Rezultatele etapei a XXXII-a din Liga a III-a

Publicat: 22 May. 2009, 21:00 Actualizat: 22 May. 2009, 21:35 Rezultate
Rezultatele etapei a XXXII-a  din Liga a III-a

Astă-seară s-au disputat meciurile etapei a XXXII-a din Liga a III-a. www.liga2.ro vă prezintă rezultatele și marcatorii acestei etape pentru toate cele șase serii.

 

SERIA I

CEAHLĂ‚UL II – FC PANCIU    1-5
Pântea (84) / Predoiu (11), Bălănescu (31), Mocanu (56, 78), Costin (82)

AEROSTAR – CFR PAȘCANI    3-0
Dutciuc (70, 88), Gândulescu (80)

OȚELUL II – CETATEA TG. NEAMȚ    2-0
Eudean (14 – autog.), Al. Avram (27)

PETROLUL BERCA – CSM RM. SĂ‚RAT    0-3
Pușcă (36), Nica (42), Luiceanu (70)

RARĂ‚UL – WILLY    0-9
Pitaru (6, 18, 31), Agiorgioaie (8, 10, 16, 35), Dornescu (25), Cuibar (58)

CSM FOCȘANI – POLI II IAȘI    1-1
Botezatu (17) / Ad. Radu (80)

LAMINORUL – ECOLOGISTUL*    3-0
RAPID SUCEAVA – FC BÂRLAD*    3-0
FCM BACĂ‚U II – PAMBAC*    0-3

*Deoarece FCM Bacău II, FC Bârlad și Ecologistul s-au retras după finalul turului, vor pierde toate meciurile din retur cu 0-3
 

SERIA II

CS OVIDIU – CS EFORIE    3-0
Boraș (15), Răvoiu (22), Agafiței (30)

FARUL II – DUN. CĂ‚LĂ‚RAȘI    0-2
N. Bucă (50), Zoicaș (70)

RAPID II – UNIREA SLOBOZIA    2-0
L. Barbu (48), Tene (89)

PORTUL – CSM MEDGIDIA    0-2
Nazâru (15), Ferenți (44)

CF BRĂ‚ILA – STEAUA II    0-1
L. Filip (75)

CALLATIS – ROCAR    0-0

SĂ‚GEATA STEJARU – VIITORUL ÎNSURĂ‚ȚEI
Se dispută mâine de la ora 18:00

INTER GAZ – FCM CÂMPINA
Nu s-a disputat deoarece ambele echipe s-au retras.

POLI GALAȚI a stat deoarece CS NĂ‚VODARI s-a retras în tur.

 
SERIA III

PETROLUL VIDELE – CHIMIA BRAZI    3-1
Grosu (42), Ciobanu (70), Baiaș (80)/ C. Nica (82 – pen)

VICTORIA BOD – ELECTROSID TITU    0-3
A. Niță (19, 50), G. Ilie (65)

CF PREDEAL – TRICOLORUL BREAZA    0-6
Liuba (6, 14), Petcu (54), Vasilescu (74), Dascălu (79, 84)

KAPRONI – ACS BERCENI    2-1
Gherghe (57, 74 – pen) / Nedelcu (59)

CONPET – FILIPEȘTII DE PĂ‚DURE    4-1
Bărbuceanu (24), M. Ivan (75, 78, 88) / M. Tudor (55)

VICTORIA BRĂ‚NEȘTI – TĂ‚RLUNGENI
Se dispută mâine de la ora 18:00

ASC CLINCENI – FC SĂ‚CELE*    3-0
PROGRESUL II – JUVENTUS    *    0-3

ROYAL BRAȘOV a stat deoarece PETROLUL II s-a retras în tur.
* Deoarece Progresul II și FC Săcele s-au retras după finalul turului, vor pierde toate meciurile din retur cu 0-3
 

SERIA IV

ARMATA CV. – MIN. MĂ‚TĂ‚SARI    1-1
Niță (62) /Vlăduț (24)

GAZ M. CRAIOVA – CORABIA    2-0
Mitroi (20), Rioșeanu (29)

ALRO SLATINA – FC CARACAL    2-4
M. Niculescu (60), Calotescu (85) / Răducu (4), Quist (21), Hebga (29), Precup (45)

JIUL ROVINARI – MUSCELUL    2-2
Cârciumaru (20), Apostol (45 pen) / Miulescu (64), Nistor (80 pen)

FC BALȘ – MINERUL MOTRU    0-3
Meciul nu s-a jucat deoarece FC Balș nu s-a prezentat la meci

OLTCHIM – FC ARGEȘ II    2-0
Marinescu (15), Moldoveanu (42)

AD. COPĂ‚CENI – EN. ROVINARI    6-0
Pancovici (8), Ghirie (26,72), Anghel (40), Stanciu (51), Toma (78)

VIITORUL PUCIOASA – CHIMIA CV.    1-2
Enache (89)/ N. Popescu (28), Mihăilă (67)

PROMETEU a stat deoarece CFR CRAIOVA s-a retras în tur.

 

SERIA V

ALTO ALBINA – SÂNNICOLAU MARE    1-1
A. Ignea (55) / Țurcan (75)

NAȚIONAL SEBIȘ – GĂ‚TAIA    2-2
A. Mihai (4), D. Lengyel (35) / Szabo (10), Rațiu (85)

MIN. MEHEDINȚI – CS VULCAN    2-0
Bârsan (13), Poiană (27)

CS INEU – GLORIA ARAD    3-1
Fl. Pavel (42), Ciubăncan (50), Cozea (75) / Gligor I (88 – pen.)

CFR SIMERIA – BUILDING    2-1
Suciu (15, 86) / Seinu (46)

DACIA ORĂ‚ȘTIE – BECICHERECU MIC    2-1
Geampană (53), B. Lazăr (75) / Barany (39)

FC TIMIȘOARA II – CALOR
Se dispută mâine de la orele 18:00.

CS SÂNANDREI a stat deoarece FCM REȘIȚA s-a retras în tur.
FORTUNA COVACI a stat deoarece CORVINUL s-a retras.

 

SERIA VI

CSM SEBEȘ – GLORIA BISTRIȚA II    1-1
P. Ciucă (14-pen) / Vagner (8-pen)

FC SILVANIA – CFR CLUJ II    2-4
Dănilă (19, 22) / Traore (28, 47, 72), Felecan (90)

FC BAIA MARE – MARMAȚIA SIGHET    2-0
Bichiri (27), Batin (83)

SESO IARA – ENA FĂ‚GĂ‚RAȘ    2-1
Moțeț (2), Stângu (29-autogol) / Șuteu (18-autogol)

BIHORUL BEIUȘ    – UNIREA UNGHENI    3-0
Pocean (38), Tăut (45), V. Silaghi (77)

SĂ‚NĂ‚TATEA CLUJ – FC CISNĂ‚DIE    3-1
Nicula (12), Gașpar (65), Muntean (70) / Rivera (68)

LIBERTY II ORADEA – GAZ METAN TG. MUREȘ    3-1
Pandelică (73), Tegzeș (83), Șulea (90) / C. Boitoș (53)

AVÂNTUL REGHIN – UNIREA DEJ    2-0
R. Dan (85), L Moldovan (90+2)

CF ZALĂ‚U – FC BIHOR II    3-0
Vașvari (14), M. Ignat (38), Bode (85-pen)

 

 

 

 

VEZI AICI CLASAMENTELE CELOR 6 SERII

 

 

Publicat: 22 May. 2009, 21:00 Actualizat: 22 May. 2009, 21:35 Rezultate
Pe aceeași temă