Rezultatele etapei a XXXI-a din Liga a III-a

Publicat: 15 May. 2009, 21:32 Actualizat: 15 May. 2009, 22:22 Rezultate
Rezultatele etapei a XXXI-a  din Liga a III-a

Astă-seară s-au disputat meciurile etapei a XXXI-a din Liga a III-a. www.liga2.ro vă prezintă rezultatele și marcatorii acestei etape pentru toate cele șase serii.

Rezultate SERIA I

RM. SĂ‚RAT – LAMINORUL2-0
Lefter (49), Luiceanu (81)

PAMBAC – RAPID SUCEAVA2-0
Voicu (40), Sofronie (86)

CS PANCIU – OȚELUL II3-2
Cioran (14 – pen.), Predoiu (55), Costin (90) / Ioviță (44), Miron (48)

POLI II IAȘI – RARĂ‚UL3-0
Meciul s-a întrerupt în minutul 20, la scorul de 7-0 deoarece echipa oaspete, care începuse jocul în opt oameni, a rămas în șase fotbaliști! Astfel, Poli II câștigă la „masa verde” cu 3-0.

WILLY – BERCA4-3
Brăescu (8), Pitaru (56), Curiuliuc (75, 79) / Lungoci (23, 34), Bunică (64)

ECOLOGISTUL – CEAHLĂ‚UL II0-3
ECOLOGISTUL s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.

CFR PAȘCANI – FCM BACĂ‚U II3-0
FCM BACĂ‚U II s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.

FC BÂRLAD – CSM FOCȘANI0-3
FC BÂRLAD s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.

TG. NEAMȚ – AEROSTAR
Se dispută azi, ora 18:00.

Clasament SERIA I

1. CSM RM. SÂRAT               31    25    2    4    52-12    77
2. OȚELUL II                          31    21    5    5    88-25    68
3. PAMBAC                             31    21    5    5    67-29    68
4. CSM FOCȘANI                  31    16    8    7    67-33    56
5. CS PANCIU                       31    15    8    8    42-26    53
6. AEROSTAR                       30    15    6    9    50-22    51
7. BERCA                               31    14    7    10    49-29    49
8. LAMINORUL                      31    14    7    10    36-25    49
9. POLI II IAȘI                         31    14    3    14    50-49    45
10. RAPID SUCEAVA           31    12    8    11    47-29    44
11. TG. NEAMȚ                      30    9    10    11    44-39    37
12. CFR PAȘCANI                31    11    4    16    33-57    37
13. WILLY                               31    10    6    15    48-56    36
14. CEAHLÂUL II                  31    9    3    19    41-60    30
15. RARÂUL                          31    8    6    17    25-108    30
16. FCM BACÂU II                30    3    8    19    19-62    17
17. FC BÂRLAD                    30    5    2    23    17-63    17
18. ECOLOGISTUL              29    3    4    22    11-62    13

Rezultate SERIA A II-A

MEDGIDIA – CS OVIDIU1-1
Ferenți (88) / Pleșca (50)

POLI GALAȚI – CALLATIS3-2
I. Cristian (50, 60), Fălcaru (70) / Bolat Enis (10), D. Ene (30)

CĂ‚LĂ‚RAȘI – RAPID II1-2
M. Șerban (70) / L. Barbu (44), Ioniță (48)

CS EFORIE – FARUL II1-0
Tănase (15)

ROCAR – CF BRĂ‚ILA0-3
Lupu (32), Iosofache (44), Pânzaru (90)

SLOBOZIA – INTER GAZ3-0
INTER GAZ s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.
SĂ‚GEATA a stat deoarece FCM CÂMPINA s-a retras în tur.
ÎNSURĂ‚ȚEI a stat deoarece CS NĂ‚VODARI s-a retras în tur.

STEAUA II – PORTUL – amânat pentru 2 iunie ora 18:00 deoarece STEAUA II are jucători convocați la lotul Under 19.

