Restart și în Liga 3. Rezultatele și marcatorii primei etape a returului

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 06 Mar. 2015, 15:23 Actualizat: 21 Apr. 2015, 14:35 Rezultate
Restart și în Liga 3.  Rezultatele și marcatorii primei etape a returului

Campionatul Ligii a III-a reîncepe de astăzi, de la ora 15:00, cu primele meciuri ale etapei a 14-a, prima a returului. Restul jocurilor acestei runde, doisprezece la număr, se vor disputa sâmbătă, de la aceeași oră.

Pauza de iarnă prin care tocmai am trecut a mai cernut încă trei echipe. Returul Ligii 3 reîncepe fără echipele Oțelul II Galați (Seria II), Minerul Mehedinți (Seria IV) și Gloria Progresul (Seria V). Dacă în cazul primei formații deja s-a anunțat retragerea, Metalosport Galați urmând a fi noua echipă „satelit” a Oțelului, în cazul cluburilor din Mehedinți și Bistrița-Năsăud nu s-a declarat nimic oficial, ele fiind încă programare în campionat pentru această etapă, însă mai mult ca sigur adversarii lor vor câștiga la „masa verde”.

În acest weekend vor sta Petrotub Roman și FC Zagon (ambele din Seria 1) și UTA Bătrâna Doamnă (S4), echipe care nu au adversari, fie că așa s-a început sezonul, cu câte o echipă mai puțin în două serii, fie că s-a ajuns la excludere, cazul FC Păpăuți. Juventus va câștiga cu 3-0 meciul cu Oțelul II, profitând astfel de retragerea gălățenilor.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

Aerostar Bacău – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-0
S. Ichim (90+5 – pen.)
Bucovina Rădăuți – CSM Pașcani 3-1
Julei (6,65), Zaremba (22) / Nemțanu (10)
Știința Miroslava – Cetatea Târgu Neamț 0-0
Sporting Liești – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 2-1

Bahnașu (49), LÅ‘rincz (55 – autogol) / B. Bajko (39)
Bucovina Pojorâta – Ceahlăul II Piatra Neamț 2-0
Buhăceanu (15, 54)
Petrotub Roman stă, deoarece FC Păpăuți a fost exclusă în tur.
FC Zagon stă.

VEZI clasamentul Seriei a I-a

SERIA II

Callatis 2012 Mangalia – Metalosport Galați   0-2
I. Constantinescu (15), Ed. Dumitru (33)
Gloria Popești Leordeni – Delta Dobrogea Tulcea  2-1
Romanescu (5), M. Chiriac (30) / Gâță (48)
Dinamo II București – Voința Snagov   2-1
V. Tudorache (25), Bilciurescu (80) / M. Florea (3)
Metaloglobus București – CS Tunari   4-2
Ghenovici (25), Robu (69, 77), Căt. Neagu (83) / Cr. Panait (66 – pen.), Vleoanga (68)
Dunărea Călărași – Viitorul Domnești   6-0
A. Luca (19), Kanda (28), Val. Alexandru (36, 44), Bumbac (50 – pen.), G. Butoi (68)
Viitorul Axintele – Înainte Modelu   1-0
C. Toma (75)
Juventus București – Oțelul II Galați 3-0
Oțelul II s-a retras în această iarnă și pierde meciurile returului la „masa verde”.

VEZI clasamentul Seriei a II-a

SERIA III

ACS Urban Titu – Chindia Târgoviște    0-2
C. Anton (85), Cherchez (88)
CS Afumați – CN Dinicu Golescu Câmpulung    1-1
Funieru (20) / Mazarache (43)
Gazdele au terminat jocul cu doi jucători în minus.
Atletic Bradu – Inter Clinceni    3-0
Golban (2), D. Popa (43), M. Cârstea (86)
SCM Argeș Pitești – Sporting Roșiori        1-1
Al. Neagu (37) / Floricel (39)
FCM Târgoviște – CS Podari        1-1
Săndulescu (33 – pen.) / C. Răduț (42)
CS Vișina Nouă – CS Ștefănești        0-2
Dumitrache (77), M. Gheorghe (80)
Concordia II Chiajna – AFC Astra II        4-1
Cr. Albu (60 – pen.), B. Lemac (71), Fl. Ilie (78), Fl. Răsdan (85) / D. Spătaru (73)

VEZI clasamentul Seriei a III-a

SERIA IV

Vulturii Lugoj – CS Ineu   0-1
Mașniță (32)
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Știința Turceni   0-0
ACSVM Craiova – Minerul Mehedinți   3-0
/ neprezentare
Pandurii II Târgu Jiu – Millenium Giarmata   4-1
Smrekar (29, 39 – pen.), I. Constantin (86 – pen.), Șendroiu (88 – pen.) / A. Diarra (18)
Oaspeții au terminat jocul cu doi jucători în minus.
FC Hunedoara – Minerul Motru      0-1
Roiu (58 – aut.)
Național Sebiș – ACSO Filiași      0-0
UTA Bătrâna Doamnă stă.

VEZI clasamentul Seriei a IV-a

SERIA V

FC Zalău – CS Iernut  8-1
Coc (1 – aut.), V. Pop (10), Dulap (18), Kuku (55), Ceaca (60), Kinczel (73), Supuran (75), Tăbîrță (88) / Șt. Popa (90+1)
CS Oșorhei – Unirea Jucu  1-0
D. Costea (57)
Metalurgistul Cugir – Industria Galda   3-2
Gugu (14), B. Pîntea (59), Frențiu (90+3 – autogol) / Cr. Bodea (37, 71)
Sănătatea Cluj – CSM Sighetu Marmației  1-2
Țene (14) / M. Pistol (32), P. Păcurar (42)
FCM Avântul Reghin – CSC Sânmartin      1-0
M. Ungur (42)
Unirea Dej – FC Gloria Progresul  3-0 / neprezentare
FCM Baia Mare – FC Arieșul 1907 Turda       2-0
V. Pop (4), Ivănică (83)

VEZI clasamentul Seriei a V-a

*Se vor disputa sâmbătă, de la ora 15:00.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 06 Mar. 2015, 15:23 Actualizat: 21 Apr. 2015, 14:35 Rezultate
Pe aceeași temă