Rezultatele și marcatorii etapelor 20 și 22 ale Ligii 3. Luceafărul remizează la Reghin. ASU Poli profită de pasul greșit al Cugirului și urcă din nou pe primul loc

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 16 Apr. 2016, 21:50 Actualizat: 23 Apr. 2016, 19:34 Liga 3

Echipele din campionatul Ligii a 3-a își desfășoară în acest weekend meciurile din etapa a 20-a (Seriile 1, 2, 3 și 5) și a 22-a (Seria 5). Vineri, începând cu ora 17:00, sunt programate să se desfășoare opt partide, iar sâmbătă, de la aceeași oră, vor avea loc celelalte rămase.

În acest weekend vor sta și câștiga la „masa verde” echipele Știința Miroslava, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe și CSM Pașcani (toate din Seria 1), CN Dinicu Golescu Câmpulung (Seria 3) și FC Zalău (Seria 5), deoarece adversarii pe care urmau să-i întâlnească s-au retras sau au fost excluși din campionat în această iarnă. În același timp, Metaloglobus București (Seria 2) și Millenium Giarmata (Seria 4) stau, fiindcă seriile din care fac parte sunt incomplete.

Înaintea desfășurării acestei etape cei cinci lideri ai seriilor sunt: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (Seria I – 49 pct.), Juventus București (Seria a II-a – 46 pct.), SCM Pitești (Seria a III-a – 38 pct.), Metalurgistul Cugir (Seria a IV-a – 44 pct.) și Luceafărul Oradea (Seria a V-a – 46 pct.).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I, etapa 20

15 aprilie, ora 17:00
Olimpia Râmnicu Sărat – Inter Dorohoi     4-1
I. Roman (32), M. Vișan (61, 77, 85) / Netbai (90+2)

16 aprilie, ora 17:00
Sporting Liești – Aerostar Bacău    4-2
I. Iancu (41, 63), Ed. Dumitru (80), G. Sandu (86) / Artenie (10), Scânteie (70)
Petrotub Roman – Atletico Vaslui    1-0
Damian (37)
CS Panciu – Metalosport Galați      1-0
G. Voinea (18)

Știința Miroslava – Bucovina Rădăuți     3-0
Bucovina Rădăuți s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.
Cetatea Târgu Neamț – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe     0-3
Cetatea a fost exclusă din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.
FC Zagon – CSM Pașcani     0-3
FC Zagon s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II, etapa 20

15 aprilie, ora 17:00
Dinamo II București – Delta Dobrogea Tulcea    0-5
Miron (25, 39), D. Dobra (68, 79), Ella Ella (81)
Juventus București – Viitorul Domnești    2-0
Ilin (2), Chipirliu (22)

16 aprilie, ora 17:00
Gloria Popești Leordeni – Înainte Modelu    1-2
Vasilache (83) / R. Mihalache (40), Alin Tene (53)
CS Tunari – CSM Oltenița    2-1
Darius Enache (49), Burlacu (90) / Cosmin Ionică (64)
FC Viitorul II – Voința Snagov    2-0
Cr. Ene (41, 90)
Petrolistul Boldești – Unirea Slobozia    1-0
Val. Roșu (45)
Metaloglobus București stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III, etapa 20

15 aprilie, ora 17:00
Atletic Bradu – Concordia Chiajna II    1-3
Cârstea (39 – pen) / Ion Lucian (25, 79), Rogoveanu (29)

16 aprilie, ora 17:00
Urban Titu – CS Afumați    0-4
Pivniceru (14, 52), Vlada (58), V. Gheorghe (60)
Sporting Roșiori – SCM Pitești    2-3
Ciubuc (7), Firoiu (79) / Deaconescu (44, 45, 80)
CS Ștefănești – FC Voluntari II    1-2
Dumitrescu (67) / A. Voicu (25), E. Stan (48)
FC Aninoasa – Sporting Turnu Măgurele    0-0
CS Podari – AFC Hărman     1-0

Preda (47)

Inter Olt Slatina – CN Dinicu Golescu Câmpulung     0-3
Inter Olt s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV, etapa 22

15 aprilie, ora 17:00
ACSO Filiași – Metalurgistul Cugir    1-1
Vlad Georgescu (79) / Goronea (18)
Pandurii II Târgu Jiu – ASU Poli Timișoara    0-1
Bădăuță (29)
Național Sebiș – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic     2-0
Igor Basic (10), Avramescu (31)

16 aprilie, ora 17:00
Minerul Motru – CSM Lugoj    1-2
Năuiu (20) / Dobricean (36), E. Miculescu (67)
FC Hunedoara – Măgura Cisnădie    2-1
Tecsi (26, 71 – pen.) / (5)
Performanța Ighiu – CS U Craiova II    3-2
Negură (9), R. David (11, 25) / Surugiu (32), Ferfelea (48)
CS Ineu – CNS Cetate Deva     0-0
Millenium Giarmata stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V, etapa 20

15 aprilie, ora 17:00
CS Oșorhei – Sănătatea Cluj    4-2
Ov. Popa (19), Remeș (41), L. Todea (71, 84) / Cristea (68), Ceaca (90)

16 aprilie, ora 17:00
CS Iernut – CSM Sighetu Marmației    1-0
M. Pastor (57)
Industria Galda – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    2-1
D. Lupșan (56), Cernea (62) / Bajko (76 – pen.)
Avântul Reghin – Luceafărul Oradea    1-1
Cip. Gliga (65) / Arnăutu (85 – pen.)
AFC Odorheiu Secuiesc – Unirea Dej    1-1
Laszlo Szocs (32) / Marius Ionescu (90+2)
ASF Comuna Recea – Unirea Jucu    0-3
()

FC Zalău – Luceafărul Bălan     3-0
Luceafărul Bălan s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 16 Apr. 2016, 21:50 Actualizat: 23 Apr. 2016, 19:34 Liga 3
Pe aceeași temă