Rezultatele și marcatorii etapei a 24-a – Liga 3

Publicat: 16 Apr. 2010, 18:15 Actualizat: 16 Apr. 2010, 21:22 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 24-a – Liga 3

Astăzi, de la ora 17:00, vor avea loc meciurile celor șase serii
ale etapei a XXIV-a a Ligii a III-a. După ce în ultimele două etape
cinci echipe au decis să își sfârșească aventura în cel de-al
treilea eșalon fotbalistic, în această săptămână lucrurile au stat
liniștite și nu vom avea parte de alte rezultate la masa verde.
Totuși, ieri Partizanul Merei a riscat să piardă meciul cu CSM
Medgidia din cauza neplatei unor datorii către FRF, însă buzoienii
au rezolvat problema. Petrolul Teleajen a întâmpinat și ea probleme
cu datoriile și ar fi riscat să piardă cu 3-0, însă meciul din
această etapă cu Adunații Copăceni, echipă ce s-a retras, i-a
salvat. Dacă nu își vor achita restanțele, prahovenii nu vor fi
neprogramați în etapa viitoare cu Comprest.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum
v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor
partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria
I

Pambac Bacău – Dunărea II 0-0
CSM Focșani – Rapid Suceava 1-0
Nistoroiu (33 –
pen.)
Poli Galați – Willy Bacău 4-1
L. Radu (43, 49),
I. Cristian (63), Francis (66) / Lozneanu (70)
CF Brăila – Ceahlăul II 2-0
Iosofache (26),
Ndigwe (72)
CS Panciu – CSM Pașcani 2-1
Predoiu (29),
Costin (86 – pen.) / Maftei (67)
Petrotub Roman – Oțelul II 1-0
Vulpe
(63)
Gura Humorului – Politehnica II Iași 0-3
Gura Humorului
s-a retras și pierde meciurile rămase cu
3-0
Cetatea Târgu Neamț – Aerostar Bacău, se dispută mâine de la ora
17:00

FC Vaslui II stă.

Seria
II

Victoria Chirnogi – Merei 3-0
P. Ungureanu
(27), Fl. Anghel (46), Fl. Dumitru (76)
CS Viscofil – Unirea Slobozia 3-0
Ad. Sandu (27),
Ciochină (45, 48)
Viitorul Ianca – ACS Berceni 0-1
Fâșie
(89)
Dunărea Călărași – CS Eforie 4-0
Onofrei (38), M.
Șerban (55, 67), V. Petre (82)
Petrolul Berca – CSM Medgidia 3-2
R. Tudor (4, 8),
Lungoci (52) / Ferenți (10), Pena (90)
Viitorul Însurăței – Callatis Mangalia 0-1
D. Ene
(10)
CS Domnești – Oil Terminal Constanța 3-0
CS Tunari – Utchim Găești
3-0
Oil și Utchim s-au retras în
retur și pierd meciurile rămase cu 3-0
Viitorul Constanța – Farul II Constanța,
se dispută mâine de la ora
17:00

Seria
III


Electrosid Titu – Comprest GIM București 2-3
M Ionică (58),
Matei (59) / I. Păun (15), Romanescu (20, 63)
Petrolul Videle – Argeșul Mihăilești 1-0
D. Nica
(10)
Conpet Ploiești – Inter Clinceni 1-0
Voinea
(70)
Rapid II București – CS Buftea 1-1
Păun (37) / R.
Ioniță (25)
Unirea Tărlungeni – Juventus București 1-4
Airinei (52) /
Grigore (40), Călințaru (82 – pen.), Chița (85), Zaharia
(90+2)
Chimia Brazi – Petrolistul Kaproni Boldești 0-0
Petrolul Teleajen – Victoria Adunații Copăceni 3-0
CF Predeal – CSM Târgoviște 0-3
Viitorul Toporu – AFC Filipeștii de Pădure 3-0
Filipeștiul, Adunații Copăceni
și
Predealul s-au retras în retur și pierd meciurile
rămase cu 3-0

Seria
IV

FCM Târgoviște – CS Albota 1-0
Negoescu
(66)
FC Caracal – Vișina Nouă 1-0
Al. Șerban
(72)
Minerul Mătăsari – FCM Alexandria 2-0
Lăcătușu (16),
Nicolovici (88 )
Prometeu Craiova – Oltchim 0-0
Ghecon Lăpușata – Triumf Bârca 2-1
Vlădoi (46),
Nistor (70) / A. Luță 65
Minerul Motru – Armata Craiova 2-1
Moraru (26, 83) /
Turcilă (78)
U Craiova II – Corabia 2-2
N. Nicolae (44),
Gogoșoiu (45) / Rupa (25, 80)
Alro Slatina – Ralbex Turcinești 3-0
Buciuman (1, 23),
Bârsan (80)
FC Argeș II Pitești – Juventus Bascov 3-0
Bascov
s-a retras și pierde meciurile rămase cu 3-0

Seria
V

Gloria Arad – ACU Arad 0-1
C. Roșca
(90+1)
FC Școlar Reșița – ACS Recaș 2-1
Breșneni (8),
Pitaru (27) / Rogozinaru (40)
FC II Timișoara – Unirea Sânnicolau Mare 0-3
Albert (48),
Tulcan (60), Bataneanț (75)
Național Sebiș – Milenium Giarmata 2-0
A. Gligor (70 –
pen.), Necșulescu (90+2)
Minerul Mehedinți – CS Ineu 1-2
Lătea (54) /
Leucuța (80), Ad. Popa (89)
Pandurii II Târgu Jiu – CFR Simeria 0-0
Retezatul Hațeg – Jiul Rovinari 0-3
Retezatul
s-a retras și pierde meciurile rămase cu
3-0
Becicherecu Mic stă.
Muncitorul Reșița stă.

Seria
VI

Unirea Dej – Luceafărul Or. 0-2
Țârlea (10,
85)
Ungheni – Cisnădie 2-1
Moldovan (44),
Dicher (67) / M. Ilie (80)
Beiuș – CS Zlatna 1-1
Trip (25) / G.
Toma (19)
Livezile – Od. Secuiesc 2-1
S. Rus (49),
Apostolache (55) / Șimon (2)
Av. Reghin – FC Zalău 1-0
Șorlea
(49)
Gloria II – Marmația 2-1
Rogozan (48),
Levente (75) / Trif (10)
CSM Sebeș – Seso 1-0
Pisoiu
(26)
Sănătatea – Mediaș II 2-0
Gașpar (3), Șoș
(44-pen)
Voința Sibiu – Turul Micula 3-0
Micula
s-a retras și pierde meciurile rămase cu 3-0

Publicat: 16 Apr. 2010, 18:15 Actualizat: 16 Apr. 2010, 21:22 Rezultate
Pe aceeași temă