Rezultatele și marcatorii etapei a 17-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 28 Mar. 2015, 17:47 Actualizat: 03 Apr. 2015, 17:15 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 17-a

Campionatul Ligii a III-a își dispută astăzi, de la ora 15:00, prima parte a meciurilor etapei a patra a returului, a 17-a a campionatului. Restul jocurilor acestei runde se vor disputa sâmbătă, de la aceeași oră. În acest weekend vor sta cinci echipe: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe și Bucovina Rădăuți (ambele din S1), Viitorul Axintele (S2), ACSO Filiași și CS Ineu (ambele din S4).

Viitorul Axintele și ACSO Filiași vor câștiga totuși la „masa verde”, deoarece Oțelul s-a retras în iarnă, iar Minerul Mehedinți a fost exclusă pentru că nu s-a prezentat la două jocuri.

În această săptămână am avut parte și de o decizie dură din parte Comisiilor FRF. Bucovina Pojorâta, liderul Seriei I, a comis o gravă eroare în cadrul ultimei etape, sâmbăta trecută cu Petrotub Roman, și a pierdut la „masa verde” cu 0-3, deși pe teren se impusese cu 3-2. Banca tehnică a echipei sucevene a făcut o schimbare greșită în pauza meciului cu Petrotub, înlocuind un jucător U21 cu un senior, dar fără a rămâne în teren cu cei minim trei U21 ceruți de regulament.

Astfel, după 16 etape scurse din eșalonul al treilea, singura echipă rămasă neînvinsă în Liga 3 rămâne liderul Seriei a V-a, Național Sebiș. Până la această eroare, Bucovina Pojorâta se putea lăuda și ea cu această performanță de a nu pierde niciun meci în campionat.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

Petrotub Roman – Ceahlăul II Piatra Neamț  3-2
Cr. Călin (11 – autogol), Brăescu (71 – pen.), I. Furtună (80 – pen.) / Plăcintă (22), Căruță (88)
CSM Pașcani – Știința Miroslava  1-2
Călugaru (88 – pen.) / D. Botezatu (61), Sărițanu (70)
Aerostar Bacău – FC Zagon  3-1
Artenie (40), A. Popa (70), Homneac (80) / M. Știrbu (90+1 – pen.)
Cetatea Târgu Neamț – Sporting Liești  4-0
R. Miron (12 – pen.), D. Ungureanu (26, 50), Varea (42)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Bucovina Pojorâta  1-2
Majzik (64 – pen.) / Csuros (56 – autogol), S. Rus (85)
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe și Bucovina Rădăuți stau.

VEZI clasamentul Seriei a I-a

SERIA II

Gloria Popești Leordeni – Juventus București   2-3
Bucă (60), M. Chiriac (88) / Minciună (25 – pen.), Fl. Ardelean (39), E. Nica (72)
CS Tunari – Dinamo II București  4-1
R. Drăgan (44), E. Vlad (52), G. Ivan (61, 69) / Bilciurescu (39)
Înainte Modelu – Callatis 2012 Mangalia  7-0
A. Tene (20 – pen., 59 – pen.), M. Șerban (39, 44, 70 – pen.), Stavilă (88), Patrianca (90)
Oțelul II Galați – Viitorul Axintele   0-3
Oțelul II s-a retras în această iarnă și pierde meciurile returului la „masa verde”.
Metalosport Galați – Metaloglobus București  1-1
I. Constantinescu (63) / Păuna (36)
Delta Dobrogea Tulcea – Dunărea 2005 Călărași  3-3
Igiroșanu (60), Cl. Dragu (66), M. Bălan (77) / V. Alexandru (32, 57, 90+3)
Viitorul Domnești – Voința Snagov  3-1
Al. Văduva (40), Pațurcă (70), V. Bărbulescu (86) / D. Florea (75 – pen.)

VEZI clasamentul Seriei a II-a

SERIA III

ACS Urban Titu – CS Afumați  0-4
M. Ionică (12), Funieru (19), Vlada (76), Voican (89)
Chindia Târgoviște – CS Vișina Nouă    6-0
B. Matei (2), Cherchez (10), D. Popa (17, 53), R. Dobre (62), C. Anton (78)
Inter Clinceni – Concordia II Chiajna   3-1
A. Popa (38), M. Gheorghe (57), Fl. Budeanu (90+3) / B. Lemac (80)
CS Podari – Atletic Bradu 4-2
Ed. Dina (9), Dreșcă (54), L. Pârvu (76), Mirescu (88) / D. Șerbănică (19, 32)
CSȘ Dinicu Golescu Câmpulung – SCM Argeș Pitești 2-3
Cosmin Miloși (6, 70) / Dalu (30), M. Stancu (31), Al. Neagu (47)
CS Ștefănești – AFC Astra II 3-0
Voineag (13), V. Mihai (69), M. Gheorghe (90)
Sporting Roșiori – FCM Târgoviște 3-2
Floricel (32, 90+3), Bocănete (60) / Lețu (58), G. Dragnea (65)

VEZI clasamentul Seriei a III-a

SERIA IV

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – FC Hunedoara 3-1
Hecsko (5, 50), Centea (60) / B. Gheară (73)
Știința Turceni – ACSVM Craiova 2-1
Vl. Lungu (47, 48) / L. Scarlat (51)
Minerul Motru – Pandurii II Târgu Jiu 2-2
Iclănzan (3), C. Gavrilescu (85) / Shamsin (66), Șendroiu (78)
Millenium Giarmata – Vulturii Lugoj 0-1
B. Dobra (67)
Minerul Mehedinți – ACSO Filiași  0-3
Mehedințenii nu s-au prezentat la primele două etape din retur și vor fi excluși din campionat.
UTA Bătrâna Doamnă – Național Sebiș  4-1
Sz. Szekely (17, 48 – pen., 71), Copil (80) / Poiană (44)
CS Ineu stă.

VEZI clasamentul Seriei a IV-a

SERIA V

FC Arieșul 1907 Turda – Sănătatea Cluj  2-1
Matiș (15), Ene (60) / Ad. Lupu (78)
CSC Sânmartin – FC Zalău      0-2
Kuku (1), I. Petrache (23)
FCM Baia Mare – CS Oșorhei  4-0
Potecu (23), Bratima (47), Al. Pintea (72 – autogol), Bogman (81)
CS Iernut – Metalurgistul Cugir  1-2
R. S. Stoica (53) / Avramescu (58), R. S. Stoica (90+4 – autogol.)
Unirea Jucu – FCM Avântul Reghin  0-3
A. Moldovan (20), Echim (52), M. Ungur (70)
Industria Galda – Unirea Dej  3-0
A. Câmpean (27, 61 – pen., 73)
CSM Sighetu Marmației – FC Gloria Progresul   0-0

VEZI clasamentul Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 28 Mar. 2015, 17:47 Actualizat: 03 Apr. 2015, 17:15 Rezultate
Pe aceeași temă