Rezultatele și marcatorii etapei a XIV – Liga a III-a

Publicat: 13 Nov. 2009, 15:15 Actualizat: 19 Nov. 2009, 17:44 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a XIV – Liga a III-a

Liga a III-a revine începând de astăzi cu o nouă etapă în care
majoritatea formațiilor din cel de-al treilea eșalon al țarii se
vor întâlni cu începere de la ora 14.00. Câteva meciuri se vor
disputa și mâine, tot de la ora 14.00. Liga2.ro vă ține la curent,
așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele
tuturor partidelor din cele șase serii.

VEZI
AICI CLASAMENTUL CELOR ȘASE SERII

Iată programul celor șase serii:

Seria I

Poli Galați – Ceahlăul II
1-0
Chelaru (75)
FC Vaslui II – Oțelul II
1-1
Kirovschi (40) / Zmadu (33)
Willy – CSM Pașcani 3-2
Hurdubei (2), Lozneanu (29), I. Ursu (90) / Palaghia (65), Dandu
(88)
Poli Iași II – Rapid Suceava
0-0
Pambac – CS Panciu 1-1
Andreiu (76) / Stoian (18)
CSM Focșani – Tg. Neamț 1-2
V. Crăciun (81) / Eudean (28), Afloarei (82)
Dunărea II Galați – Petrotub Roman
0-3
Vulpe (42), Marius Alexandru (58), Chitoșcă (70)
CS Gura Humorului – CF Brăila
1-1
Timu (75) / Stăncioiu ()
Aerostar Bacău stă deoarece ȘF
Rădăuți
s-a retras

Seria II

Viitorul Ianca – Dunărea Călărași
1-2
Purică (80) / M. Ștefan (10), Onofrei (70)

CS Domnești – CS Eforie
3-0
M. Dumitru (8, 46), Ov. Zaharia (90)
Viscofil – Callatis 0-0
Oil Terminal – Medgidia
1-2
Chelariu (66) / Pena (24), Dodan (52)
Slobozia – Merei 6-0
V. Gheorghe (20, 23 – pen., 40), C. Toma (56, 70), St. Stan
(80)
ACS Berceni – Farul II 3-1
Crețu (15, 27), Fâșie (40) / Calagi (62)
Tunari – Berca 1-1
Chirilă (28) / Lungoci (43)
Viitorul
Constanța – Viitorul Chirnogi
4-0
Chițu (34), Rusu (55), Ginghină (63), Grigoraș (90+1)
Utchim Găești – Viitorul Însurăței

0-4
M. Coman (6, 11), G. Costache (7), Baicu (15)

Seria III

Comprest GIM București – Viitorul Toporu
2-1
Florea (30), Răduca (65) / Turcu (35)
Petrolul Teleajen – Unirea Tărlungeni
1-0
Bărăgan (40)
Conpet Ploiești – Juventus București
1-1
I. Maria (82) / Rotaru (90+5)
Rapid II București – AFC Filipeștii de Pădure
4-1
Dobroiu (2), Tene (44, 64), Șandru (80 – autog.) / Chiriță
(81)
Inter Clinceni – Petrolistul Kaproni Boldești
3-1
Novac (15), Dunca (85), Tudor (87) / Ionescu (22)
CS Buftea – CSM Târgoviște
3-2
Brătulescu (2), Păun (13), Gîrlescu (83) / Filip (33), Chiacu (89 –
autog.)
Victoria Adunații Copăceni – Argeșul Mihăilești
0-3
Manea (12, 29, 48)
Electrosid Titu – Chimia Brazi
1-4
S. Dumitru (90) / V. Lazăr (34, 67), Baroian (80), Muțiu
(90+2)
Petrolul Videle – CF Predeal (se dispută mâine de
la ora 14)

Seria IV

CS Albota – Alro Slatina 1-1
M. Constantin
(55) / Cr. Niculescu (57, pen.)
Ghecon Lăpușata – Minerul Motru 4-3
O. Ciortan (26,
89), R. Nistor (44), A. Bunescu (72) / Munteanu (13), Moraru (55),
Purcel (59)
FC Argeș II – Armata Craiova 1-0
R. Cârstea
(45)
Prometeu Craiova – Ralbex Turcinești 2-2
Rotaru (15),
Bălă (25) / H. Barbu (16), Meliță (89)
Oltchim Rm. Vâlcea – FCM Alexandria 1-0
O. Marinescu
(30, pen.)
Triumf Bârca – Vișina Nouă 1-0
Stăncuță
(78)
FCM Târgoviște – U Craiova II 3-0
Zidăroiu (49), B.
Popescu (64), Anton (73, pen.)
FC Caracal – Minerul Jilț Mătăsari 2-0
Aria (33), Al.
Șerban (85)
Juventus Bascov – Progresul Corabia
(se dispută mâine de
la ora 14)

Seria V

Jiul Rovinari – Pandurii II 0-0
Muncitorul Reșița – Național Sebiș

2-4
Alin Gurici (25 – pen), Marian Preda (79) / R. Lung (15), Leucuța
(37), A. Gligor (65 – pen), Militaru (77)
FC Școlar Reșița – Milenium Giarmata
2-0
Daniel Cojocaru (22), Laur. Breșneni (38)
FC Timișoara II – Marmosim Simeria
0-2
Goronea (36), Lazăr (79)
ACS Recaș – CS Ineu 5-1
Mircea Șchiopu (22, 56), Vlad Purece (31, 79), Mărmăneanu (37) /
Gherghel (87)
Unirea Sânnicolau Mare – Mama Mia Becicherecu Mic
0-0
Retezatul Hațeg – Minerul Mehedinți
1-3
Șaucă (80) / Viorel Vâlcică (1), Gabi Petrovici (38), Cr. Boboescu
(72)
ACU Arad stă deoarece Viitorul
Sânandrei
s-a retras.
Gloria Arad stă deoarece Progresul
Gătaia
s-a retras.

Seria VI

Luceafărul Or – Sănătatea Cluj 3-0
Dumiter
(4, 55), Cipău (61)
Avântul Reghin – CSM Sebeș 1-2
Sorlea (42) / Benga
(7), Șuteu (90)
Voința Sibiu – Gaz Metan II Mediaș 2-0
Neguț (16,
20)
FC Zalău – FC Cisnădie 2-2
R. Neicu (21), M. Ignat
(80) / M. Armeanu (13), L. Tarcea (74)
Unirea Dej – Gloria Bistrița II 2-1
Drăguș (14-aut),
Zelencz (68) / Curtuiuș (23)
Unirea Ungheni – Bihorul Beiuș 3-1
Pilcă (27), St.
Popa (58), B. Pop (70) / Luca (37)
AFC Od. Secuiesc – Marmația Sighet 3-0
Lazăr (7, 14),
Ferencz (56)
Voința Livezile – FC Seso Câmpia Turzii
(se dispută mâine
de la ora 14)
Turul Micula – CS Zlatna (se dispută mâine de la
ora 14)

Publicat: 13 Nov. 2009, 15:15 Actualizat: 19 Nov. 2009, 17:44 Rezultate
Pe aceeași temă