Rezultatele și marcatorii etapei a XIV-a!

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 22 Nov. 2013, 14:00 Actualizat: 24 Nov. 2013, 09:27 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a XIV-a!

Astăzi, cu începere de la ora 14:00, se vor disputa majoritatea partidelor etapei a XIV-a a Ligii a III-a. Mâine urmează să se mai joace ultimele opt meciuri. În această rundă, Bucovina Rădăuți (S1), Millenium Giarmata (S4) și Unirea Jucu (S5) sunt nevoite să stea, deoarece adversarii lor s-au retras. Deasemenea, Urban Titu va profita de retragerea echipei Civitas Făgăraș în acest retur și va câștiga la „masa verde”.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

Kosarom Pașcani – CSM Moinești    4-1
Humă (49), Viorică (57, 60), Maftei (69) / Abuzătoaie (65)
FCM Dorohoi – Bucovina Pojorâta    6-0
Ed. Sandu (10 – pen., 64), Homneac (20, 31, 72), Vrabie (43)
Ceahlăul II – Aerostar Bacău    1-0
Velici (20)
Petrotub Roman – Sporting Suceava    3-0
Țapu (19), M. Alexandru (83), Harbuzaru (86)
Știința Miroslava – Cetatea Târgu Neamț 2-0
Tăcuțanu (35), Petrea (54)
Bucovina Rădăuți stă.

SERIA II

Viitorul Axintele – Dunărea Călărași    1-0
Al. Badea (33)
Rapid Fetești – Oțelul II    1-0
T. Ivan (73 – pen.)
CS Afumați – CS Ștefănești  1-0     
Vlada (90+2)
FC Voluntari – Conpet Cireșu    4-1
A. Voicu (20, 70), E. Stan (30), D. Todoran (65) / S. Nicoliță (12)
Progresul Cernica – Callatis Mangalia    4-0
A. Enciu (27, 84), Tudose (38), Colțatu (90+2)
Sporting Liești – Gloria Popești Leordeni 2-1
Bahnașu (7), D. Voicu (90+3) / Romanescu (65)

SERIA III

Viitorul Domnești – Dinamo II    2-0
Gârlescu (35), Ciochină (74)
Inter Clinceni – Juventus București    3-1
Cr. Păun (41, 80), Rondak (52) / Bustea (78)
CS Balotești – Metaloglobus București    3-2
Funieru (40), Mihală (48), N. Filip (90+3) / I. Drăgan (24), Cană (61)
Viitorul Craiova – CS Tunari    3-2
Ștoiu (45+2 – pen.), M. Chiriță (75, 88) / A. Ilin (52), M. Gheorghe (56 – pen.)
CS Vișina Nouă – Concordia II Chiajna    3-1
Cincă (53), C. Nica (56), Aria (62) / Orlando (23)
FC Balș – CS Podari    3-2
Relea (41), A. Florică (43), A. Roșu (68) / D. Neacșa (60), Crângoiu (77)

SERIA IV

Muncitorul Reșița – AFCM Reșița 2-0
Costachi (60 – pen.), Săulescu (66)
FC Caransebeș – Pandurii II 3-1
Negoescu (19, 68), Goșa (65) / Golea (83 – pen.)
Vulturii Lugoj – FC Hunedoara 3-2
Hârdău (27), L. Stoica (45, 85) / O. Drăgan (41), Pepenar (72 – pen.)
Jiul Rovinari – Mama Mia Becicherecu Mic 0-2
Hodiș (48), Mancaș (88)
Știința Turceni – FC Avrig 2-0
Butoi (48), Murdărea (65)
Millenium Giarmata stă.

SERIA V

FC Arieșul Turda – CS Oșorhei 4-0
P. Muntean (27), Fertea (30), Boroștean (39), Șt. Popa (60)
Național Sebiș – FCM Baia Mare 1-1
Galea (51) / V. Pop (74)
Metalurgistul Cugir – Unirea Dej 4-1
Cârstean (8, 47, 85, 88) / Lukacs (90+1)
FC Zalău – Șoimii Pâncota 3-2
Dobrescu (24, 83), C. Sabou (77) / Burian (12), A. Mihai (40)
CS Ineu – Sănătatea Cluj 3-0
Nicolau (18), A. Drăgan (53), Băd (60)
Unirea Jucu stă.

SERIA VI

FCM Târgoviște – Conpet Ploiești    2-0
D. Popa (38), Dragnea (87)
SCM Argeș Pitești – FCM Câmpina    0-0
Fortuna P. Câmpina – FC Păpăuți    8-0

Vișan (10, 11, 39), Chelaru (30), Antohi (44, 76), V. Munteanu (74), B. Năstase (80)
Chindia Târgoviște – Atletic Bradu    5-0
Bucă (22), Honciu (31, 85), C. Anton (75), Fl. Lungu (90)
Civitas Făgăraș – Urban Titu    0-3**
FC Zagon – Avântul Reghin    2-2

G. Frâncu (12), C. Borbely (22) / Șaim (40, 90)

* Se dispută mâine, de la ora 14:00.
** Echipa gazdă s-a retras în retur și pierde restul meciurilor la „masa verde”.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 22 Nov. 2013, 14:00 Actualizat: 24 Nov. 2013, 09:27 Rezultate
Pe aceeași temă