Rezultatele și marcatorii etapei a 21-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 25 Apr. 2015, 19:31 Actualizat: 08 May. 2015, 17:32 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 21-a

Campionatul Ligii a III-a își dispută astăzi, de la ora 17:00, prima parte a meciurilor etapei a 21-a. Restul partidelor se vor disputa sâmbătă, de la aceeași oră. În acest weekend vor sta tot cinci echipe: Sporting Liești și Petrotub Roman (ambele din S1), Viitorul Domnești (S2), Minerul Motru și ACSVM Craiova (ambele din S4). Viitorul Domnești și Minerul Motru vor câștiga totuși la „masa verde”, deoarece Oțelul s-a retras în iarnă, iar Minerul Mehedinți a fost exclusă pentru că nu s-a prezentat la două jocuri.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

Aerostar Bacău – Bucovina Pojorâta 3-2
Patriche (22), Homneac (36, 42) / S. Rus (19, 34)
Cetatea Târgu Neamț – Ceahlăul II Piatra Neamț 1-3
Miron (70) / Țepeș (5 – pen.), Samson (32), Drăghiceanu (86 – pen.)
FC Zagon – Bucovina Rădăuți  1-4
C. Preda (66) / Vițu (25), Zaremba (41), Ionesi (80), Sabie (89)
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – CSM Pașcani  3-0
Fulop (19), Stângă (73), Jakab (83)
Știința Miroslava – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc  3-1
Tăcuțanu (30), Ghiarasim (37), G. Maxim (75) / Bajko (12)
Sporting Liești și Petrotub Roman stau.

VEZI clasamentul Seriei a I-a

SERIA II

Metaloglobus București – Dunărea 2005 Călărași  3-1
Potecea (56, 69), I. Drăgan (88) / V. Alexandru (27)
Gloria Popești Leordeni – Dinamo II București  2-3
Bucă (70, 75) / P. Petre (15), P. Radu (31), V. Tudorache (62)
Callatis 2012 Mangalia – CS Tunari   3-0
Vărzaru (7, 20), Daniel Zaharia (66)
Oțelul II Galați – Viitorul Domnești    0-3
Oțelul II s-a retras în această iarnă și pierde meciurile returului la „masa verde”.
Juventus București – Viitorul Axintele  0-0
Metalosport Galați – Voința Snagov   2-0

D. Sandu (61), I. Constantinescu (77)
Delta Dobrogea Tulcea – Înainte Modelu  2-1
Cl. Dragu (33), E. Amet (44) / Truță (55)

VEZI clasamentul Seriei a II-a

SERIA III

Atletic Bradu – CS Vișina Nouă    2-0
Ruță (18), C-tin. Șerban (30)
CS Afumați – SCM Argeș Pitești    2-1
Ibrian (44), Funieru (73) / Boboc (36)
ACS Urban Titu – Concordia II Chiajna    1-2
Ștefănescu (40) / Cr. Albu (37), Cr. Ciobanu (60)
Chindia Târgoviște – Sporting Roșiori   2-0
Cherchez (37, 51)
CS Podari – AFC Astra II   4-0
Cl. Ștefan (6, 44), Răduț (34), Surugiu (79)
CN Dinicu Golescu Câmpulung – CS Ștefănești   0-2
G. Lazăr (47), M. Avram (55)
FCM Târgoviște – Inter Clinceni  1-0
I. Constantin (82)

VEZI clasamentul Seriei a III-a

SERIA IV

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Național Sebiș  0-0
Știința Turceni – Millenium Giarmata  1-0

Fotescu (60)
Vulturii Lugoj – UTA Bătrâna Doamnă  2-1
Stoichescu (9), Dobra (24) / Loga (18 – autog.)
Minerul Motru – Minerul Mehedinți  3-0
Mehedințenii nu s-au prezentat la primele două etape din retur și vor fi excluși din campionat.
FC Hunedoara – Pandurii II Târgu Jiu  3-2
Tecsi (1), Făgărășanu (25), R. Muntean (82) / Brata (9), Cocină (67)
CS Ineu – ACSO Filiași   4-0
Filimon (29, 83, 85), Georgiu (48)
ACSVM Craiova stă.

VEZI clasamentul Seriei a IV-a

SERIA V

Metalurgistul Cugir – Sănătatea Cluj  3-1
Șuteu (29), Goronea (74), Șt. Radu (82) / Negrea (24)
CS Oșorhei – FCM Avântul Reghin  3-0
Sg. Ban (31), Pintea (49), Giura (69)
FC Arieșul 1907 Turda – CSC Sânmartin  1-0
Sabou (39 – pen.)
FC Zalău – Industria Galda  3-0
Tăbârță (30), Cr. Ivașcu (57 – autog.), Kuku (71)
FCM Baia Mare – Unirea Dej  5-0
Țugui (21, 50), V. Pop (37, 81), Leonte (86)
CS Iernut – FC Gloria Progresul        2-5
R.S. Stoica (26), M. Pastor (78 – pen.) / Brumă (9, 43), Nalați (28), Fizeșan (47 – pen.), Sighiartău (60)
Unirea Jucu – CSM Sighetu Marmației  1-5
A. Pop (11) / Roatiș (17), Eudean (32), Chețan (72), Pușcaș (85), Păcurar (90+1)

VEZI clasamentul Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 25 Apr. 2015, 19:31 Actualizat: 08 May. 2015, 17:32 Rezultate
Pe aceeași temă