Rezultatele și marcatorii partidelor Ligii a III-a

Publicat: 16 Oct. 2009, 16:32 Actualizat: 17 Oct. 2009, 15:32 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  partidelor Ligii a III-a

Astăzi de la ora 15:00 s-au disputat meciurile etapei a zecea a
Ligii a III-a. WWW. LIGA2.RO vă ține la curent, așa cum v-a
obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor
partidelor din cele șase serii.

Iată programul meciurilor:

CLASAMENTELE CELOR 6
SERII

Seria I

Politehnica Galați – Dunărea II Galați
5-1

Velicu (12), Pavel (24), I. Cristian (44), Anghel (70), Serian (78)
/ Cârjan (10)
Willy Bacău – Politehnica Iași II 1-3
Curiliuc (88) / Bârlădeanu (35), Șchiopu (60), Lamine (65)
Pambac Bacău – CSM Pașcani 0-1
Bucovanu (90+5)
CSM Focșani – Ceahlăul Piatra Neamț II
2-1

Spiridon (53 – aut.), V. Toader (85) / Ciocoiu (9)
CS Panciu – CF Brăila 1-2
Duțu (15) / Gurguiatu (51), Stăncioiu (66)
Cetatea Târgu Neamț – Oțelul Galați II*
CS Gura Humorului – Aerostar Bacău*
SC Vaslui II – Rapid CFR Suceava*
Petrotub Roman stă deoarece Școala de
Fotbal Rădăuți
s-a retras

Seria II

Viitorul Ianca – Partizanul Merei 1-2
Crăciun (72) / Toma (54), Bițoiu (62)
CS Domnești – Utchim Găești 5-0
L. Nicolae (5, 43), D. Marin (49), Păștin (50), I. Voicu (77)
CS Viscofil – Farul Constanța II 3-0
Fluerică (48), C. Petre (71), Vincene Toma (87)
Oil Terminal Constanța – ACS Berceni 0-5
Fâșie (30 – pen., 65), M. Călin (40), Crețu (50), Nedelcu
(70)
Viitorul Însurăței – Unirea Slobozia 1-2
Roșu (72 – autog.) / Herțu (70), Toma (88)
CS Tunari – CSM Medgidia 1-0
Al. Mincu (25)
Viitorul Chirnogi – Callatis Mangalia 2-3
M. Tofan (10, 27) / Barbu (35), D. Ene (45, 47)
Viitorul Constanța – CS Eforie 2-0
Durbac (5), Chițu (86)
Petrolul Berca – Dunărea Călărași 1-1
Bodoc (88) / S. Matei (20)

Seria
III

Chimia Brazi – Unirea Tărlungeni 1-1
Ghiță (71) /
Stegaru (49 – pen.)
Petrolul Teleajen – CSM Târgoviște 3-1
Bărboiu (17 –
autog.), A. Alexandru (33), L. Costache (50) / Fl. Constantin (81 –
pen.)
Conpet Ploiești – Comprest GIM București 2-1
Maria (43),
Enescu (84) / Albert (71)
Rapid București II – Argeșul Mihăilești 0-0
Inter Clinceni – Victoria Adunații Copăceni 2-1
Răducanu (15),
Dunca (52) / Ioniță (90 – pen.)
Viitorul Toporu – CS Buftea 3-2
Turcu (13, 22),
Ilie (40) / C. Petrescu (20), Zaharia (62)
Electrosid Titu – Kaproni Boldești 0-1
Micu
(27)
CF Predeal – AFC Filipeștii de Pădure 2-1
Cristache (50 –
pen.), Achiței (28) / Bădoiu (2)
Petrolul Videle – Juventus București
*

Seria
IV

Ghecon Lăpușata – FCM Alexandria 1-0
Bunescu
(22)
FC Argeș II – CS Albota 2-1
Cârstea (36),
Floria (44) / Pâslaru (54)
Alro Slatina – Oltchim Râmnicu Vâlcea 6-2
Bârsan (4 –
pen.), Dumitra (6), Buciuman (63, 77, 84), Calotescu (81) / B.
Preda (42), Dănuleț (86)
FCM Târgoviște – Progresul Corabia 2-0
Negoescu (27),
Petculescu (42)
Minerul Jilț Mătăsari – Ralbex Turcinești 1-2
Badea (39) /
Davițoiu (64), Geoagă (84)
FC Caracal – Armata Craiova 1-1
Ciobanu (65) /
M. Preda (55)
U Craiova II – Minerul Motru 2-3
Ologu (16 –
pen.), Roman (65) / M. Laurențiu (18), Bălan (19), C. Laurențiu
(75)
Prometeu Craiova – CS Vișina Nouă*
Juventus Bascov – Triumf Bârca
*

Seria
V

Muncitorul Reșița – Becicherecu Mic 1-0
Dănăilă
(5)
Școlar Reșița – Jiul Rovinari 1-3
Suru (60) / Fl.
Apostol (54), R. Rădoi (64), M. Siminic (90)
FC Timișoara II – ACU Arad 0-0
ACS Recaș – Viitorul Sânandrei 3-1
R. Costescu (67),
Rogozinaru (80), Purece (88) / Ungureanu (60)
Pandurii II – Sânnicolau Mare 2-1
Vlăduți (51, 59)
/ Tulcan (28)
Retezatul Hațeg – CS Ineu 2-2
Colța (50), Șaucă
(65) / C. Olariu (15), D. Mitu (72)
Gloria Arad – Milenium Giarmata 2-1
Nicoloff (3),
Turcuș (85 – pen) / V. Miculescu (90 – pen)
Min. Mehedinți – Național Sebiș 2-0
Dragotescu (27),
I. Ivan (83)
Marmosim Simeria
stă deoarece Progresul
Gătaia
s-a retras

Seria VI

Avântul Reghin – CS Zlatna 1-0
Bucin
(90+2)
Voința Sibiu – FC Cisnădie 1-0
Neguț
(78)
AFC Od. Secuiesc – FC Zalău 2-0
Iorga (62,
80)
Unirea Dej – Marmația Sighet 3-1
Oltean (43), I.
Moldovan (52), S. Paul (56) / Ignat (75)
Bihorul Beiuș – Gaz Metan II Mediaș 1-0
Trif
(80)
Unirea Ungheni – Seso C. Turzii 0-1
Petrescu
(30)
Gloria Bistrița II – CSM Sebeș 2-1
Curtuiuș (53),
Hlinca (90) / Șuteu (55)
Voința
Livezile – Luceafărul Oradea*
Sănătatea Cluj – Turul Micula
**

*Se dispută mâine de la ora
15:00

**Se dispută pe 27 octombrie de la ora
15:00

Publicat: 16 Oct. 2009, 16:32 Actualizat: 17 Oct. 2009, 15:32 Rezultate
Pe aceeași temă