Clasament SERIA A II-A

1. STEAUA II                  27    20    6    1    56-15    66
2. RAPID II                     28    19    4    5    60-30    61
3. CS OVIDIU                27    17    9    1    42-11    60
4. SLOBOZIA                 27    18    4    5    60-28    58
5. CĂ‚LĂ‚RAȘI                 27    16    6    5    45-16    54
6. STEJARUL                27    16    6    5    48-24    54
7. FARUL II                    28    11    6    11    45-36    39
8. POLI GALAȚI            28    10    5    13    41-42    35
9. CF BRÂILA                27    10    4    13    37-42    34
10. CS EFORIE            27    9    4    14    31-45    31
11. PORTUL                 25    8    4    13    32-49    28
12. CALLATIS               27    6    6    15    25-42    24
13. ROCAR                   27    6    5    16    35-56    23
14. ÎNSURĂ‚ȚEI             27    5    3    19    20-59    18
15. MEDGIDIA              27    4    5    18    38-59    17
16. INTER GAZ             28    3    1    24    23-84    10


Rezultate SERIA A III-A

TĂ‚RLUNGENI – VIDELE0-0

JUVENTUS – ROYAL2-0
Baicu (25), Drăgulici (58)

ACS BERCENI – CF PREDEAL2-1
Pivniceru (75), Fâșie (88) / Adăscăliței (78)

TITU – KAPRONI3-2
S. Dumitru (60), L. Neagu (60 – pen.), Ivașcu (70) / Gherghe (31, 42)

BRAZI – BOD6-0
Irimescu (27, 32, 66), Docea (36), Murar (81), R. Catană (87)

FILIPEȘTII – BRĂ‚NEȘTI1-2
Anghel (87- pen.) / Rotaru (50), Zuluf (80)

FC SĂ‚CELE – CONPET0-3
FC SĂ‚CELE s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.

BREAZA – PROGRESUL II3-0
PROGRESUL II s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.

ASC CLINCENI a stat deoarece PETROLUL II s-a retras în tur.

Clasament SERIA A III-A

1. BRĂ‚NEȘTI                   29    23    4    2    62-19    73
2. BREAZA                       29    23    2    4    64-20    71
3. CONPET                      29    16    8    5    45-22    56
4. KAPRONI                     29    15    8    6    50-19    53
5. JUVENTUS                 29    14    8    7    34-21    50
6. CLINCENI                   29    12    8    9    40-31    44
7. TÂRLUNGENI            29    11    7    11    31-34    40
8. BERCENI                    29    11    4    14    35-43    37
9. TITU                             29      9    9    11    30-28    36
10. VIDELE                      29    9    9    11    25-28    36
11. BRAZI                        29    9    8    12    33-30    35
12. FILIPEȘTII                29    9    7    13    35-42    34
13. PREDEAL                30    7    2    11    30-41    33
14. BOD                           29      8    7    14    31-47    31
15. ROYAL                      30    4    8    18    26-51    20
16. FC SÂCELE*            29    6    5    18    19-60    16
17. PROGRESUL II        30    3    4    23    11-65    13

Rezultate SERIA A IV-A

MIN. MOTRU – ARMATA1-0
M. Popa (75)

CHIMIA CRAIOVA – AD. COPĂ‚CENI1-0
N. Popescu (67)

FC CARACAL – PROMETEU1-0
Al. Șerban (44)

CORABIA – JIUL ROVINARI1-0
Tufan (2)

MIN. MĂ‚TĂ‚SARI – GAZ M. CRAIOVA1-0
Lăcătuș (25)

EN. ROVINARI – OLTCHIM1-1
Gengiu (50) / Creangă (62)

FC ARGEȘ II – FC BALȘ13-0
Boboacă (17, 36, 65), R. Cârstea (25, 40, 53, 62), Beurean (32, 42, 60), Mina (34), Ivănică (52), Zaharia (75)

MUSCELUL – SLATINA
Se dispută azi, ora 18:00.

VIITORUL PUCIOASA a stat deoarece CFR CRAIOVA s-a retras în tur.

Clasament SERIA A IV-A

1. GAZ M. CRAIOVA              29    22    4    3    60-22    70
2. FC CARACAL                    29    17    7    5    48-20    58
3. AD. COPÂCENI                 29    16    6    7    50-30    54
4. PUCIOASA                         29    14    8    7    46-35    50
5. MUSCELUL                      28    14    5    9    55-33    47
6. MIN. MOTRU                     29    13    6    10    50-44    45
7. OLTCHIM                          29    12    6    11    34-33    42
8. SLATINA                            29    12    6    11    30-35    42
9. JIUL ROVINARI                30    11    8    11    30-31    41
10. FC ARGEȘ II                   29    11    6    12    51-42    39
11. ARMATA                          29    11    5    13    31-35    38
12. MIN. MÂTÂSARI            29    11    5    13    31-36    38
13. PROMETEU                  30    10    5    15    35-38    35
14. EN. ROVINARI              29    7    7    15    32-49    28
15. CORABIA                       29    8    3    18    33-49    28   
16. CHIMIA                           29    7    4    18    23-41    25
17. FC BALȘ                        29    4    3    22    23-89    15

Rezultate SERIA A V-A

COVACI – ALBINA3-1
Gherman (33, pen), Dârvaru (70), R. Trandu (82) / Mohamed (44)

CALOR – SÎNANDREI0-1
Ștefan (58)

GLORIA ARAD – MIN. MEHEDINȚI1-2
Enciu (31) / Bârsan (5), Petrovici (68 – pen.)

