Rezultatele etapei a XXXIII-a din Liga a III-a

Publicat: 29 May. 2009, 17:47 Actualizat: 30 May. 2009, 21:42 Rezultate
Rezultatele etapei a XXXIII-a din Liga a III-a

Astă-seară s-au disputat meciurile etapei a XXXIII-a din Liga a III-a. www.liga2.ro vă prezintă rezultatele și marcatorii acestei etape pentru toate cele șase serii.

 

SERIA I

 

POLI II IAȘI – RAPID SUCEAVA    2-2
Drânceanu (20), Despan (35) / Apetri (60), Stamate (71)

 

CS PANCIU – LAMINORUL    0-1
Marin (90)


WILLY – CSM FOCȘANI    1-2
Gorman (8) / Covaci (45, 59)

 

PAMBAC – AEROSTAR    1-0
Fl. Petcu (51)

 

CFR PAȘCANI – OȚELUL II    3-0
R. Dan (18), Râșcu (55 – pen.), Sima (80)

 

BERCA – RARĂ‚UL    3-0
Echipa oaspete nu s-a prezentat la meci.

 

CSM RM. SĂ‚RAT – ECOLOGISTUL    3-0
ECOLOGISTUL s-a retras în retur și pierde meciurile cu 3-0


TG. NEAMȚ – CEAHLĂ‚UL II
Se dispută mâine, ora 18:00

 

FC BÂRLAD – FCM BACĂ‚U II
Nu se dispută deoarece amble echipe s-au retras.
 

 

SERIA II

 

POLI GALAȚI – SĂ‚GEATA    5-2
Francis (1), Cr. Ionuț (19, 50 – pen.), Roman (62), Ciucă (90) / Cr. Petre (44), Mihălcescu (82)

 

CĂ‚LĂ‚RAȘI – CS OVIDIU    0-1
Răvoiu (56)

 

MEDGIDIA – CS EFORIE    1-0
Ferenți (55)

 

STEAUA II – CALLATIS    2-0
Pedriel (35), Văduva (85)

 

SLOBOZIA – FARUL II    4-3
Panait (35), V. Gheorghe (48 – pen., 67), Istrătescu (90+1) / Pantilie (37, 72), Nanu (80)

 

PORTUL – CF BRĂ‚ILA    1-3
M. Niță (83) / Lupu (31), Chipciu (86), Mândroasa (90)


ÎNSURĂ‚ȚEI – INTER GAZ    3-0
INTER GAZ s-a retras în retur și pierde meciurile cu 3-0.

 

ROCAR a stat deoarece NĂ‚VODARI s-a retras în tur.

 

RAPID II a stat deoarece FCM CÂMPINA s-a retras în tur

 

 

SERIA III

 

UNIREA TĂ‚RLUNGENI – CHIMIA BRAZI    1-2
C. Ursu (48) / Irimescu (51), C. Vlad (78)

 

FILIPEȘTII DE PĂ‚DURE–  ASC CLINCENI    0-1
Novac (43)

 

JUVENTUS – CF PREDEAL    1-1
Pălteanu (37) / Spetcu (23)


ACS BERCENI – VICTORIA BOD    1-0
Nedelcu (3)

 

ELECTROSID TITU – PETROLUL VIDELE   0-1

/ Grosu (82)

 

FC SĂ‚CELE – ROYAL    0-3
FC SĂ‚CELE s-a retras în retur și pierde meciurile cu 3-0

 

TRICOLORUL BREAZA – PETROLISTUL KAPRONI   2-2

Forika (32), Vișan (90) / Puchea (28, 34).

 

VICTORIA BRĂ‚NEȘTI – CONPET 3-0

Rotaru (13), G. Ion (49), Vasiliu (85).

 

PETROLUL II – PROGRESUL II
Nu se dispută deoarece amble echipe s-au retras.

 

SERIA IV

 

CORABIA – ARMATA    3-2
Crăciun (55, 65), Chirea (80) / Vintilescu (39), Burada (71)

 

MIN. MOTRU – MIN. MĂ‚TĂ‚SARI    1- 1
Pătrașcu (76) / G. Ungureanu (81)

 

FC ARGEȘ II – AD. COPĂ‚CENI  1-2
Boboacă (77) / Anghel (9), Roșu (75 – pen.)

 

CHIMIA – PROMETEU    3-0
Mihăilă (35), Zamfir (65). N. Popescu (86)

 

EN. ROVINARI – PUCIOASA    4-1
Fărcășanu (14), Gengiu (60), Chiriac (64), Stanciu (72)/ Ionică (59)

 

FC CARACAL – JIUL ROVINARI   2-1
Al. Șerban (03, 68) / Șosoi (90+1)

 

FC BALȘ – OLTCHIM     0-4
Marinescu (02,47), C. Popescu (55), Răcăreanu (75)

 

MUSCELUL – GAZ M. CRAIOVA
Se dispută mâine, ora 18:00

 

SLATINA a stat deoarece CFR CRAIOVA s-a retras în tur.

 

SERIA V

 

COVACI – SÂNNICOLAU MARE    8-0
V. Miculescu (5), Rosenblum (51, 90), Gherman (65), Dârvaru (75), Roman (81, 82, 85)

 

BUILDING – ORĂ‚ȘTIE    0-0

 

CALOR – MIN. MEHEDINȚI    0-3
Poiană (7), Mihăescu (23, 39)

 

GLORIA ARAD – SEBIȘ    1-2
L. Todea (82) / Pantea (16), A. Mihai (28)

 

GĂ‚TAIA – ALBINA
Se dispută mâine, ora 18:00

 

BECICHERECU – SÂNANDREI
Se dispută mâine, ora 18:00

 

VULCAN – INEU
Se dispută mâine, ora 18:00

 

FC TIMIȘOARA II a stat deoarece FCM REȘIȚA s-a retras în tur.

 

SIMERIA a stat deoarece CORVINUL s-a retras în tur.
 

 

SERIA VI

 

CFR CLUJ II – CSM SEBEȘ    0-3
Benga (7), Mureșan (17), Marcu (48)

 

UNGHENI – BISTRIȚA II     5-1
B. Pop (9, 25, 36), Horațiu (80), Coman (87) / Boizeșan (50)

 

FC CISNĂ‚DIE – CF ZALĂ‚U    3-4
S. Tarcea (25), Picu (30), Lazăr (45) / Vașfari (14), Maiur (51), Crăciun (59), Podină (72)

 

GAZ M. TG. MUREȘ – REGHIN    4-0
Pereș (5-pen), S. Șerban (13, 29), Gogy (77)

 

FC BIHOR II – LIBERTY II    4-1
S. Ban (2, 7, 14), Ardelean (60) / Iacob (78-pen)

 

UNIREA DEJ – FC BAIA MARE    2-3
M. Rus (54-pen), Cruz (69) / Batin (62, 64), Bichiri (87)

 

MARMAȚIA – SESO IARA     1-0
Culac (78-pen)

 

FĂ‚GĂ‚RAȘ – FC SILVANIA    2-5
Streza (14), Neamțu (59) / Cosma (22), Brata (25, 35-pen), Petcuț (37), Szarcko (49)

 

BEIUȘ – SĂ‚NĂ‚TATEA    4-0
Szabo (63), Mangra (73), Szilaghyi (85), Trip (89)

 

VEZI AICI CLASAMENTELE CELOR 6 SERII

Publicat: 29 May. 2009, 17:47 Actualizat: 30 May. 2009, 21:42 Rezultate
Pe aceeași temă