Rapid câștigă derby-ul cu Slobozia, Foresta pe cel cu Ceahlăul. 8-1 a fost scorul rundei, una în care Florin Costea a marcat din nou pentru Craiova lui Mititelu. Rezultatele și marcatorii etapei a 13-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 17 Nov. 2018, 16:39 Actualizat: 19 Nov. 2018, 11:26 Rezultate
Rapid câștigă derby-ul cu Slobozia, Foresta pe cel cu Ceahlăul. 8-1 a fost scorul rundei, una în care Florin Costea a marcat din nou pentru Craiova lui Mititelu.  Rezultatele și marcatorii etapei a 13-a

Trei etape au mai rămas de disputat din turul campionatului Ligii 3 și tot atâtea până când echipele își vor încheia meciurile oficiale din 2018, apoi urmând a intra în pauza de iarnă-primăvară. Competiția se va relua apoi tocmai la începutul lunii martie.

În etapa a 13-a, programată vineri și sâmbătă, meciurile vor începe de la ora 14:00. Toate, fiindcă în această rundă nu este nici măcar o excepție. Astăzi se vor desfășura 21 de partide, iar restul, 17, se dispută mâine. Sănătatea Darabani și Progresul Spartac stau în acest weekend, în prima, respectiv a doua serie, deoarece CSM Roman și CSO Bragadiru, echipele pe care trebuiau să le întâlnească, au abandonat competiția.

După desfășurarea a 12 etape din acest sezon, liderii celor cinci serii sunt: SCM Gloria Buzău (32 pct., S1 / locul 2: ACS Suporter Club Oțelul Galați, 32 pct.), Rapid (29 pct., S2 / locul 2: Unirea Slobozia, 28 pct.), Flacăra Horezu (27 pct., S3 / locul 2: Turris Oltul Turnu Măgurele, 25 pct.), Șoimii Lipova (31 pct., S4 / locul 2: ACS Dumbrăvița, 26 pct.) și ACS Fotbal Comuna Recea (30 pct., S5 / locul 2: AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, 26 pct.).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit, cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA 1, etapa 13

vineri, 16 noiembrie, ora 14:00
FC Botoșani 2 – CSM Râmnicu Sărat    0-0
Foresta Suceava – ACSM Ceahlăul Piatra Neamț    1-0

Robert Martin (61)
Sănătatea Darabani stă.

sâmbătă, 17 noiembrie, ora 14:00
Șomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuți   0-1
Iulian Ionesi (89)
CSM Focșani – SCM Gloria Buzău     2-3
Ștefan Lupu (66), Remus Popa (90+1) / Ciprian Petre (12), Sorin Săpunaru (37 – autogol), Dănuț Oprea (86)
KSE Târgu Secuiesc – CSM Pașcani   2-2
Marius Ștefănescu (39), Gabriel Bunduc (69 – pen.) / Andrei Firan (65), Giani Unghianu (90+2)
Metalul Buzău – Știința Miroslava      0-1
Alexandru Marin (63)
Sporting Liești – Suporter Club Oțelul Galați   0-1
George Cârjan (41)

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA 2, etapa 13

vineri, 16 noiembrie, ora 14:00
Înainte Modelu – Agricola Borcea    1-1
… (28) / Laurențiu Zaina (72)
SC Popești Leordeni – CS Medgidia   4-1
Robert Andreescu (22), Marin Luca (25), Ștefan Stîngă (77- pen.), Angelo Anghilini (79) / Vasile Șicu (74 – pen.)
Delta Dobrogea Tulcea – CS Făurei   1-3
Florin Nițor (68) / Stelian Nicoliță (44, 89), Fineas Roată (45+1)
FC FCSB 2 – Sportul Chiscani    6-3
Florin Chitaș (21), Daniel Benzar (25, 45+1), Tingău (37), Antonio Agafiței (48), Alexandru Bodea (86) / Emanuel Moldoveanu (34 – pen.), Gabriel Preda (57), Marius Coman (90+2)
Progresul Spartac stă.