SÎNNICOLAU – SEBIȘ0-0

CS VULCAN – FC TIMIȘOARA II
Se dispută azi, ora 18:00.

GĂ‚TAIA – CS INEU
Se dispută azi, ora 18:00.

BECICHERECUL – SIMERIA
Se dispută azi, ora 18:00.

ORĂ‚ȘTIE a stat deoarece FCM REȘIȚA s-a retras în tur.
BUILDING a stat deoarece CORVINUL s-a retras în tur.

Clasament SERIA A V-A

1.    COVACI                             28    17    7    4    54-22    58   
2.    MIN. MEHEDINȚI            28    13    11    4    52-32    50
3.    CS SÂNANDREI             28    13    8    7    40-30    47
4.    CS INEU                          26    13    6    7    37-33    45
5.    BUILDING                        27    12    7    8    32-24    43
6.    GLORIA ARAD                 27    10    6    11    40-37    36
7.    TIMIȘOARA II                   27    11    3    13    39-38    36
8.    CFR SIMERIA                 27    11    2    14    45-36    35
9.    CALOR                             27    10    5    12    36-37    35
10.    GÂTAIA                           26    9    6    11    32-42    33
11.    ALBINA                          27    9    6    12    25-37    33
13.    SEBIȘ                             27    8    7    12    35-41    31
12.    ORĂ‚ȘTIE                       28    9    4    15    36-56    31
14.    BECICHERECU           26    7    9    10    30-39    30
15.    SÂNNICOLAU              27    8    6    13    27-41    30
16.    CS VULCAN                 26    8    3    15    24-39    27

Rezultate SERIA A VI-A

UNGHENI – SEBEȘ4-2
Budean (11), Kovacs (65, 75), Ruja (85) / Șuteu (77), Hârceagă (83)

GAZ M. TG. MUREȘ – FC ZALĂ‚U3-0
Kallo (12, 40), Covaci (58)

MARMAȚIA – REGHIN0-0

UNIREA DEJ – LIBERTY II1-1
Bozdog (70) / Mărcuș (46)

FĂ‚GĂ‚RAȘ – FC BAIA MARE2-1
Ciolănel (25 – pen.), Negoiță (44) / Bota (37 – pen.)

CFR CLUJ II – SESO IARA1-0
E. Kone (41)

FC BIHOR II – SĂ‚NĂ‚TATEA2-1
Peșan (65), Ardelean (80) / Chețan (85)

BISTRIȚA II – SILVANIA0-2
Varga (52), Puți (82)

CISNĂ‚DIE – BEIUȘ3-1
Ignat (55), Rivera (67), Tarcea (74) / Trip (82)


Clasament SERIA A VI-A

1.    FC BAIA MARE                    31    23    7    1    60-11    76
2.    SILVANIA                             31    17    7    7    67-37    58
3.    CFR II CLUJ                        31    16    7    8    57-35    55
4.    CSM SEBEȘ                       31    15    7    9    41-30    52
5.    BEIUȘ                                  31    13    9    9    46-35    48
6.    UNGHENI                            31    13    9    9    41-49    48
7.    FC CISNÂDIE                      31    12    8    11    49-40    44
8.    FC ZALÂU                            31    12    8    11    48-47    44
9.    REGHIN                               31    10    12    9    46-40    42
10.    SESO IARA                       31    10    9    12    41-41    39
11.    GLORIA II                          31    9    11    11    53-45    38
12.     SÂNÂTATEA                    31    11    5    15    44-54    38
13.    GAZ M. TG. M.                   31    11    4    16    43-55    37
14.     FĂ‚GĂ‚RAȘ                         31    10    6    15    48-72    36
15.    UNIREA DEJ                    31    9    8    14    34-47    35
16.    FC BIHOR II                      31    8    8    15    34-50    32
17.    LIBERTY II                         31    6    8    17    26-50    26
18.    MARMAȚIA                         31    4    7    20    28-68    19

Publicat: 15 May. 2009, 21:32 Actualizat: 15 May. 2009, 22:22 Rezultate
Pe aceeași temă