Rezultatele și marcatorii partidelor Ligii a III-a

Publicat: 11 Sep. 2009, 18:50 Actualizat: 09 Nov. 2009, 01:12 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  partidelor Ligii a III-a

Astăzi și mâine, de la orele 17:00, se dispută partidele celei
de-a treia etapă a Ligii a III – a. WWW. LIGA2.RO vă ține la
curent, în premieră, așa cum v-a obișnuit încă din returul
campionatului trecut cu rezultatele și marcatorii tuturor
partidelor de la acest nivel.

Vezi clasamentul detaliat după cea de-a
patra etapă a Ligii a III-a

Seria I

CEAHLĂ‚UL II – CSM PAȘCANI 1-1
R. Gorea (90+3) / P. Maftei (66)

PETROTUB ROMAN – FC VASLUI II 2-1
Boghian (3), Chitușcă (8) / Gavrilă (65)

PAMBAC BACĂ‚U – WILLY BACĂ‚U 1-1
Sascău (74) / Luncanu (19)

CSM FOCȘANI – SF RĂ‚DĂ‚UȚI 10-0
Bucătaru (16), Ciornei (36, 86), Botezatu (47, 50, 61), Șonțu (56),
Lida (84, 90+1), Săpunaru (87)

CS PANCIU – DUNĂ‚REA GALAȚI II 3-1
Predoiu (20), Cioran (27 – pen.), Costin (46) / Fodor (38)

CS BRĂ‚ILA – RAPID SUCEAVA 4-0
Badea (42), Panait (58), Bucă (81), N’Dingwe (90)

OȚELUL II – AEROSTAR BACĂ‚U 3-2
M. Tănase (67 – pen.), Nicolici (84), Negoescu (90+4 – pen.) /
David (24 -autog.), Gândulescu (45)
GURA HUMORULUI – POLI GALAȚI
Se dispută azi, ora 17:00.

CETATEA TG. NEAMȚ – POLI II IAȘI
Se dispută azi, ora 17:00.

Seria II

VIITORUL IANCA – CS DOMNEȘTI 0-5
Dumitru (30), Popa (33 – autog), Păștin (45, 70), Al. Nicu
(82)

CS EFORIE – CSM MEDGIDIA 2-2
Hampu (27), Niță (35) / Pena (2, 15)

VIITORUL ÎNSURĂ‚ȚEI – CS VISCOFIL 0-0

CS TUNARI – OIL TERMINAL CONSTANȚA 3-2
N. Filip (30), Chirilă (75), Wicentovicz (88) / Ciocănel (47),
Tănase (88)

VIITORUL CHIRNOGI – ACS BERCENI 0-5
Crețu (15, 48, 60 – pen.), Muler (55, 75)

VIITORUL CONSTANȚA – UNIREA SLOBOZIA 1-0
Chițu (64)

PETROLUL BERCA – UTCHIM GĂ‚EȘTI 4-1
Lungoci (22, 40, 63, 75) / Căldăraru (90)

DUNĂ‚REA CĂ‚LĂ‚RAȘI – FARUL CONSTANȚA II 4-3
M. Șerban (15, 78), Marcaș (50), V. Petre (52) / Soare (26),
Almaghe (74), Okawo (81)

CALLATIS MANGALIA – PARTIZANUL MEREI 0-0

Seria
III

PETROLUL TELEAJEN – CONPET PLOIEȘTI
0-0

JUVENTUS BUCUREȘTI – KAPRONI BOLDEȘTI 4-0
Fătu (’10), Rotaru (’30 – pen), Dumitrescu (’36), Zaharia
(’89)

VIITORUL TOPORU – RAPID II BUCUREȘTI 1-0
Turcu (’24)

ELECTROSID TITU – INTER CLINCENI 1-0
M. Ionică (’85)

CF PREDEAL – ADUNAȚII COPĂ‚CENI 1-2
Mușat (’54) / Pescaru (’15), Lăscărache (’37)