sâmbătă, 17 noiembrie, ora 14:00
CS Tunari – ACSM Oltenița   8-1
Ginel Zamfir (20), Marius Bâtfoi (31, 49), Liviu Oșca (55 – pen.), Mihai Ion (65), Alexandru Văduva (71), Hristu Chiacu (74), Alin Ilin (85) / Adrian Dorobanțu (80)
Unirea Slobozia – Fotbal Club Rapid    0-1
Robinho (69)
Axiopolis Sport Cernavodă – CS Afumați   0-3
Mugurel Dedu (28, 73), Ciprian Perju (37)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA 3, etapa 13

vineri, 16 noiembrie, ora 14:00
AFC Astra 2 – FC Pucioasa   2-1
Robert Vîlceanu (63), Gabriel Șerban (88) / Florin Lețu (11)
ACSO Filiași – CSM Alexandria    2-0
Cătălin Dinu (6), Ion Crețu (17)
U Craiova 1948 CS 2 – Turris Oltul Turnu Măgurele   0-3
Dragoș Tescan (3, 39), Claudiu Dragu (78)
AFC Hermannstadt 2 – U Craiova 1948 SA   1-3
Radu Cristiu (80) / Claudiu Bălan (37, 90), Florin Costea (63)
Viitorul Domnești – ACS SR Municipal Brașov   2-6
Ioan Alexandru (84 – pen.), Mihai Tudor (86) / Raul Toader (5), Cristian Cocan (43), Vlad Boția (55, 65), Ștefan Răchișan (61), Sorin Strătilă (78)
Flacăra Moreni – Atletic Bradu    3-1
Marius Zidăroiu (34), Viorel Vârtej (49), Iulian Drăgan (64) / Alexandru Trașcă (40)

sâmbătă, 17 noiembrie, ora 14:00
Unirea Bascov – Flacăra Horezu   2-2
Antonio Stan (5), Marius Dima (17) / Adrian Popa (54), Ionuț Gonzales Neamțu (80)
Sporting Roșiori – FC Voluntari 2   1-1
Iulian Manda (76) / Adelin Pârcălabu (54)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA 4, etapa 13

vineri, 16 noiembrie, ora 14:00
CSM Lugoj – CNS Cetate Deva   1-2
Andrei Sărăcin (31) / Robert Cristian (56 – pen.), Răzvan Fetița (88)
Millenium Giarmata – Gloria Lunca Teuz Cermei   1-2
Sinișa Sporin (55) / Alexandru Capătă (6, 84)
Unirea Alba Iulia – Industria Galda   2-0
Ioan Grozav (17), Claudiu Oara (90+2)
Metalurgistul Cugir – ACS Dumbrăvița    2-1
Radu Necșulescu (28 – pen.), Lucian Itu (88) / Răzvan Rus (38)
CSC Ghiroda și Giarmata Vii – Național Sebiș   0-1
Marco Enciu (13)

sâmbătă, 17 noiembrie, ora 14:00
CS Hunedoara – Crișul Chișineu Criș   1-1
Cristian Crăciunesc (68) / Sebastian Budur (23)
CSM Școlar Reșita – Șoimii Lipova   2-0
Daniel Ene (29), Marius Staicu (46)
FC Avrig – CS Ocna Mureș   5-2
Lucian Condrea (7), Adrian Cîrstean (69 – pen., 81), Marius Coșovan (78), Andrei Lascu (86) / Valentin Drăgan (59 – pen.), Sebastian Șimandi (65)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA 5, etapa 13

vineri, 16 noiembrie, ora 14:00
Unirea Dej – ACS Unu Fotbal Gloria    0-1
Sebastian Rus (29)
AFC Odorheiu Secuiesc – MSE Târgu Mureș   0-1
Mircea Ungur (8 – pen.)
CFR Cluj 2 – Sănătatea Cluj     1-0
Sebastian Mailat (60)
Gaz Metan Mediaș 2 – Olimpic Cetate Râșnov   2-5
Paul Costea (18), Mihai Stancu (70 – pen.) / Alin Damian (16, 26, 40 – pen.), Nicolae Mariean (90), Bogdan Neculăescu (90+3)

sâmbătă, 17 noiembrie, ora 14:00
Minaur Baia Mare – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc   1-1
Mihai Roșca (67 – pen.) / Szilard Magyari (24)
CS Iernut – Sticla Arieșul Turda    0-1
Adrian David (86)
ACS Fotbal Comuna Recea – Avântul Reghin   2-1
Viorel Chinde (12), Sergiu Ciocan (67) / Vlad Bujor (21)
AFC Hărman – Unirea Tășnad    2-3
Bogdan Roșu (2, 47) / Laur Nemeș (38), Mark Parnău (72), Angelo Cocean (82)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 17 Nov. 2018, 16:39 Actualizat: 19 Nov. 2018, 11:26 Rezultate
Pe aceeași temă