitești, FC Zagon, FCM Câmpina și Atletic Bradu
– play-out: Conpet Ploiești, Avântul Reghin, Urban Titu, FCM Târgoviște, FC Păpăuți și Civitas Făgăraș
*Civitas s-a retras din campionat după etapa a 11-a și a pierdut toate meciurile din retur cu 0-3. La play-out, în fiecare rundă, adversarul acestei echipe va sta.

Rămâi pe LIGA2.RO pentru a vedea clasamentele detaliate de la play-off și play-out din fiecare serie

Articol scris de Marius ANGHEL

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 12 Apr. 2014, 20:20 Actualizat: 13 Apr. 2014, 16:41 Liga 3
Pe aceeași temă