CHIMIA BRAZI – COMPREST BUCUREȘTI 4-0
C. Vlad (’17), Paroian (’31), Butufei (’56), Lefter (’83)

UNIREA TĂ‚RLUNGENI – ARGEȘUL MIHĂ‚ILEȘTI
2-0

Vlăsceanu (’32), Csiki (’71)

FILIPEȘTII DE PĂ‚DURE – CSM TÂRGOVIȘTE 1-1
Toporan (’31 – pen), Filip (’89)

Mâine
PETROLUL VIDELE – CS BUFTEA

Seria
IV

GHECON LĂ‚PUȘATA – FC ARGEȘ II 0-1
R. Cârstea (37)

ARMATA CRAIOVA – PROGRESUL CORABIA 1-1
Preda (3) / Bârlea (76)

ALRO SLATINA – PROMETEU CRAIOVA 0-0

FCM TÂRGOVIȘTE – JUVENTUS BASCOV 0-0

MINERUL MĂ‚TĂ‚SARI – TRIUMF BÂRCA 1-0
Priporici (29)

FC CARACAL – OLTCHIM RM. VÂLCEA 3-1
Răducu (70), Șerban (85) Hebga (90) / Creangă (30)

U CRAIOVA II – CS ALBOTA 2-2
Gogoșoiu (27), Roman (89) / Marcoană (71, 88)

MINERUL MOTRU – VIȘINA NOUĂ‚ 1-2
Sârbu (87) / Lazăr (30), Matei (80)

RALBEX TURCINEȘTI – FCM ALEXANDRIA 1-1
Tarhat (24) / D. Voicilă (5)

Seria
V

MUNCITORUL REȘIȚA – FC ȘCOLAR REȘIȚA
1-3
Bercsenyi (14) / D. Cojocaru (25), Breșneni (65), B. Mihăilă
(90)

RETEZATUL HAȚEG – ACS RECAȘ 0-2
Rogozinaru (30), Mărmăneanu (70)

GLORIA ARAD – SÂNNICOLAU MARE 0-3
A. Cărpinișan (8), Tulcan (78), Ciuciu (89)

MIN. MEHEDINȚI – JIUL ROVINARI 0-0

NAȚIONAL SEBIȘ – ACU ARAD 1-0
Pantea (81)

MARMOSIM SIMERIA – BECICHERECU MIC 2-2
Vârtan (70), D. Dăscălescu (90+3) / M. Panduru (39), Toma
(73)

PANDURII II – FC TIMIȘOARA II
Se dispută azi, ora 17:00.

GIARMATA – CS INEU
Se dispută azi, ora 17:00.

GĂ‚TAIA – SÂNANDREI
Se dispută azi, ora 17:00.

Seria VI

AVÂNTUL REGHIN – VOINȚA LIVEZILE 1-1
V. Stoica (88) /Apostolache (40)

SESO C. TURZII – MARMAȚIA SIGHET 1-2
C. Petrescu (82) / Sel (21), Berky (26)

SĂ‚NĂ‚TATEA CLUJ – VOINȚA SIBIU 0-2
Grădinar (80), Suciu (88)

UNIREA DEJ – AFC OD. SECUIESC 5-1
Costea (15), Fărcaș (36), Zelencz (52), Petrescu (80), C. Itu (85)
/ Moldovan (90+2 – autog.)

BIHORUL BEIUȘ – FC ZALĂ‚U 1-0
Szabo (70)

UNIREA UNGHENI – TURUL MICULA 3-0
B. Pop (22), H. Moldovan (60), Fluierar (90)

GLORIA II BISTRIȚA – LUCEAFĂ‚RUL ORADEA
0-0

CSM SEBEȘ – FC CSINĂ‚DIE 0-0

GAZ METAN II MEDIAȘ – CS ZLATNA 3-2
M. Voicu (18, 34), Cigan 28 / Kiraly (76), Manea (81)

Publicat: 11 Sep. 2009, 18:50 Actualizat: 09 Nov. 2009, 01:12 Rezultate
Pe aceeași temă