Rezultatele și marcatorii etapei a 7-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 10 Oct. 2014, 15:00 Actualizat: 15 Oct. 2014, 09:38 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 7-a

Ligii a III-a își dispută astăzi, de la ora 15:00, prima parte a meciurilor etapei a 7-a. Restul jocurilor acestei runde se vor disputa sâmbătă, de la aceeași oră. În acest weekend vor sta CSM Pașcani (S1) și Vulturii Lugoj (S4), echipe care nu au adversari, deoarece cele două serii în care evoluează au câte o formație mai puțin.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

FC Zagon – FC Păpăuți  5-1
I. Olteanu (40), Chirciu (47), Mitra (65), Crețulescu (72), Frangulea (76) / A. Borcescu (55)
Aerostar Bacău – Bucovina Rădăuți  5-1
Dobârceanu (10), R. Gheorghe (12), Tismănaru (60), Patriche (70), Leonache (81) / Zaremba (8) 
Cetatea Târgu Neamț – Bucovina Pojorâta 3-3
Bobric (14), Varea (57, 90) / Buhăceanu (22, 70), Duțică (44)
Știința Miroslava – Sporting Liești 2-1
Talpan (52), Ghiarasim (64) / Anăstăsie (59)
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Ceahlăul II Piatra Neamț 6-1
Negotei (2), Fl. Stângă (15, 51, 76), Fulop (47), Dorvos (90) / V. Suciu (80 – aut.)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Petrotub Roman 3-1
Majzik (19), Bajko (47 – pen.), Gergely (70) / M. Popa (57)
CSM Pașcani stă.

VEZI clasamentul Seriei a I-a

SERIA II

Gloria Popești Leordeni – Viitorul Axintele  1-1
G. Dinu (55) / M. Luca (90+4 – pen.)
CS Tunari – Viitorul Domnești  4-2
Ilin (2), E. Vlad (21), Vleoangă (71), Cr. Panait (90+3) / G. Dumitrescu (37, 87)
Callatis Mangalia – Metaloglobus București 0-1
Cardas (89)
Juventus București – Dunărea Călărași 0-0
Metalosport Galați – Dinamo II București     2-3

C. Blănaru (26), A. Mihu (30) / I. Stan (32), Tîrcoveanu (62), M. Petre (85)
Delta Dobrogea Tulcea – Voința Snagov     5-1
Cl. Dragu (1, 3, 67), N. Crețu (11), Negruț (85) / Florea (60)
Oțelul II Galați – Înainte Modelu 1-4
C. Stoian (67) / Cr. Dumitrescu (10), Huzuneanu (17), Ed. Tănase (77), Giugiumică (88)

VEZI clasamentul Seriei a II-a

SERIA III

Urban Titu – SCM Argeșul Pitești    1-1
Ov. Stan (51) / Dobra (85)
Inter Clinceni – CS Ștefănești        2-0
Al. Andrei (51), Fluerică (74)
Chindia Târgoviște – Astra II        4-0
Pătru (6), Dobre (13, 33), D. Popa (22)
CS Afumați – CS Vișina Nouă    4-3
Chirilă (17), Funieru (28), Vlada (59), S. Bar (82) / Glișcă (3), I. Badea (37), Aria (41)
FCM Târgoviște – Atletic Bradu 2-1
Mihăilă (32, 45) / Jenaru (20)
CS Podari – Concordia II Chiajna        2-1
Cr. Niculescu (19), D. Preda (67) / Digbeu (82)
CSȘ Dinicu Golescu Câmpulung – Sporting Roșiori 2-0
Mazarache (3, 32)

VEZI clasamentul Seriei a III-a

SERIA IV

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Pandurii II Târgu Jiu    3-0
Steop (21), Hodiș (61), Telescu (90+1)
Știința Turceni – ACSO Filiași    1-1
Al. Lungu (32) / A. Lupu (83)
Minerul Motru – Millenium Giarmata    0-1
Sorescu (84)
FC Hunedoara – ACSVM Craiova 0-0
CS Ineu – Național Sebiș     0-2

Lazea (15), Bozian (90+1)
UTA Bătrâna Doamnă – Minerul Mehedinți     3-0
Ad. Voicu (32), Hlistei (49), Bulza (88)
Vulturii Lugoj stă.

VEZI clasamentul Seriei a IV-a

SERIA V

FC Zalău – Metalurgistul Cugir 0-1
L. Itu (85)
CS Oșorhei – Sănătatea Cluj 5-0
Ov. Popa (21 – pen., 80), Ember (30), Hosu (56), Ș. Pop (85)
FCM Baia Mare – FCM Avântul Reghin 4-0
V. Pop (43, 45), Hâmpea (66), M. Deac (70)
FC Arieșul 1907 Turda – FC Gloria Progresul 1-1
Fertea (65) / Brumă (25)
CS Iernut – Unirea Dej 3-2
Fekete (14), Șanta (55), Dicher (71) / Ad. Bud (27), A. Moldovan (59)
Unirea Jucu – CSC Sânmartin 0-1
I. Pantea (37)
Industria Galda – CSM Sighetu Marmației 1-1
Frențiu (30) / A. Pușcaș (48)

VEZI clasamentul Seriei a V-a

 

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 10 Oct. 2014, 15:00 Actualizat: 15 Oct. 2014, 09:38 Rezultate
Pe aceeași temă