Rezultatele și marcatorii etapei a XXIII-a!

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 10 May. 2013, 18:00 Actualizat: 11 May. 2013, 05:22 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a XXIII-a!

Liga a III-a își dispută astăzi etapa a XXIII-a. Meciurile rundei sunt programate să se joace de la ora 18:00, în timp ce partida din Seria a VI-a, Fortuna Brazi – FC Zagon, începe de la ora 20:00. Alte patru partide urmează să se dispute mâine de la aceeași oră.

Șase formații sunt nevoite să stea, deoarece nu au adversari, în timp ce șase jocuri vor fi decise la masa verde.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

Koșarom Pașcani – Aerostar 0-1
Pasniciuc (65)
Petrotub – FCM Dorohoi 1-0
Ghidarcia (65)
CSM Moinești – Bucovina Rădăuți 1-2
Berbece (62) / Zaremba (30 – pen.), I. Stoian (52)
SC Bacău – Sporting Suceava 1-0
Ferariu (32 – autog.)
Oțelul II – Știința Miroslava 3-4
Șt. Lupu (33, 89), Adăscăliței (44) / G. Petrea (56, 64), Cr. Ungureanu (79, 83)
Young Stars Panciu – Ceahlăul II    0-3
Echipa gazdă s-a retras și pierde meciurile returului la „masa verde”.

SERIA II

Dunărea Călărași – Axintele 3-2
M. Șerban (7 pen., 57, 69) / A. Robu (45, 90+4)
Juventus Buc. – Gloria Buzău 2-0
Al. Burlacu (77), Fl. Anghel (80)
Urban Titu – Metaloglobus 0-1
V. Ghenovici (65)
Victoria Chirnogi – Rapid Fetești, se dispută mâine, de la ora 18:00.
CSM Focșani – Sportul Studențesc II    0-3
Echipa gazdă s-a retras și pierde meciurile returului la „masa verde”.
Eolica Dobrogea – CSM Râmnicu Sărat    0-3
Echipa gazdă s-a retras și pierde meciurile returului la „masa verde”.

SERIA III

Inter Clinceni – Viitorul Domnești    1-0
D. Balauru (52)
FC Voluntari – FC Caracal    2-0
E. Stan (8), Ad. Voicu (38)
CS Ștefănești – Progresul Cernica    1-0
Slobozeanu (42)
Concordia II Chiajna – CS Balotești    0-2
Funieru (7), Marinaș (73)
ACS Berceni – FCM Alexandria    2-1
Bănaru (45+2), Ciochină (74) / Fl. Radu (13)
CS Vișina Nouă – CS Tunari, se dispută mâine, de la ora 18:00.
CS Afumați stă.

SERIA IV

Millenium Giarmata – FC Caransebeș 4-1
M. Căln (29, 90+3), Leucă (57 – pen., 88 – pen.) / Ad. Ganea (37)
AFCM Reșița – CS Vladimirescu 1-0
Dubei (90+3)
Minerul Mătăsari – Muncitorul Reșița 1-1
Mohora (50) / C. Doană (38)
Jiul Rovinari – Flacăra Făget 1-0
Șoșoi (85)
CS Apă Craiova – Vulturii Lugoj, se dispută mâine, de la ora 18:00.
Pandurii II Târgu Jiu și Minerul Motru stau.

SERIA V

Sănătatea – Europa Alba Iulia 1-0
Simioancă (38)
Unirea Dej – CS Osorhei 2-4
P. Bogdan (14), Solom (31) / Lupașcu (11), Andor (44), Blănaru (67), Ember (72)  
Șoimii Pâncota – FC Hunedoara  1-0
Al. Mihai (74)
Seso – Plimob 2-0
Văscan (36), Fertea (87 – pen.)
Jiul Petroșani – Național Sebiș    0-3
Echipa gazdă s-a retras și pierde meciurile returului la „masa verde”.
FC Zalău – FCM Turda    3-0
FCM Turda a fost exclusă din campionat pentru două neprezentări.
Olimpia Satu Mare stă.

SERIA VI

Avântul Reghin – Civitas Făgăraș 3-3
Stoica (10, 42), Zsigmond 32 / Neamțu (13, 34, 53)
FCM Târgoviște – Girom Albota    3-0
Girom Albota s-a retras și pierde meciurile returului la „masa verde”.
Fortuna Brazi – FC Zagon    4-1
V. Munteanu (29, 61), Elek (57), Crosmann (65 – pen.) / Știrbu (68)
Unirea Câmpina – Argeșul Pitești, se dispută mâine, de la ora 18:00.
Conpet Ploiești și Unirea Tărlungeni stau.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 10 May. 2013, 18:00 Actualizat: 11 May. 2013, 05:22 Rezultate
Pe aceeași temă