Rezultatele și marcatorii etapei a 26-a – Liga 3

Publicat: 23 Apr. 2010, 18:15 Actualizat: 23 Apr. 2010, 20:46 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 26-a – Liga 3

Astăzi, de la ora 17:00, vor avea loc meciurile celor șase serii
ale etapei a XXVI a Ligii a III-a. În această săptămână încă o
echipă s-a retras din cauza problemelor de ordin financiar. Este
vorba despre Armata Craiova, ce-a de-a doua echipă ce părăsește
prematur Seria a IV-a. Craiovenii se vor alătura celorlalte echipe
retrase și vor pierde la masa verde ultimele partide rămase în
seria lor. În acest moment 12 echipe din toate cele șase serii au
părăsit Liga a III-a.

Dacă majoritatea partidelor se vor juca azi, mâine se vor juca alte
două, iar pe 4 mai se va disputa ACS Recaș – Unirea Sânnicolau
Mare.

Liga2.ro vă ține
la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și
clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

VEZI CLASAMENTELE
CELOR ȘASE SERII

Seria
I

Sporting II Vaslui – Dunărea II Galați 2-2
Ad. Tiron (36,
70) / Fărcășanu (7, 38)
Pambac Bacău – Aerostar Bacău 1-1
Sascău (80) /
Rusu (17)
Politehnica Galați – Politehnica II Iași 1-0
Francis
(35)
CSM Focșani – CSM Pașcani 1-1
Toader (72) /
Știubei (21)
Petrotub Roman – CF Brăila 0-1
Pânzaru
(15)
CS Panciu – Oțelul II Galați 2-0
Cioran (74 –
pen.), Murgoci (76 – autog.)
CS Gura Humorului – Rapid CFR Suceava 0-3
Gura Humorului
s-a retras și pierde meciurile rămase cu
3-0
Cetatea Târgu Neamț – Ceahlăul II Piatra Neamț,
se dispută mâine de la ora
17:00

Willy Bacău stă.

Seria
II

Viitorul Ianca – Farul II Constanța 1-2
Durbacă (14) /
Pașcovici (2), Prodan (34)
CS Tunari – Partizanul Merei 1-0
D. Chirilă
(60)
CS Domnești – ACS Berceni 1-2
Ov. Zaharia (26)
/ Cl. Zaharia (5), Spătaru (70)
Victoria Chirnogi – CS Eforie 2-1
G. Crăciun (24),
P. Ungureanu (90 – pen.) / Pelican (27)
Viitorul Constanța – CSM Medgidia 3-0
Banoti (17 –
pen.), I. Lupu (30), Chițu (61)
Viitorul Însurăței – Dunărea Călărași 2-2
A. Coman (15),
Bratosin (31) / Onofrei (44), Condei (90+3 – pen.)
Petrolul Berca – Callatis Mangalia 2-0
Lungoci (50),
Tudor (60)
Viscofil Popești Leordeni – Utchim Găești 3-0
Oil Terminal Constanța – Unirea Slobozia 0-3
Oil
și Utchim s-au retras în retur și
pierd meciurile rămase cu 3-0

Seria
III

Rapid II – Comprest 0-2
Lădaru (36), Ad.
Mihalache (90+3 – pen.)
Teleajen – Mihăilești 0-2
Manea (12), Stan
(84 – pen.)
Titu – CSM Târgoviște 1-0
Albu
(2)
Videle – Kaproni 1-0
I. Rusu
(15)
Toporu – Tărlungeni 1-0
Ghirie
(60)
Conpet Ploiești – Victoria Adunații Copăceni 3-0
CF Predeal – Juventus București 0-3
Chimia Brazi – AFC Filipeștii de Pădure 3-0
Filipeștiul, Adunații Copăceni
și
Predealul s-au retras în retur și pierd meciurile
rămase cu 3-0
Inter Clinceni – CS Buftea, se dispută mâine de la ora
17:00

Seria
IV

Prometeu Craiova – CS Albota 1-1
Bică (70) / C.
Schumacher (20)
Ghecon Lăpușata – Vișina Nouă 1-0
Alin Bucei (73)

FCM Târgoviște – FCM Alexandria 4-0
Bârsănel (14),
Cherchez (30), Săndulescu (79, 87)
FC Argeș II – Triumf Bârca 0-0
FC Caracal – Progresul Corabia 4-2
Măgureanu (16),
Quist (58), Al. Șerban (76), D. Ene (85) / Vrăjitoarea (34),
Bocănete (45)
Alro Slatina – Minerul Motru 5-1
Luca (2), C.
Niculescu (17), M. Voicu (32, 34), Bucuiman (43) / Militaru (15)

U Craiova II – Ralbex Turcinești 4-1
Crăciun (31),
Gogoșoiu (55), R. Căle (80), Nicolae (90+2) / Roncea
(90)
Juventus Bascov – Oltchim Râmnicu Vâlcea 0-3
Minerul Mătăsari – Armata Craiova 3-0
Bascov
și Armata s-au retras și pierd
meciurile rămase cu 3-0

Seria
V

FC II Timișoara – Jiul Rovinari 1-1
Brezinsky (89) /
Arcanu (11)
Muncitorul Reșița – ACU Arad 1-2
Sabău (35)/ C.
Roșca (15), Lintaru (60)
Gloria Arad – CS Ineu 2-0
Dubeștean (15 –
pen), Sălăjan (90+1)
Pandurii II Tg. Jiu – Național Sebiș 5-0
M. Popa (11), I.
Stanciu (23), Tilincă (57), Dedu (65), A. Voinea (73)
Minerul Mehedinți – CFR Simeria 0-0
Retezatul Hațeg – Nuova Mama Mia 0-3
Retezatul
s-a retras și pierde meciurile rămase cu
3-0
ACS Recaș – Unirea Sânnicolau Mare, se dispută pe 4 mai, ora
17:00

FC Școlar Reșița și Milenium
Giarmata
stau.

Seria
VI

Voința Sibiu – Luceafărul Oradea 1-0
I. Szabo
(3)
Avântul Reghin – FC Cisnădie 1-1
Csiki (70)/ M.
Ilie (32)
Unirea Dej – CS Zlatna 3-2
Feher (10),
Zelencz (11), Budeanu (50)/ Câmpeanu (60), H. Marian
(66)
Voința Livezile – FC Zalău 0-2
Podină (25), G.
Gorga (65)
Bihorul Beiuș – FC Seso Câmpia Turzii 0-2
Sancira (27-pen,
62-pen)
Unirea Ungheni – CS Marmația 3-0
Bilcă (16), Șanta
(30), Soțan (48)
Sănătatea Cluj – CSM Sebeș 3-1
N. Cristea (19),
Gașpar (27), Vădana (78)/ Bălaș (48)
Gloria II Bistrița – Gaz Metan II Mediaș 2-1
Rogozan (29), Rob
(50)/ Lup (90)
AFC Odorheiu Secuiesc – Turul Micula 3-0
Micula
s-a retras și pierde meciurile rămase cu 3-0

Publicat: 23 Apr. 2010, 18:15 Actualizat: 23 Apr. 2010, 20:46 Rezultate
Pe aceeași temă